Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ktoś powyżej pyta o petardy hukowe na dziki  powiem tak: u nas okazały się dosyć skuteczne,ale mieliśmy problemy z pojedynczymi dzikami a nie jak to często bywa - całym stadem, nie wiem jak sprawdzą się właśnie w tam przypadku. Są też specjalne armatki na dziki, słyszeliście o tym?

Opublikowano

Dobry i cierpliwy myśliwy :)
Ja postawiłem stracha kupiłem najtańszą wodę po goleniu i dezodorant, wypryskałem stracha - dzik już nie rył.

Słyszałem też, żeby porozwieszać kosmyki włosów na miedzy ( podobno działa - nie próbowałem)

Opublikowano

Wszystkie sposobu działają tylko zależy gdzie i kiedy. Odstraszyłeś go, poszedł gdzie indziej i akurat Ci się udało. U mnie w którymś roku też pomogło. Jak Ci się dziki zanęcą to nic nie pomoże, ani dezodoranty, włosy hukinol itp. Dzień masz spokój aby zaprzyjaźnić się z dzikami i pogodzić że i tak będą ryć.

Opublikowano (edytowane)

Dziki 26 raz naliczyłem, sarny ciężko policzyć , łosie 5 sztuk buraki mi gryzło Kury to tylko za dobrą siatką bo lisy wybiorą Jeszcze wilków brakuje i dinozaurów

Edytowane przez ansu
Opublikowano

 Są też specjalne armatki na dziki, słyszeliście o tym?

 

Podobno średnio się to sprawdza ponieważ armatka strzela w równomiernych odstępach czasu  czy są dziki czy ich niema. Dzikom po jakimś czasie przestaje to przeszkadzać i przestają się bać. Moim zdaniem armatka by działała lepiej gdyby strzelała za każdym razem gdy dzik przekracza granice naszego pola, tylko jak o zrobić?

Opublikowano

Wrócę jeszcze do petard hukowych, bo co prawda dzisiaj byłem przepłoszyć sarny, ale czy to sarna czy dzik to i tak intruz! A więc jak to jest z tymi petardami-można strzelać czy nie? Będąc na polu rozmawiałem z jednym gościem, który się nawinął i powiedział nam, żebyśmy uważali z tymi petardami, bo podobno można strzelać tylko w sylwestra, jest takie prawo no i po drugie zwierzątka się boją wystrzałów. Może wtedy ktoś zameldować (np myśliwy, nieżyczliwy ktoś) na policję lub spisać rejestrację i możemy się tłumaczyć na posterunku.  

Opublikowano

Takie prawo jest ale nie slyszalem zeby ktos jakis mandat dostal. A petard uzywam duzo w kuku klade na spod wiadra petarde i przysypuje trocinami polewam odrobina ropy i podpalam wlpetarda z 15 cm warstwa trocin wybucha po 2 gidzinach dzieku temu patentowi 2 lata temu nie musialem nocowac na polu

Opublikowano

My w naszym GR na polu stawiamy armatę na gaz włączamy ją około 20 i wyłączamy 7-8...Strzela bardzo głośno płoszy dziki... Powiem szczerze że pomaga :D 

Opublikowano

U nas ta armata nic nie działa. We wsi jeden to ma. To strzela w jednym końcu a w drugim ryły.

I dziki mogą być te same co u ciebie Daniel, bo główna ich wylęgarnia jest w rezerwacie łukowskim. Rozłażą się albo na dół do mnie albo do góry do ciebie.

Opublikowano

Pytam jak długo używa, bo słyszałem od niejednego użytkownika że zadowolony był tylko w pierwszym roku. Później już się przyzwyczaiły ;)

Bardzo możliwe Damian, bo one potrafią sporo kilometrów zrobić, a z tego rezerwatu nie jest tak wcale daleko. 

U mnie w tamtym roku szkody zrobiły niewielkie. Żeby nie było pustych rządków to poszedłem i ręcznie rzuciłem w rządki nasiona i butem zagarnąłem. Jednej nocy ciągnik stał z włączonym radiem i akurat nie ryły, a czy bały się głosów, czy po prostu tej nocy tamtędy nie przechodziły... kto to wie :P

Opublikowano

polecam środek na dziki o zapachu wilka i niedzwiedzia naturalny wróg dzika , mam wypraktykowane od kilku lat w dniu siewu rozstawiam paliki ok 1 metrowe, na palik zakładam szmatkę,szmatkę spryskuję środkiem i na to zakładam kubek plastikowy i wszystko jest zbite zszywkami żeby wiatr nie zwiał ,środek działa ok 2 tygodnie nie zależnie od pogody , litr środka starcza na 6 km lini prostej , paliki co 15 ,20 m , litr środka z przesyłką kosztuje 138 zł nazywa się BIOTEC sprawdzony w 100 % polecam , uwaga przy pracy z tym środkiem bardzo śmierdzi 

Opublikowano

U nas jak ktoś sadzi ziemniaka dalej od domu w wielu przypadkach delegowane są budy z psami w pole, słyszałem że wtedy ziemniak się ostaję.

Opublikowano

polecam środek na dziki o zapachu wilka i niedzwiedzia naturalny wróg dzika , mam wypraktykowane od kilku lat w dniu siewu rozstawiam paliki ok 1 metrowe, na palik zakładam szmatkę,szmatkę spryskuję środkiem i na to zakładam kubek plastikowy i wszystko jest zbite zszywkami żeby wiatr nie zwiał ,środek działa ok 2 tygodnie nie zależnie od pogody , litr środka starcza na 6 km lini prostej , paliki co 15 ,20 m , litr środka z przesyłką kosztuje 138 zł nazywa się BIOTEC sprawdzony w 100 % polecam , uwaga przy pracy z tym środkiem bardzo śmierdzi 

 

To po co płacić tyle za litr, może lepiej byłoby niedźwiedzia kupić??

Mam nieodparte wrażenie że bajdurzysz bo moje dziki nie znają zapachu wilka a tym bardziej niedźwiedzia więc dlaczego miały by ten zapach utożsamiać z zagrożeniem.

Opublikowano

To po co płacić tyle za litr, może lepiej byłoby niedźwiedzia kupić??

Mam nieodparte wrażenie że bajdurzysz bo moje dziki nie znają zapachu wilka a tym bardziej niedźwiedzia więc dlaczego miały by ten zapach utożsamiać z zagrożeniem.

a dlaczego mysz która nigdy nie widziała kota boi się go ? zapach i INSTYNKT jej to podpowiadają , czy każdy dzik widział człowieka -NIE  ,a gdy go zobaczy to się boi i ucieka , bo mu zapach nie odpowiada i instynkt podpowiada, że to wróg ,poza tym jak twierdzisz ,że to twoje dziki to je wytresuj żeby ci nie wchodziły na pole i problem z głowy  :)

Opublikowano

Odpowiedź całkowicie chybiona. Bo mysz, ogólnie mysia populacja z goła boi się wszystkiego co się rusza od myszołowów, psów kotów ludzi lisów a nawet jeży itd. więc twój przykład jest niczym skreen bajki garfil gdzie mysz pod stołem trzęsie portkami na widok rudzielca.

 

A każdy dorosły dzik myślę że widział człowieka, czuł jego zapach i do tej pory starszyzna w jakimś dziczym języku (może migowym) przekazywała podrostkom informację że taki właśnie widok czy też zapach oznacza zagrożenie.

 

Ale jak to bywa w świecie danej populacji, zagrożenia przemijają niczym sen ewentualnie pojawiają się nowe, starszyzna umiera i ślad po niej ginie, podrostki stają się dziadkami, bardzo często z bagażem doświadczeń, w którym niekiedy znajdziemy przechadzki wzdłuż prawobrzeżnej Wisły od ,,grubej kaśki,, po sam Żerań. Dla nie wtajemniczonych przechadzki po kilkumilionowej wiosce jaką jest nasza stolica. 

Opublikowano

Witam

 

w jaki sposób walczycie z dzikami-to znaczy co robicie zeby trzymałe się z daleka od waszych pól?

 

mi ostatnio dokuczaja ale na polu gdzie posiane jest pszenżyto jare-stanowisko po kukurydzy-gdzie dziki szukają kolb których niestety tam niema i wygrzebują same koćki

 

poinformowałem juz koło łowieckie ale pewnie za szybko nie zareaguja chociaż wspomnieli coś przez telefon o jakichs pułapkach, straszakach?

Badziewny sposób dziadka na dziki to: (włosy od fryzjra- na tyczkach zapakowane w tłumoki) :szmaty po ropie też na tyczkach ok.1.5m nad ziemią(badziew co) ale najlepiej to zabrać myśliwego na pole!!!

sam do tej pory wystrzelalem 3 pudełka petard na polu(poniekąd nie lbia zapachu prochu0-nic

polałem brzeg pola gnojowica-nic

eraz postawiłem strachy z puszkami po piwku żeby brzekały-zobaczymy co to da?

 

macie jakis pomysł?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Qwazi
      W ostatnich godzinach kończącego się 2024 roku rozpoczynamy temat pogody rolniczej i innych luźnych wątków w nowym 2025 roku. Niech nie będzie gorszy niż ten, który się kończy. Najlepszego w Nowym Roku😊
      Zapraszam stałą ekipę oraz tych wszystkich, którzy zechcą tu zajrzeć...
    • Przez superfarmer02
      Kontynuacja
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301685-znalezione-na-allegro-olx-i-nie-tylko-2024/
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez shiftlk19
      Witam chciałąm się z wami podzielić poradą .... na forum są też kobiety, które dbają o siebie po kuracji antybiotykowej miałam bardzo duży problem, włosy leciały mi garściami. Od kilku tygodni  stosuję peodukty które Mnie polecla  fryzjerka która cierpi na niedoczynność tarczycy ... kazała suplementować    siarkę organiczną w skrócie nazywana MSM ponieważ Siarka wpływa na wzrost włosów, przyspieszając go, jednocześnie hamując ich nadmierne wypadanie oraz  szampon konopny z biotyną i ekstraktem skrzypu polnego od Pharmazis i wysłała po niego do Konopnej Farmacji u nas w Poznaniu tam też dostałam ta siarke bez dodatków chemiczych które moga nam zaszkodzić  !!  że do poznania  bo mieszkam pod Wągrowcem mam 60 km i mi wcale nie po drodze zamówiłam te produkty z ich strony  https://konopiafarmacja.pl/mydla-i-szampony-konopne/276-szampon-do-wlosow-z-biotyna-z-ekstraktem-skrzypu-polnego-i-konopi-400ml.html Szampon bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, B1, B2, B6, C i E, kwas fitynowy, D-pantenol i prowitaminę B5, przeznaczony do zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów. Szampon przyspieszył wzrost włosów!
      włosy zaczeły mi szybciej rosnąć . Efekty są dla mnie bardzo zadowalające :))) Przestały mi wypadać włosy o jakieś 70% już po 2 tygodniach a rosły nowe po 4 tygodniach Mam mnóswto małych włosków i rośnie mi "nowa" grzywka Sama przetestowałam i moge polecić wszystkim którzy chca poprawić kondycję włosów i troszkę je zagęścić. Ale zaznaczam, że efekt jest jak się jest WYTRWAŁYM I SYSTEMATYCZNYM ! Dlaczego? Dlatego, że włosy sa martwe i cokolwiek stosując poprawiamy te "nowe włosy" :)) Więc cierpliwości
       


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jakie polecacie kamery na gospodarstwo ? Nie jestem szczerze w temacie , nie znam się na tym kompletnie ... widzę jakieś po 100-150 zł a nawet i po 50 zł . Może coś doradzicie ? Lepiej przewodowe czy bezprzewodowe ? Na kartę pamięci ? Wi-fi ? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v