Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dario23

Awaryjność niebieskich Rekordów

Polecane posty

Dario23    0

Cześć!

Zamierzam w przyszłym roku zmienić kombajn z Z056 na ... i tu właśnie jest pytanie, na co? Kombajn do 150 tys. brutto miałby pracować na 50 ha i dwa zastrzeżenia do niego, by był w miarę wygodny w użytkowaniu (klima, hydrostat, możliwość siedzenia, a nie ciągłego stania jak w suprze) oraz żeby nie było awarii. Ktoś może napisać, że jak dbasz tak masz, ale o swój dbam od nowości a pomimo przeglądów przed żniwami i tak się psuje i dezorganizuje pracę.

Czy moim wymaganiom sprosta niebieski Rekord? Jeśli ktoś takiego ma to proszę żeby się wypowiedział. Podajcie jakie macie silniki w rekordach, który rocznik, jak jest z awariami, no i ewentualnie na co zwracać uwagę przy zakupie. Najbardziej interesowałyby mnie te Rekordy z nową kabiną produkowane chyba po 2000 roku.

pozdrawiam

MarioS    1

a jak już zmieniasz to może na większy??

np. MDW

-@przemek99 ma i chyba nie narzeka

albo jak Bizon to np. BS albo Dynamic

To jest tylko moja sugestia

Wiadomość z agroFakt.pl

master0608    0

Ludzie ja was nie rozumiem... A dlaczego niby nie na 50ha nie brac BS'a ? Moim zdaniem to idealny kombajn na taki areal... A nie zastanawiales sie nad zagranicznymi markami ? Nie wiem za ile mozna kupic w dobrym stanie Claasa Dominatora, ale to swietne kombajny

No może Bizony nie są złe ale ja polecam Dominatora. Z awaryjnością jest różnie zależnie od stanu maszyny i powierzchni jakie już przemierzyła. Myślę że za 100 tysi będziesz miał naprawdę niezły sprzęt. Jeden koleś przywozi z Francji i naprawdę ma rwanie :( Jakiś miesiąc temu stało u niego na podwórku 7-8 szt a w tej chwili zostały mu już tylko 3 szt :] Jeżeli chciałbyś kupić Claasa to napisz do mnie to podam Ci nr do tego gościa

BSZ110    154

Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac??? Ja bym sie nie pakowal w stare wyjechane maszyny z za granicy. Co do BS'a to jest takie RSP ze maja 800ha i byly na nim 2 BS'y czyli na kazdego jakies 400ha, nie maja buraków ani pastwisk!Dawały rade i beda dawac rade bo to sa przeznaczone kombajny na duze uprawy a nie 50ha. Teraz maja 2 NH bo dokupili pola. Nie wiem o co chodzi @master0608, taki kombajn na 50ha jest za duzy, nie wykorzystany!!!! To jest odpowiednik Claasa Megi 204 a kto kupi Mege na 50ha? :(

Mysl nad Dynamic'iem i Rekordem. Byle klima a bez hydrostatu tez idzie kosic ale klima to juz wygoda.

Henius91    584

ja polecam Claasa Dominatora 98sl, za tyle kasy spokojnie takiego kupisz. gosciu ktory u mnie kosil kukurydze mowil ze to jedne z najlepszych kombajnow claasa (oczywiscie z dominatorow) KOMBAJN ZBOŻOWY CLAAS DOMINATOR 98 SL MAXI (820660310) - Aukcje internetowe Allegro cos takiego. no chyba ze chcesz wiekszego to 108 Maxi ale on ma chyba 6 klawiszy i jest troche za duzy.

Dario23    0

no nad claasem to się też zastanawiam. Dołączyłem się wcześniej do tematu "jaki kombajn na 50 ha", ale tam nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi, dlatego tutaj napisałem. Chciałem się zorientować, czy w ogóle opłaca się pakować kasę w Bizona.

Nad claasem to myślałem albo 88sl/vx albo 98sl/vx. tylko VX są strasznie drogie. na allegro za ponad 200 tys. brutto stoją, a to już za dużo.

No i jeszcze jest taka sprawa, że Rekorda kupię 9-10 letniego za te pieniądze, a claasa to w najlepszym przypadku 15-letniego.

Niemcy czy Francuzi też nie sprzedają super sprzętu. jakby im się nie sypały to też pewnie by ich nie sprzedawali.

Jeśli chodzi o kombajny typu BS czy Dynamic to są one za duże i nie wyrobiłbym z kursowaniem ciągnikiem :(

Henius91    584

no wlasnie i w tym problem ale czy taki Claas z 93 czy 94 roku jest gorszy od bizona z 2000/01 roku?? zobacz tego Claas dominator 108sl maxi '97 4x4 (820041661) - Aukcje internetowe Allegro fakt, troche duzy ale rocznik dobry. Maszyna lub urządzenie do zbioru płodów rolnych Claas Mega 208, 1996r. - otoMoto MDW Fortschritt 525 (829629128) - Aukcje internetowe Allegro nie wiem, jak tam chcesz ale pomysl jednak moze o BSie bo Rekorda z dlugim przenosnikiem pochylym i hydrostatem bedzie ciezko znalezc.

Dario23    0

No właśnie na tego patrzyłem, ale zauważyłem też dziwną rzecz. Otóż ten z 2000 roku ma ok 130KM, a gdzieś widziałem z silnikami 150 konnymi. Wie ktoś skąd jest ta różnica? Czy w ogóle jest możliwe żeby rekord miał 150 koni?

Henius91    584

Ja poleciłbym niebieskiego rekorda niegrzeje sie szybko kosi a jeśli szukasz czegoś młodego to kupuj te powyżej 2000roku mają już hydrostat i długą gardziel BIZON REKORD z 2000roku (843011353) - Aukcje internetowe Allegro

gdzie ty widzisz w nim hydrostat?? na zdjeciu gdzie pokazane sa rodzielacze dokladnie widac pompke od sprzegla i wydaje mi sie ze bizony z napedem hydrostatycznym maja jeszcze zamiast napisu "REKORD" tego zoltego nad kolem, napis "HYDROSTATIC". to ze ma joystick nie oznacza ze ma hydrostat. watpie ze znajdziesz model niebieski powyzej 2000 roku na hydrotacie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Arek
      jakie powinny byc robocze (max) obroty silnika i jakie powinny byc max obroty mlocarni? bo u mnie chyba cos jest nie tak...

i wie ktos moze gdzie jest czujnik obrotow silnika?
    • Przez Rapid22
      Witam jeżeli ktoś mógłby pomóc mam taki problem potrzebuję jakiegoś schematu lub zdjęcia podłączenia dmuchawy nawiewu kabiny w Bizonie Z058 rocznik 1989. Generalnie najbardziej potrzebna mi jest jak to idzie na te trzy klawisze samochodowe na górnym panelu. Szukałem info w necie na ten temat jedynie natknąłem się na schemat instalacji bizona rekord ale jedynie jest na nim schemat podpięcia górnych świateł roboczych, które i tak nie za bardzo odpowiadają tej wersji którą mam. Jeżeli ktoś cokolwiek ogarnia w tym temacie proszę o pomoc lub jakąś wskazówkę.
    • Przez Rapid22
      Witam mam pytanie czy może wie ktoś lub ma jakiś schemat instalacji połączeń elektrycznych w kabinie Bizon Rekord Z058 z 1989 roku. Co prawda posiadam cały schemat inst. elektrycznej jednak zawiera ona jedynie połączenie górnych świateł kabiny. Brakuje mi podłączenia wycieraczki na klawisz oraz dmuchawy. Problem polega na podłączeniu kolorów kabli do klawisza/przycisku włączenia jest tam kila różnych kolorów kabli chodzi aby odpowiednio je połączyć na przycisk. Jeżeli ktoś wie jak to ma być lub ma coś na ten temat proszę o odpowiedź w komentarzu
    • Przez michasko
      Mam pytanie czy ktoś wyciągał orbitrol, bo gdzieś od góry leci mi olej nawet teraz jak kombajn jest nie ruszany to kapie. Oringii tam gdzie rurki przechodzą wymieniłem i nic nie pomogło
    • Przez Dario23
      Cześć!

Zakupiliśmy niedawno niebieskiego bizona rekorda (rok produkcji 2001) i mamy problem ze sprzęgłem. Tam zdaje się jest sprzęgło hydrauliczne, a zbiorniczek na płyn, z tego co mi brat mówił, znajduje się chyba przy drążku zmiany biegów. Płyn jest, natomiast problem polega na tym, że sprzęgło łapie dopiero przy na maksa wciśniętym pedale sprzęgła. Na pewno musi być jakaś regulacja, więc jeśli ktoś z was ma takiego rekorda to prosiłbym o pomoc jak i gdzie je ustawić.

Jeszcze jedna mała sprawa. Na joysticku od jego zewnętrznej strony tam gdzie znajduje się palec wskazujący jest przycisk, o którym instrukcja obsługi nic nie mówi. Czy wiecie do czego on służy?

Jeśli posiadacie lub posiadaliście takie rekordy - niebieski z lat 2000-2004- to napiszcie proszę na co zwracać uwagę przy ich użytkowaniu, co wymienić przed sezonem i czy jest duża różnica w użytkowaniu w porównaniu do bizonka Z056.

Dzięki z góry za wszelką pomoc!