Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek007

przerywacz 24v

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrek007    0

witam wszystkich to jusz mój kolejny post ale nie moge pojac zrozumiec tego mam przerywacz kierunkowkazó 24v me9 4 X 21w instalacja elektryczne jest 24 v . i z tyłu w lampie mam zarówke 21 w 24v a jak z przodu mam 21 w albo 10w 24 v to nie działa kierunek a jak wszdzez pezodu zarówke 12v 21w to dziła o ciom tu chodzi ? jak włacze awaryjne to dziła porobiłem nowe masy przekładałem kable z jednej storony na drugi i dziła a jak jest wszystko tak jak mam byc to nie o cio tu chodzi bo mi jusz rence opadaja i pomysłow brak :mellow: reasumujac jak mam zarówke 21v24v plus 12v 21w to dziła kierunek a jak wsadze 21w 24 v plus 21 w 24v to zarzy nie mruga prosze o pomoc

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Błędy kolego, błędy!!! Podejrzewam, że masz przerywacz termobimetalowy stosowany w samochodach Jelcz i Star. Jak napisałeś jest przystosowany do 4 żarówek 21W każda. Czyli przy dwóch żarówkach nie będzie on działał bo przepływa przez nie zbyt mały prąd. Wynika to z zasady działania przerywacza, ale nie będę tu jej teraz opisywał, bo nie jest ona dla Ciebie istotna. Przerywacz ten potrzebuje obciażenia minimum 3 żarówek 21W. Inaczej nie będzie działał poprawnie. W samochodzie jest to spełnione, bo są 3 kierunkowskazy z jednej strony (z przodu, z boku, oraz z tyłu). Przewidziano jeszcze obciążenie 4 żarówką w przyczepie (stąd 4x21W).

dawidg2    30

wstaw jeszcze jedną 21W 24V i zobacz czy działa. a jak nie to musisz kupić przerywacz 24V 2x21W lub 3x21W

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować