Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kevin25

Co polecicie do lasu

Polecane posty

kevin25    158

Siemanko wraz z ojcem prowadzimy firme usługową dla lasów panstwowych i prywatnych czyli jestesmy tzw"zulowcami". Mam do was pytanie jaki traktor wybrać do frezarki leśnej po zdrębowej o wadze 3.5tony cos zeby dalo rade sobie w niej miałem URSUS 1224 silnik zetora z turbo i co rok musiałem remon robić coś zawsze nie wytrzymywało i brakowału mu koników do tego"pługa" i podnosnik miał co dzwigać. Co p50olecicie za niego w granicach 150-180 koni mechanicznych.

I mam jeszcze jeden problem nie wiem jaki traktor wybrać do zrywki drzewa miałęm mtz 82 i URSUSa 5314 i oba maja po 8 lat i sa doszczętnie wykorzystane. w mtz brakowało mocy kloce na 'zólwiu" musiałem ciągać gdyż na innym biegu wyrzszym silnik schodził z obrotów. kola sie rwały nak linie nie dawałem rady ich reperować. I po rozerwaniu mam z nim caly czas problem bardzio szybko sdziera tarcze okolo 2 tygodznie i nie ma tarczy. Poradzcie co mam zrobić zeby ja nareperować i poradzcie co kupić. Znowu URSUS 5314 służył mi do letkich zrywej\k łownie olszyny gdyż jest to trakor lekki wszedzie wjedzie i się nie topi w przeciwieństwie do mtz.

Poradzcie mi coamm kupui mam do wydania 500tyś narazie musze kupić 3 traktory:

-pierwszy jak pisałem 150-180KM,

-drógi 120-100 KM bo mam klijenta na 1224 którego odnowiłem zupełnie(ps ile za niego wziąć) i ten trakro zeby był od niego zwrotniejszy,

- ostatni 90-70KM male zwinne wytrzymałe.

Pozdro poledzcie cos pliska.

Ferdek07    62

Chcesz używane ciągniki? znajomy w zolu belarus odchwalić nie może więc może 2 nowe belarusy większej mocy napewno dostaniesz niezły rabat przy takich zakupach,

agromar1991    0

1.Może jakiegoś ursusa 1634 on ma 155 KM jest doś wytrzymały i oszczedny albo 1674 on ma 158 KM i silnik perkinsa ma

2. A w przedziale 120-100Km to może jakiś Landini ?? może vilson on ma 100KM

3. A 90-70 KM to moze jakis farmtrac nowy model 690 dt on ma 88 KM .

Jeśli chcesz popisac o tym markach zajzyj nam mój profil tam jest gg

Wiadomość z agroFakt.pl

kevin25    158

belarus kuopiłem 892 nowego tydzien temu starczy mi więcej belarusów nie chce ani ursusów ale nad 1674 musiał bym, sie zastanowić co mi powiecie o tym modelu piierwszy raz słysze o takim

maseratti    0

Jeżeli do frezarki to poszukaj jakiejś Valtry sześcio cylindrowej, moja ma naprawdę dużą moc na wom i miękki start. Natomiast mała i zwrotna to aśka prosty ciągnik taki spod siekiery wszystko mechaniczne, i żywotne silniki mają. Nie napisałeś czy mają to być ciągniki nowe czy używane więc nie podawałem konkretnych modeli, no i napewno drogo kosztują w wersjach leśnych. A tak na marginesie jakieś targi leśne mają być może powienieneś się na nie wybrać i pooglądać to co tam będzie i wtedy zdecydować co kupić.

Marcelo1414    5
Lukasz1987    57

Witam kolegę po fachu Kevin25, także zajmuję się lasem

Życzę powodzenia i Pozdrawiam

Lukasz1987

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach