News
Zaloguj się, aby obserwować  
barrtusss

Jaki najlepszy miernik??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
barrtusss    0

Witam!! Bardzo ostatnio interesuja mnie mierniki do mierzenia pól. Chciałbym posiadac go dla własnych potrzeb. Jaki w rozsądnej cenie polecilibyście mi. Co trzeba mieć do takiego urządzenia?? Proszę o odpowiedż

slawuch    0

masz na mysli gps ? to bardzo pomocne urzadzenie przydaje sie bardzo w obliczenach ha i nawgacji po polu mam taki sprawdza sie świetnie :) mojemu wujowi i sasiada zmierzyłem łaczni w tym roku 190ha :)

krycha094    7

bierz garmina 60 najlepszy sprzęt i za 500 600 zł tyle że jest to monochrom też mam i jestem zadowolony i każdego co się pytam to ma podobny albo taki sam :)

b0gdan    88

Cały sprzęt poniżej 5000zł mierzy niezbyt dokładnie (błąd jest powyżej 3%), ale paradoks polega na tym że ARiMR też mierzy takim kiepskim sprzętem :)

b0gdan    88

było by :) Dokładność podają 0.1 ha, dla duzych działek ok, ale dla małych, lub długich i wąskich może być problem

look19    30

Też mam garmina 60 i jak na razie po zmierzeniu ok.500ha u siebie i u ludzi nie ma żadnej poprawki przez 4lata.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

black08    3

Też posiadam Garmina (map 60) mierzy zarówno małe jak i duże działki dosyc dokładnie podstawowy warunek to dobry zasięg (antena musi byc) po za tym u nas jest teren równy nie wiem jak w górach by sie sprawdzał. ja daje 4+ do gospodarstwa lepszego nie trzeba.

kujawy to jes to!!!!!

martinezo    31

ja posiadam również Garmin 60, sprawdza się w moim gospodarstwie. Większe powierzchnie mierzę tylko raz, natomiast mniejsze działki mierzę 2 lub 3 razy i obliczam średnią. W ten sposób staram się eliminować ryzyko przekroczenia 3% pomyłki w powierzchni pola.

DawidN    0

Witam

Według mnie lepszym rozwiązaniem jest kupno Pocket PC / Palmtopa i instalacja odpowiedniego oprogramowania. Urządzenie GPS, o którym mówicie daje małe możliwości w przeciwieństwie do tych przeze mnie wymienionych. Nie umożliwia wykorzystania go np. jako nawigacja samochodowa. Jest ono wykorzystywane tylko i wyłącznie do jednego zadania a potem cały rok leży w szufladzie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem Pocket PC wraz ze świetnym polskim oprogramowaniem do pomiaru pól to proszę o kontakt na pw, gdyż posiadam na sprzedaż takie urządzenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Biedaczek
      Witam,
      Planuje zakup opryskiwacza Amazone UX i siewnika do kukurydzy, prawdopodobnie KUHN MAXIMA 3TS. Nie chcę kupować do każdej nowej maszyny nowego komputera, dlatego planuje zakup jednego systemu, który będzie mógł sterować sekcjami wszystkich maszyn wyposażonych w isobus a do tego zapewniać autonomiczną jazdę równoległą z dokładnością umożliwiającą siew. System będzie współpracował z ciągnikiem New Holland t7.220 z 2007 roku, który ma isobus ale nie wiem ilu pinowy bo gniazdo nigdy nie było używane, starym ciągnikiem Fendt bez złącza i może z kombajnem Claas z 95 roku. 
      Powoli zbieram oferty, które bardzo się od siebie różnią, a ja jestem zielony w temacie i nie wiem do końca co jest dokładnie potrzebne i czy w ogóle to co chce jest możliwe. Którą firmę wybrać i jaki sygnał żeby nie płacić później co roku tysięcy euro za sygnał? Myślałem o największych/najpopularniejszych firmach (Trimble, Topcon, John Deere), żeby nie zostać później z ręką w nocniku z oprogramowaniem, które nie będzie rozwijane. 
      Dzięki za pomoc

• Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez panmino
      Czy działa wam Geoportal na smartfonie Sony Xperia Z3 compact? W tablecie po majowej aktualizacji geoportalu przestał mi działać na tablecie firmy Asus. Wersja Androida wydaje się nie mieć większego znaczenia. Planuję kupić tę Xperię, ale musi Geoportal działać.
    • Przez ticuhuse
      witam,
      posiada ktos z was taka nawigacje?  nie dawno kupilem i jeszcze nie mam wyrobionego zdania ale chyba nie jest to takie cudo jak myslalem
      jezeli ktos posiada taka nawigacje to mam dwa pytania:
      do czego sluzy przycisk a+ ?  on ustala nowy tor jazdy ale w oparciu o co? kiedy to stosowac?
      u was tez tak ciagle koryguje to 30 cm w prawo to zaraz 50 w lewo i tak prawie caly czas?
    • Przez kristofus
      Są może w Polsce użytkownicy/majsterkowicze korzystający z systemu CEREA autorstwa pewnego Hiszpana: https://www.cereagps.com ?
      W skrócie: z komponentów i oprogramowania kosztujących ok. 1000€ plus trochę własnej inwencji (mocno przydatna drukarka 3D) można zbudować system prowadzenia równoległego z centymetrową dokładnością RTK. Nie tylko wizualnego (tu koszty istotnie mniejsze, odpadają elementy wykonawcze) ale także "za kierownicę". I to działa, jest sporo filmów, polecam wrzucić hasło w YT, moje doświadczenia też już są bardzo pozytywne. Jak się jeszcze dorzuci trochę dodatkowej elektroniki (Arduino ) można system rozbudować do naprawdę ciekawych funkcjonalności (sterowanie sekcjami czy nawet mapowanie plonu) za naprawdę śmieszne pieniądze.
      Poza Hiszpanią temat wyraźnie się rozwija u Niemców, istnieje dość prężne niemieckie forum: http://cerea-forum.de/ gdzie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wykonanie i rozbudowę systemu. Ogólnie bariera językowa jest pewnym problemem (angielski/hiszpański/niemiecki) ale w dobie google translatora...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj