Skocz do zawartości
Kolejorz

Panasonic Lumix DMC-TZ7

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Panasonic
Pawel20    49

Sam mam zamiar zmienic mojego Nikona na inny kieszonkowy aparat, ale ile kosztuje ten Lumix?

wildbream    0

na allegro ceny w okolicach 1000zł ych

ja mam dmc fz28 to nie jest z tych kieszonkowych tylko a'la lustrzanka -teoretycznie ciut wyżej jeżeli chodzi o półkę modelową (18x zoom optyczny) ale tak jak patrzę to opcje prawie że takie same

mam już chyba rok

robię sporo zdjęć i jestem z niego bardzo zadowolony

obiektywy Leica w tych kompaktach nie mają sobie równych - to zresztą był główny powód dla którego wybrałem panasonica

do matrycy można się przyczepić bo kiepsko z czułością musi być dobrze doświetlone itd

ale jak się robi zdjęcia z tym iauto to nie ma problemu bo wychodzą dobrze, a innych trybów to tam jest od chu chu i jeszcze trochę

także można się bawić

aha u mnie, nie wiem jak w tamtym, ale z tego co widzę to chyba też, filmiki są kręcone w hd i to jest rewelka bo wychodzą mega zarąbiście

krystian94    0

ja mam podobny aparacik - Panasonic Lumix DMC-TZ3 , fajny mały zgrabny aparacik , zdjęcia z niego są w mojej galerii(ostatnie 5) 10 zoom optyczny , dużo różnych duperelów ma w sobie

wojtek693    0

Ja też zastanawiam się nad kupnem Lumixa fz28 takiego jak ma @wildbream, możesz mi powiedzieć jak jest w nim z tą przesłoną słoneczną, w standardzie jest czy trzeba coś dopłacać? :D

myślę że fz7 to dobry aparacik.

wildbream    0

ja miałem w pudełku razem z aparatem

ale jedno co, to ja kupiłem wersję z UK (jedyna różnica to brak pl menu) bo w Polsce rok temu to ich za dużo nie było no i były drogie (ja kupiłem za 1150zł a w mediasklepach był za 1599 i podobnie) , i nie wiem czy polskie zestawy są takie same ale myślę że raczej też będzie, z resztą jak kiedyś ostatnio patrzyłem na allegro to były te przesłony w zestawach z aparatem z polskim menu

luke371    40

jeśli zalezy ci na jakości to polecał bym jakieś kompakty al'a lustrzanki,wielkośc naprawde ma znaczenie.mój kodak Z740 ma 5mpx a robie zdjęcia lepsze jakościowo niż nie jeden kieszonkowy aparat co ma 7-8 mpx

fendtrisix    32

Za taką cene można kupić już np. Nikona D40 czyli lustrzanke cyfrową, tylko jest jeden problem D40 nie nagrywa filmów.

A co do tego Lumix'a to całkiem niezły aparat siostra ma taki i zdjęcia wychodzą nawet dobrze.

Ale zastanów sie jeszcze nad tym Nikonem D40, ja mam podobny kłopot i chyba postawie na lustrzanke

wildbream    0

a myślałem że temat umarł...

hmmm nikona d40, z obiektywami które będą odpowiadały temu co ja mam (27-486mm)?

chyba nie sądzę żeby Ci się udało za tą cenę, ale może - nie obserwuję teraz cen także nie wiem

ja robiłem zdjęcia lustrzankami "analogowymi" - czyli na normalnych kliszach, ba nawet nadal czasem robię bo to jest inna jakość jednak na pewno

ale jak kupowałem cyfrówkę to chciałem aparat do pstrykania większej ilości fotek w sposób bezproblemowy, to zadanie spełnia wyśmienicie i co by nie powiedzieć o jego wielkości to od każdej lustrzanki jest jednak mniejszy i lżejszy

zdjęcia są bardzo dobre jedyne co kuleje ale to wiedziałem i mi to nie przeszkadza że jest od lustrzanki każdej wolniejszy

uważam że zależy co chcesz robić i ile masz kasy do wydania, taki aparat kupisz, jedni chcą lustrzankę inni kompaktowego zooma a inni kieszonkowy aparacik - najważniejsze żeby wykorzystywać dobrze to co się ma

a osobiście jakbym miał te ponad 2000złych (czyli w miarę jakaś lustrzanka z wiecej niż jednym obiektywem) to i tak kupiłbym któregoś lumixa z serii G ze względu na optykę Leica - moim zdaniem naprawdę rewelacyjną

fendtrisix    32

Tak jak na allegro sie patrzyłem to nawet za 900zł mozna kupić oczywiście używanego Nikona D40 z obiektywem 18-55.

Tylko to nagrywanie filmów nie daje mi spokoju, a za cene około 1000zł to można już kupić kompaktową cyfrówkę , która nagrywa w HD.

Analogowym aparatem (Nikon F65) też robie zdjęcia, naprawde super sprzęt, ale tak jak pisałeś nie można sie za bardzo rozpędzac z ilością .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się