Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kpiotr

dziwna sprawa

Polecane posty

kpiotr    16

witam. czy ktos na af mial kiedyś problem z siewnikiem , w którym próba kręcona wychodziła jak w tabeli a podczas pracy w polu wysiewał za mało????

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

ferdek1    4

A czy przy ustawianiu siewnika uwzględniłeś poślizg kół

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

macursus    111

U mnie tez w poznaniaku było tak samo. napewno poszła przekładnia

Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Wiadomość z agroFakt.pl

krycha094    7

macusus powiedz mi czym się objawia bo myślę ze moja tez poszła samo się przestawia i ile kosztuje naprawa

ferdek1    4

u mnie poślizg przy siewie wynosi 15,38% ,a skrzynie mam olejową

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

vvojtas1    25

pamiętam jak ojciec mówił mi że siewnik zawsze faktycznie wysiewa 15% mniej niż wynikało by to z próby kręconej.

Jednak jak z bratem ustawiłem siewnik do pracy to wysiewał co do kg. chodziło tylko o to że w kole było około 1 atmosfery, a przy tabeli na siewniku pisało że w kole ma być 2,2.

krycha094    7

a czy ktoś sieje poznaniakiem na skrzyni olejowej rzepak i jak wam to wychodzi bo mi się przestawiał i musiałem co chwila próbę kręcona czy ten typ tak ma inni w okolicy tez narzekają właśnie na nie

ferdek1    4

w poznaniaku teoretyczny obwód dla koła175-70-R13 wynosi 1,76m

10 obrotów daje odległość teoretyczną 17,6m.

Ja 10 obr.koła pokonuję odległość 20,8

więc poślizg wynosi 15,38% i o tyle muszę zwiększać dawkę wysiewu żeby wszystko było dobrze

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeżeli w siewniku masz skrzynię bezstopniową do regulacji dawki to po pewnym czasie ona się zużywa są tam takie sprężyny które po pewnym czasie się trwale odkształcają.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez darek100
      Poszukuje tabeli wysiewu do poznaniak 6 s043/3D 2M szerokość i19 lejków z 1997R.Prosiłbym o udostępnienie zguby dziękuję.
    • Przez Rolnikzbolek
      Witam. Mam problem z wybraniem siewnika i chciałem się zapytać o wasze opnie temat siewników który z tych 4 najlepiej by wybrać. Mam 350 ha, sieje głownie rzepak, pszenica, pszenżyto i trochę jęczmienia oraz łubin. Klasa ziemi to pomiędzy III a V. Będę wdzięczny za wasze opinie. A siewniki to 
      Amazone cirrus 4003 2-c
      Horsch pronto 4dc
      Pottinger TERRASEM FERTILIZER c4
      vaderstad spirit 400 c?
      Pozdrawiam
    • Przez matek921
      Witam chce zasiać pierwszy raz łubin siewnikiem Fiona D78 2.5m. Ma ktoś doświadczenie jak zasiać takim siewnikiem? Bardzo proszę o pomoc
    • Przez Dziedzio92
      Witam jestem zainteresowany zakupem siewnika zbożowego Horsch Pronto 3TD Express chce sie dowiedziec czy jest to dobra maszyna i czy uprawa i sieje tak samo jak Pronciak DC oraz cena czy jest jego warta oraz jakis prospekt jego jesli mozna
    • Przez Lukas1992
      Witam. Zakupiłem Siewenik zbozowy Sulky Master 3 m i mam pytanie czy posiada moze ktos taki siewnik, co moze o nim powiedziec, i czy posiada ktoś instrukcje napraw i tabele wysiewu do tego siewnika ? Z góry dziekuje.