Twardziel99

case 7120 john deere 7600 czy MF8140??

Polecane posty

Twardziel99    0

Jaki ciągnik wybrać ? case 7120 John deere 7600 czy MF8140?? moje gospodarstwo ma 150 hektarów i planuje kopić następny traktor. proszę o pomoc

Daniel215    1

Po pierwsze ile masz do wydania na ten cel? Z jakim sprzętem ma pracować? Napisałeś że następny ciągnik, więc jakie masz już "do pomocy" ? I ostatnie pytanie z mojej strony, czy w gre wchodzą tylko te ciągniki które wymieniłeś???

aadams7    0

z tych co wymieniłeś to ja bym proponował JD.

Posty bez uzasadnienia

Edytowano przez robertbara

Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Wiadomość z agroFakt.pl

STANIK    0

ja posiadam JD 7600 i wiem ile ta maszyna potrafi. ja ciagne nia plug 4 kvernrland vario 4x50 + wal cambela z pretkoscia ok 8-9km/h mam bardzo kamieniste pola do tego gorki i ziemia troche gliniasta ale napewno dal by sobie rade bez problemu z 5 vario. spalanie od 12 do 16 l/ha zalezy jak gora i ktore pole. srednia glebokosc orki to 25cm . do tego posiada 3m agregat uprawowo siewny z nadbudowka aktywny i bierny. z aktywnym jade rowniez ok 8km/h z biernym 15km/h. agregaty sa troche male pociagnie wieksze. wujaszek kupil 160km zetora z 1995r zrobil kapitalny remont zaczepil moj plug i pojechal w pole tego samego dnia przeczepilismy plug do mojego dale mu sie przejechac no to zetora zaraz sprzedal i kupil JD.

Twardziel99    0

Własnie ja tez jestem za jd tylko tak prosiłem o pomoc moje gospodarstwo ma 170 ha no i juz mam jednego jd 8200 a potrzebuje takiego traktora okolo 150-160 koni

STANIK    0

JD o mocy 150-160 km jest seria 6900 6910 6920 zalezy ktory rocznik oczywiscie. sa lzejsze od 8200. mysle ze taki ciagnik powinlo sie wziasc juz z przednim tuz . latwiej jest przewies wal do pluga lub mocniej dociazyc ciagnik do agregatu. moj 7600 nie ma przedniego tuz i to jest mala jego wada. a skoro masz juz JD to sam wiesz ile te maszyny potrafia i spalanie mysle ze nie jest az takie wysokie wporownaniu do pracy ktora wykonuja wedlug mnie nie ma roznicy przynajmniej przy moim modelu w spalaniu miedzy 160km zetorem lub ursusem

JD7600    0

U nas 7600 robi na 90 HA.Ciógnie grubera 3 m z predkośćią 10-15 km/h,agregat uprawowo siewny kverneland acord pneumat z predkoscią 12-15 3 m {dał by rady z 4 metrowym}Te nasze 90 HA to nic dla niego bo bez problemu powinie obrobic 150 HA poniewarz jego 135 km jest wystarczające na tyle. :(

qqq    19

Ja bym był za MAGNUMEM 7120 maszyny nie do zdarcia , mielismy takiego i znajomy od nas kupił , traktor prosty w obsłudze mało bajerów, skrzynia cos ala automat tylko czy jego moc w Twoim przypadku nie jest za duza bo ma 180 km i zalezy co miałby ciągać??wink.gif

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez włodek
      Cześć,
      Zaczynam się powoli rozglądać za nowym ciągnikiem który zastąpi w cięższych pracach mojego 3p. Początkowo myślałem nad Ursusem 914 ale to wszystko już dość mocno wypracowane. Później mi się przypomniało, że znajomy. użytkuje Ursusa 4514 na areale ok 50ha jako główny ciągnik. Mówi że jest zadowolony. Daje sobie spokojnie radę a że ma wyłącznie produkcję roślinną a działek ma dużo, różnej wielkości, na niektóre z nich mówi że większym by nawet nie wjechał. Pożyczyłem sobie od niego na weekend i na pewno komfort pracy na plus w porównaniu do 914. Spalanie również miło mnie zaskoczyło. Ale decyzji jeszcze nie podjąłem. Dlatego też zakładam ten temat bo pomoże poradzicie mi coś innego. Moc myślę że 60 - 80km była by dla mnie ok. Ciągnik będzie pracował na ok 20ha. To co dla mnie jest teraz najważniejsze to napęd 4x4 i większy uciąg. Bo co z tego że mój 3p ma moc i daje radę skoro mało wiele i się grzebie bo jest za lekki. 
    • Przez piofigura
      Witam
      Stoję przed wyborem ciagnika na moje gospodarstwo ok 15ha uprawy sadownicze. W gospodarstwie do tej pory pracowała Kubota m8540n. W zeszłym roku kupiliśmy  Kubote m4072 niestety jest strasznie mułowata i  praca nie przypomina swojej starszej koleżanki. Ciągnik będzie pracował jako wół pociagowy rocznie ok 200h. Maszyny w jakich ma się sprawdzić to glebosz  3 lapowy z wałem pakera, pług 3 skibowy obrotowy(jeszcze nie wybrałem jaki Ale chyba to będzie Akpil 80km na zabezpieczeniu kołowym z 18"odkladnica i krojami przed każdym korpusem), brona aktywna 2,5m z walem pakera, agregat uprawowy 2.2m, brona talerzowa (2,2m albo 2.5m), w transporcie z przyczepa 6t czasami rozrzutnik do obornika 8t. Klasa gleby to 2-4 głównie gliny, teren mocno pofaldowany. We wniosku nie przejdzie żaden inny ciągnik pow. 115km.
      ZA Valtra przemawia duży silnik i brak EGR, niestety nie znam tej marki i odnośnie bezawaryjnosci seri A jest mało informacji. I zastanawiam sie co do skrzyni czy 12x12 wystarczy czy brac Hitecha?
      Kubote znam jako marke i  złego słowa jeżeli chodzi o awarie nie mogę powiedzieć choć w sadowniczej po 6 latach rozszczelnił się przewód paliwowy. Niestety boję się tego że m5 będzie mała za mała pojemność pod moje wzniesienia. Moment też o ok 100nm mniejszy z tego co dowiedziałem się od przedstawiciela Kuboty. Kubota jest również lżejsza o 600kg
      Cenowo Valtra droższa  o ok 30tys netto. Ale ciagnika nie kupuje się na rok. 
      Valtra A115
      Silnik MBTN-D5 44 MBTN-D5
      Liczba cylindrów 4
      Pojemność skokowa [l] 4,4
      Maks. moc przy obr. silnika [obr./min]2000
      Prędkość znamionowa [obr./min] 2200
      Maks. moment obr. przy obr. silnika [obr./min] 1500
      Prędkość obr. biegu jałowego [obr./min] 850
      Najniższa prędkość obr. (rewers na P) [obr./min] 700
      Interwał wymiany oleju silnikowego [h] 600
      Norma emisji spalin Stage V
      Układ oczyszczania spalin DOC + DPF + SCR
      KUBOTA m5112
      TECHNICZNE
      SILNIK Typ   3800 -CR-TIE5 Pojemność/liczba cylindrów cm3 3769 / 4 cylindry Obroty znamionowe obr/min 2600 Moc znamionowa (97/68/EC) KM (kW) 114,8 (84,4) Pojemność zbiornika paliwa / zbiornika AdBlue l 105 / 12
    • Przez marcin1993
      Witam, co sądzicie planuje zakupić ciągnik, który lepszy Belarus 820 czy Zetor major, ma być jako pomocniczy i do pługa do śniegu.
    • Przez Jacusiek
      Hejka, przymierzam się do kupna ciągnika i zastanawiam się nad dwoma, Renault 133.14 i Massey Ferguson 3090 oba o podobnej mocy, czy ktoś z was użytkuje te maszyny? Jak się sprawują jaką mają opinię i na co zwracać uwagę przy zakupie?
    • Przez zom3
      Jak w temacie co tu wybrać  Valtra T 195 versu. Massey Ferguson 8S,205 dyna 7 i ostatni zawodnik Steyr Absolut CVT 6200.
      Cenowo wygląda to tak że massey  najdroższy potem steyr i valtra.
      Jak tu wygląda awaryjność tych maszyn itp.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj