Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomacha001

kapusta bedzie dobra do bydła??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomacha001    4

Mam pytanie czy kapusta jadana będzie dobra dal bydła bo dostałem propozycje wożenia kapusty całej na zimę z przechowalni za darmo i jestem ciekawy czy to będzie dobre jakoś oszczędność w kiszonkach ;)

rafff24    26

Nie wiem jak dużo możesz tego dawać w porcji ale jak moje dostawały odpadową kapustę to w stajni śmierdziało (taki charakterystyczny smród) a poza tym to żadnych efektów ubocznych, dostawały to przy burakach i sianie około 1/3 to była kapucha przez może ponad tydzień

Wiadomość z agroFakt.pl

Suchy    0

My w tamtym roku na jesieni dawaliśmy, bo wujowi popękała na polu. Bydło bardzo chętnie to jadło, była dawana w całości ewentualnie dziabnięta siekierą. Dostawały tak około 2-3 główki kapusty na sztukę razy dwa posiłki dziennie, nie zauważyliśmy żadnych skutków ubocznych poza nieprzyjemnym zapachem.

oFsik    30

Ja czasem daje kapustę (całą rzadko częściej liście) ale krowa i kobyła wolą kalafiory lub brokuły.

tomacha001    4

Liście są dobre w zimę a nie jak jest ciepło bo szybko gniją lepsze są główki od 3 tygodni wożę główki od kapusty i jest dobrze nawet trochę więcej mleka dają na kapuście może ktoś chętny na zimie odbierać kapustę za darmo z przechowalni

Lukasz1987    57

Skoro jest kapusta pastewna to dlaczego miała by zaszkodzić spożywcza, a co do zapachu @rafff24 dawałeś kiedyś krowie mlecznej liście z pora, człowieku ja mam jedną mleczna i raz daliśmy nie dość, że z pyska jej porem dają to jeszcze mleko ma jego zapach, nawet pies nie chciał pić, poszło do serwatki i mięsne cielaki wchłonęły. Od tamtego czasu pora je tylko Limousin

Pozdrawiam

U mnie "wołki" też zajadały się kapustą przez wakacje. Znajomy nie miał na nią zbytu to dawał ją nam...

Albo ją siekałem specjalnym nożem lub śrutowałem. Nic im nie było.

a8185    25

Kapusta jest przecież mlekopędna, wiec na pewno nie szkodzi. Tylko jej uprawa nie chce się przyjąć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować