Jasiupila

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią

Polecane posty

Jasiupila    1

Mamy zamiar za rok kupić nowy ciągnik o mocy 150-180 KM. Ten ciągnik miałby być wyposażony w bezstopniową skrzynie biegów. Proszę składajcie swoje propozycje. Z góry wszystkim dzięki!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

New Holland T7030 Autocommand. A czemu Fendt'a nie chcesz??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś rzeczowe powody podasz czemu nie Fendt czy to tylko takie luźne gadki?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Crystal Orion może być wyposażony w skrzynie bezstopniową ZF, ciekawe ile kosztuje...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Fendta nie chce z dwóch powodów:

1.bo jest przereklamowany

2.bo jest drogi a za mniejsze pieniądze to ja mogę mieć DF TTV620 a to jest to samo bo fendt ma silnik Deutza a skrzynie ZF taką jak w DF.

W Massey Fergusonach ponoć szybko skrzynie padają. U nas jeden ma dwuletniego ze zwykłą skrzynią i już mu silnik i skrzynia się zepsuła. NH T7000 Auto Command to nowość warto zarykować. Z polskimi i z wschodnimi ciagnikami to ja już wole nie ryzykować więc Crystal odpada. Case CVX czy NH T7500 to też nie jest zły pomysł. Ja jeszcze prosiłbym o ceny jak by były ale tak też jest super. Dzięki wielkie za propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Co znaczy przereklamowany? Że droższy, a gorszy?

A Fendtach skrzynie padają? Pewnie też bo takie same są bezstopniowe MF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dlaczego chcesz bezstopniówkę?

Ciągniki o mocy 150-180 to czasami zachodzące na siebie serie. Mógłbym zaproponować Ci JD 6930 albo 7430 ale nie wiem z jakimi maszynami to ma latać i na ile ha. :D

 

Kolego chcesz kupić ciągnik a nie znasz cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to przypadkiem nie jakis troll?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Fendt jest przereklamowany bo wszyscy mówią że Fendt jest najlepszy ale dlaczego to nie wiadomo. Podobno w MF manualne skrzynie szybko padają. W moich okolicach tak mówią ci co są blisko tych co mają. Ten ciągnik będzie mi najbardziej potrzebny do prasy Krone Combi Pack na 250 ha. Cen nie wiem bo ten ciągnik mamy zamiar kupic dopiero za rok. Cen to ja bym chciał sie dowiedzieć tu z AF jeśli to możliwe. John Deere według mnie to jest najlepszy ciągnik tylko czy to jest dobrze jak w jednym ciągniku można założyć skrzynie bezstopniową i manualną. Nie panie @yacenty nie jestem trolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

jeśli nie wiesz czego fendt jest najlepszy to poczytaj tematy jest tam sporo jego zalet, no ale wiem że sporo kosztuje chociaż john deere wcale nie będzie tańszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Podobno w MF manualne skrzynie szybko padają. W moich okolicach tak mówią ci co są blisko tych co mają. John Deere według mnie to jest najlepszy ciągnik tylko czy to jest dobrze jak w jednym ciągniku można założyć skrzynie bezstopniową i manualną. Nie panie @yacenty nie jestem trolem.

Ale co ma manualna skrzynia w MF do bezstopniowej z Fendta. A co do przeszkadza,że skrzynia może być w JD taka i taka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Co do NH. Ja bym wolał NH z serii 7500 niż 7000 autocommand to bo to nowość, lepiej wziąć NH 7500, dawniej tvt, ciągniki sprawdzone i niezawodne, kilku znajomych ma takie i są zadowoleni. a z tym 700 autocommand niewiadomo jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

co do cen to ja same ploty widze,

sam jak zacząłem jeździć szukać ciągnika to już się lekko zdziwiłem in plus, ale ja ci cen ciagnika nie podam bo taki mnie nie interesował


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Co do Fendta to jest jeszcze jeden powód taki że Korbanki mają wyłączność na Polskę i bardzo drogi serwis. W jelonku jest o połowę tańszy. A czy je mówiłem kiedykolwiek coś o tym że skrzynie manualne mają coś do bezstopniowej Fendta? Może i nie przeszkadza że skrzynia może być taka i taka. Może i nowość tylko jak nikt nie będzie chciał tego wypróbować no to nikt tego nie kupi. Moim skromnym zdaniem sądzę że tu na AF to są podawane ceny katalogowe dlatego tak jest. Ja tam pana panie @yacenty nie proszę o ceny, ja proszę o propozycje takich ciągników a ceny to przy okazji. W innych tematach zauważyłem że pan bardzo DF jest zainteresowany. Moim zdaniem to bardzo dobre ciągniki. My tak za dwa lata jak wniosek starszego brata zostanie rozpatrzony planujemy kupić coś około 100 KM na zamianę Pronara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

co ci po propozycji ciagnika skoro nie znasz ceny?

co z tego ze marka X jest swietna i kosztuje 300tys zł, jak obok jest marka Y i na bardzo podobnym wyposazeniu kosztuje 220tys - którą wybierzesz?

Ja na pewno Y


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Chciałbym po prostu wiedzieć jakie ciągniki w tym zakresie istnieją. Jak bym brał na PROW to wziąłbym X a jak na kredyt to Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132
jeśli nie wiesz czego fendt jest najlepszy to poczytaj tematy jest tam sporo jego zalet, no ale wiem że sporo kosztuje chociaż john deere wcale nie będzie tańszy :D

 

A co w ogóle o fendtach wiesz? Powiedz nam dlaczego według ciebie jest najlepszy? Bo my nie mamy dowodów,że jest najlepszy.

Według mnie nie jest to zły ciągnik, a wręcz przeciwnie ale przereklamowany i drogi, gdyż płacimy za markę i na pewno nie jest najlepszy, bo nie ma ciągnika najlepszego, są tylko lepsze pod jakimiś względami, ale każdy pod jakimś względem jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
A co w ogóle o fendtach wiesz? Powiedz nam dlaczego według ciebie jest najlepszy? Bo my nie mamy dowodów,że jest najlepszy.

 

wymienię ci parę zalet: niskie spalanie, trwałość, rzadko ulega awariom itd kogo stać to bierze proste, cena jest ustosunkowana do jakości, u mnie w okolicy jest parę fendtów uzywanych roczniki gdzieś 85 i właściciele mówią że wolą takiego niż jakiegokolwiek innego nowego. rozumiem że można nie brać fendta bo jest za drogi, ale nie dlatego że jest za słaby czy przereklamowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią - tylko Fendt.

Tak naprawdę nie masz kolego żadnego wyboru...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

New Holland T7500 dawniej TVT, i już ma wybór, NH dużo tańszy, koło mnie są dwa tvt to ludzie zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią - tylko Fendt.

Tak naprawdę nie masz kolego żadnego wyboru...

 

Ta ciekawe, to inne firmy nie mają bezstopniówek? :D Ciekawa teoria i dobre wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

@pawel321654 mi chodzi o nowy ciągnik. Że stare Fendty są takie jak piszesz to się zgodzę. Ale nie porównuj starych Fendtów do nowych. To jest bardzo wielka różnica. Jak widać wybór to ja mam bardzo duży. Moim zdaniem najlepszy to jest JD. I jak będziemy kupować to pewnie będzie to NH t7500 lub DF TTV. Spodobał mi się ostatnio ten JD. A może wie ktoś jak one pracują z tym Autopowr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj