Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JohnDeere6030

Heder do Z056 3 - metrowy

Polecane posty

Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Siemka, założyłem ten temat ponieważ wraz z tatą obmyśliliśmy, aby do naszego ZO56 kupić heder 3 metrowy. :rolleyes: Otóż przy hederze 3m nie gubiłby ziarna, mozna by było przyspieszyć jazdę. :huh: Wie ktoś może czy heder 3m pasowałby do niego od jakiegoś New Holland'a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Szkoda że szerokość bizona do kół bez schodków to 3,2m. A tak poza tym to co z tego że będziesz miał mniejszy heder jak chcesz szybciej jechać i wyjdzie na to samo.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

sądzę dokładnie tak jak przedmówca. jaki ma sens zakładać węższy cheder skoro i tak chcesz jechać szybciej. dla młocarni i tak wyjdzie na jedno bo masa przerobowa będzie taka sama wiec mija się to z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak się dobrze ustawi kombajn to bardzo mało gubi ziarna. A jak chcesz to kup kup sobie małego MF w cenie nieduża różnica niż ten heder 3m to bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

No nie wiem, powiem wam że przy wydajności 5 - 6 ton z ha zboża, przy hederze 4 m Bizon sypie do tyłu :rolleyes: dlatego przy hederze 3m zbierze więcej masy, lepiej wymłuci i nie wyrzuci zboża do tyłu :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

JohnDeere6030@ o czym ty wogóle pzesz, bez sensu... Po pierwsze hederu 3-metrowego nie da się założyć do supra, a jak ci gubi zboże to wyreguluj go odpowiednio do poszczególnych roślin i problem z głowy, jak już naprawde nie będziesz umiał kosić to jeżdzij całkiem na zwalniaczu... Problem z głowy... temat jest bez sensu... :rolleyes: :huh: :(

(jako ciekawostke podam, że Bizony wychodziły na zamówienie z hederami 3,9m to był chyba najwęższy heder...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

kolego ja tutaj prawie o 3m długości roboczej kosy, a nie hedera :rolleyes: Daniel215@ Jak jesteś taki cwaniak to powiedz mi jak mam wyregulować kombajn przy wydajności 5 ton z hektara pszenżyta, jestem początkującym kombajnistą wieć dobradź mi coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

mniejszym wszędzie się wjedzie czy wysypać zboże u kogoś na podwórku ale wymieniać nie warto chyba że się z takim kupiło to wtedy ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

mniejszy może być za mały, a po za tym nie zawsze musisz brać całą szerokość hedra (czy jak go tam odmienic)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Dziś kosiłem jęczmień swoim Z056 i nie miałem problemu z gubieniem ziarna, plonował na pozionie około 6 ton z hektara, w tamtym roku pszenica plonowała mi na poziomie ponad 7 ton i też nie miałem z tym problemu radze dobrze przeprowadzić wszystkie regulacje a na pewno nie będzie gubił ziarna :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

gubienie ziarna ok, nie gubił :rolleyes: a co z czystością ziarna, z wymłacaniem kłosów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wszytsko jest kwestia dobranai odpowienich obrotow mlocarni i nadmuchu to jest wszytsko....zmiana hedera czy tam dlugosci kosy nic ci nie da....dobrze go wyregulowac i bedzie dobrze...sam mialem plony na poziomie nawet 7.5t/ha i nie bylo problemu z gubieniem ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Bizony moin zdaniem naprawde dobrze czyszczą ziarno, ja w moim w tym roku praktycznie wszystko wymieniłem, domłacać domłaca bo wymieniłem klepisko i cepy i z czyszczeniem też nie ma problemu bo są nowe 2 sita, ze starych już druty wylatywały :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

kombajn jest wyregulowany profesionalnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Bezsensowny temat, szybciej i tak dużo nie pojdziesz bo kosa nie nadąży. A czemu nie pomyślałeś o tym żeby nie brać całego hedera? Przecież to na to samo wyjdzie a kasy nie będziesz wydawał.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
kombajn jest wyregulowany profesionalnie :rolleyes:

To pisz co i jak masz ustawione.

 

Jestem tego samego zdania co @szpeniek26 coś jest zle a jak zostaje Ci w kłosie to się zmniejsza szczelinę omłotową.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

z kłosa jest idealnie wymłucone, ja od początku mówie o wyzucaniu ziarna do tyłu, pod pokos słomy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

zmiana hederu jest bez sensu

kolega nie pomyslał ze moze 3 metry brać na normalnym hederze

 

jesli wymłaca z kłosa to ustaw mniejszy wiatr i wyreguluj sita a moze masz podsiewacz dziurawy albo na podajnikach gubisz nie wiem jak to jest ale idealnego zboza nie uzyskasz

pewnie ustawiłes wentylator na 4 albo wiecej i jedzie i mowi ze mu gubi

 

wymiana hederu to strata czasu i pieniedzy ale jak trwasz w tym pomysle to droga wolna przeciez młocarnia i tak dostanie tyle samo jak bedziesz jechał szybciej

kolego to nie bizon bs z110 ze jak dasz mu w deche to sita nie nadarza czyscic Z056 jest stworzony do zbioru zboza z lat 70 i 80 a nie na dzisiejsze łany

ja w swoim na kukurydze luzuje i potrafi duzo razy zabic a ty chcesz jeszcze leciec nim

 

ustaw dobrze sita i wiatr na 3 no 3.5 i powinno byc dobrze

 

Ortografia!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

no raczej to chyba jest nie opłacalne bo za heder trzeba dać może do 10 tysia :rolleyes: to lepiej już sieczkarnie kupię, a nie bedę się bawił w 3 metrową kose :huh: dzięki wszystkim za porady i sugestie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Trzy metrowy heder ma jedną może ważną dla niektórych zaletę, a manowicie swobodny i bezpieczny przejazd po drogach publicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

no można i tak :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj