ahme999

Zagadki

Polecane posty

hermes    1

Stasiek84 skąd wy trzasłeś te19 minut? , wueska ok.

 

ZAGADKA

 

Pan Nowak z synem postanowili udać się do hydraulika, aby namówić go

do odwiedzenia domu w sprawie beznadziejnie zepsutego kranu. Co prawda

wyjeżdżali teraz na miesięczny urlop, ale chcieli sobie zapewnić

wizytę tego cenionego specjalisty w pierwszych dniach po powrocie.

Hydraulik znany był jako dobry fachowiec i jako wielki dowcipniś. Po

wyłuszczeniu prośby, hydraulik zamyślił się i powiedział:

 

- Sprawa nie jest prosta. Jeśli panowie wracacie w poniedziałek, to

w poniedziałek nie będę mógł już chyba przyjść, bo pociąg się

może spóźnić. We wtorek mam pogrzeb wujka, we środę są imieniny

mojej żony, a w czwartek zawsze muszę siedzieć w warsztacie. W piątek

zawsze chodzę do dyrekcji, mam więc niewiele czasu, a w sobotę dzień

pracy jest i tak krótki. Potem zaś ja sam jadę na urlop, chyba więc

odłożymy to do mojego powrotu.

 

Usłyszawszy to, pan Nowak zasmucił się nie na żarty. Ale jego syn

uśmiechnął się i powiedział:

 

- A więc oczekujemy pana we wtorek! Hydraulik mrugnął okiem i

odparł:

 

- Widzę, młody człowieku, że nie jesteś żółtodziobem. A więc

we wtorek!

 

Pytanie: Dlaczego młody Nowak był taki pewny tego wtorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Historia pewnej dziewczyny. Na pogrzebie swojej matki spotyka chłopaka którego nigdy

wcześniej nie widziała. Nieoczekiwanie dostrzega w nim mężczyznę swojego życia i

zakochuje się w nim. Kilka dni później dziewczyna zabija swoją siostrę.

Jaki jest powód zabicia siostry?

 

 

hehe standardowy test na psychopatę, socjopatę, tj jeśli podasz odpowiedź a nigdy tego wcześniej słyszałeś.....

 

zabiła, bo na następnym pogrzebie chciała znowu go zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

19 minut zakładając że nie myślę schematycznie ale też inaczej się nie da chyba, trzy dłuższe przejścia plus dwa powroty najszybszego

Wynik bez schematu ale realny jest 19 jak pokombinować to w 5 się zmieszczę i też wyjdzie prawidłowo bo jak ma wyjść 8 jeśli jedna z osób idzie 10??

 

właśnie 19 minut to jest schemat i najszybciej nasuwająca się odpowiedź czyli

idzie 1 i 2 2min

1 wraca 1min

1i3 5min

1 wraca 1min

1i4 10min

RAZEM 19min

 

prawidłowa odpowiedź to 17 pytanie w jaki sposób, bez żadnych kombinacji że jeden drugiego przenosi czy coś innego, chodzi tylko o kolejność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

Jak to możliwe

 

 

Pewien facet jest ubrany na czarno. Ma czarne spodnie, skarpetki, kurtkę, rękawiczki i czapkę. Idzie tak ulicą, na której nie świeci się żadna latarnia, niebo jest zachmurzone, w oknach domów też nie widać żadnych świateł. Z naprzeciwka jedzie czarny samochód z dużą prędkością, z wyłączonymi światłami. Mimo to kierowca zauważył pieszego i zatrzymał się przed nim. Jak to możliwe?


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

@vvojtas1 niestety nie


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

@rafff24 zgadłeś

 

Włóczęga

 

Włóczęga chodzi po parku i stwierdza, że nie posiada papierosów. Ponieważ jest włóczęgą, nie ma również pieniędzy. Ale od czegóż jest głowa? Nasz włóczęga zaczyna zbierać niedopałki. Bibułkę ma w kieszeni, a doświadczenie go uczy, że z siedmiu niedopałków można zrobić jednego papierosa. Po pewnym czasie uzbierał 49 niedopałków. Włóczęga ma bardzo regularne przyzwyczajenia i pali jednego papierosa dokładnie co 3 kwadranse.

 

 

Pytanie: Na ile czasu wystarczy mu uzbierany zapas?


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

niestety nie ale byłeś blisko to trzeba czytać uważnie


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

nie Sześć godzin. Czterdzieści dziewięć niedopałków dadzą siedem papierosów, ale te z kolei dadzą siedem nowych niedopałków, co da jednego nowego papierosa.


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

A tu moja zagadka w miarę dość prosta:)

Jest dwóch rolników którzy mają krowy jeden ma mniej a drugi więcej jeśli ten co ma więcej oddał by temu co ma mniej jedną krowę to mieli by po tyle samo a jeśli by ten co ma mniej oddał by temu co ma więcej też jedną krowę to miał by dwa razy mniej od tego co ma więcej.

Pytanie: Jle ma krów jeden a ile drugi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cegła waży kilo i pół cegły. Ile waży cegła?

 

 

Cegła waży 3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

2kg-na pewno;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

Przez tunel w którym jest kompletna ciemność mają przejść 4 osoby mając do dyspozycji tylko jedną latarkę. Chodzi o to że mogą za jednym razem przejść max 2 osoby. Czas przebycia tunelu wynosi dla osoby

1 - 1 min

2 - 2 min

3 - 5 min

4 - 10 min

czyli jak przejdą 2 osoby to zawsze musi się wrócić jedna po następną osobę bo ma latarkę.

W jakim najkrótszym czasie wszystkie 4 osoby przejdą na drugą stronę tunelu???

Jest to ponoć jedna z podstawowych zagadek na informatyce pokazująca że ludzie myślą schematami i trudno jest znaleźć lepsze rozwiązanie

 

zmieszczą się w 17 minut

najpierw pójdzie 1i2 (2min) 1 wróci z latarką (3min) odda latarkę 3i4 i oni przejdą tunel (13min) oni oddadzą latarkę 2 i ona wróci po 1 (15min) i razem wrócą (17min!!!)

w taki to sposób dadzą radę przejść tunel w 17 minut ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jeśli licąc tak jak inni to pójdzie tak 1i 2 osoba wróci 1 osoba pójdzie z 3 osoba znowu wroci 1 osoba i pójdzi z 4 osobą tak wieć= 1i2=3 powrót 1=4 przejście 1i3=6 powrót 1 osoby=7 przejście 1i 4 =11 = 4+7+11=22minuty<P> dobrze rozumiem do kazdej osoby jest przypisany czas tzn 4 osoba muszi miec az 10 min na przejście?? jeszcze inaczej boo pójdzie 1i2 wróci 1 pójdzie z 3 wróci i pójdzie z 4 tyle ze 1i2=2 powrót=3 i 1i3=5 powrót=6 i 1i4=10 wiec 3+6+10=19??????????

 

 

 

chyba ze 1 osoba bedzie niosła te następne to kazdye przejście zajmie minutę to wtedy przejście powrót przejście powrót przejście 1+1+1+1+1=5 ;[

 

 

 

ale człowik głupi potrafi być :):):):) :);[ :);[ miodu1616 tak jak piszezz tak dadzą radę przejść :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

miodu1616

bardzo dobrze to jest właśnie wyrwanie się ze "schematu".

W sumie pomimo początkowego pomysłu - 19 min to bardzo łatwo znaleźć rozwiązanie gdy napisze się to na kartce.

 

Filipoo

gdzieś już wcześniej pisałem że bez żadnych kombinacji, a logiczne jest to że jak idą dwie osoby to idzie się tempem najwolniejszego z resztą wyżej jest już rozwiązanie.

 

To może jeszcze ktoś da radę tą zagadkę z 12 kulami??? powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tak póznije jak wszystko przeczytałem to się szczaiłem o co biega ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

cegła waży kilo i pół cegły. Ile waży cegła?

 

Jasne, że 2 kg, 1 kg + połowa 2 kg daje 2 kg. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

cegła waży kilo i pół cegły. Ile waży cegła?

1,5 kilograma ;[


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kserkses
      nie znalazłem nic na ten temat, więc zakładam wątek ( nie wiem czy dobre miejsce, ale lepszego chyba nie ma ).

      Kabarety, duży wybór skeczy
       
    • Przez dallas220
      Może jakieś zabawne zdjęcia związane z rolnictwem? Przy okazji witam forumowiczów
      Na siłownie chodzo a w polu to by godziny nie wytrzymały

    • Przez kamil16251290
      Witam. Jestem ciekaw jakie macie swoje ulubione kabarety i skecze. Mile są widziane linki do ich obejrzenia oraz dyskusje na temat kabaretów :mellow:
       
      Ja lubię kabaret Neonówka oraz kabaret Młodych Panów.
      Z kolei moim ulubionym skeczem jest to:
      http://www.youtube.com/watch?v=js_MzccqDBo http://www.youtube.com/watch?v=lNJzAk9mM5s...feature=related
       
      Pozdrawiam: kamil16251290 :lol:
    • Przez Lesnik13
      To ja proponuje kawały o rolnikach:
       
      Pewnemu rolnikowi z dnia na dzień przestał stawać. Chłopina z rozpaczy zaczął pić, bić babę, generalnie popadł w stan depresji. Nic nie pomagało. Jak mu wisiał tak wisiał. Jednak szczęście mu dopisało i któregoś dnia gdy wracał od lekarza, w autobusie PKS-u podsłuchał rozmowę o pewnym znachorze, który czynił wręcz cuda, a mieszkał niedaleko. Na drugi dzień był już pod drzwiami cudotwórcy. Ten wysłuchał z uwagą opowieści o problemach naszego bohatera i powiedział:
      - Mam na to sposób. Dam ci małego trolla, którego złapałem kiedyś w Norwegii. Zabierz go do domu i daj mu jakąś ciężką pracę, Jak troll będzie zajęty, to będzie Ci stał jak maczuga. Ale gdy tylko uwinie się z robotą to znowu ci zmięknie i będzie wisiał.
      Chłopina trochę niezadowolony wracał do domu, bo tak szczerze mówiąc nie za bardzo wierzył w zapewnienia znachora. Ale gdy wrócił postanowił spróbować. Kazał trollowi skopać ogródek. O dziwo gdy ten wbił w ziemię pierwszą łopatę, członek stanął chłopu jak maczuga. Radosny chłop rzucił babę na lóżko, zaczął zdzierać z niej ubranie i... nagle wchodzi troll i mówi:
      - Skończyłem.
      Fiut wrócił do stanu pierwotnego.
      - Ku**a - wrzasnął chłopina - To teraz buduj garaż... Fiut znowu zaczął się podnosić. Już się zabierał za babę....a tu wchodzi troll.
      - Skończyłem - mówi z uśmiechem patrząc na resztki erekcji swojego właściciela.
      Wtedy wstała baba i powiedziała coś na ucho trollowi, ten pokiwał głową i wyszedł. Erekcja wróciła, rzucili się na lóżko i tak baraszkowali bez jedzenia i bez spania cale trzy dni. W końcu chłop zapytał z ciekawości:
      - Jaką ty żeś dała temu stworzeniu robotę, ze już trzy dni nie wraca?
      Kobieta pociągnęła go za rękę nad pobliskie jezioro. Podchodzą... patrzą ....a tam troll siedzi nad brzegiem jeziora cały w mydlinach, wyciąga z wody chłopa kalesony, ogląda pod słońce i ze złością mruczy do siebie:
      - Cholera! Cały czas żółte na d*pie!
    • Przez ssv115511
      https://www.youtube.com/watch?v=SaSSot_EXNA
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj