Zaloguj się, aby obserwować  
fedzio255

Trzcina energetyczna???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fedzio255    1

Cze. Przeczytałem dzisiaj w gazecie o trzcinie energetycznej .

Przeczytałem że dobrze rośnie na różnych glebach niezależnie czy 1 czy 6. Nie trzeba zbytnio sypać nawozu tylko w pierwszym roku i nie trzeba pryskać. sadzi sie ją raz na około 20 lat a zbiera sie ją co 2 latai . Dorasta do 4 m. Napisali że można ją kosić zwykłą rotacyjną i potem sprasować. Dotacje na tą uprawe to 9 tyś na ha.

I teraz pare pytań:

1.gdzie można takie sadzonki kupić (10 tyś na ha)

2.Sprasuje i co dalej?

3.Czy na prawdę dają taką dotacje

4.Może ktoś ma taką trzcine i czy sie to wogóle opłaca?

Dziex za odp :P

michal651    8

Jeżeli zależy Ci na opale to możesz też rozważyć topinambur. Nie wiem czy są do niego takie dopłaty (zresztą nie nie słyszałem o dopłatach do trzciny, a o takich wysokich na pewno byłoby głośno :P). Ale jeśli chodzi o energetyczność to też powinien się sprawdzić, chociaż pod tym kątem nie uprawialiśmy go. Był posadzony ok 15 lat temu praktycznie na żwirze i rósł na ok 4 m. Jest z nim tylko 1 problem. Jeśli zechcesz się go pozbyć to najskuteczniejszym sposobem jest... czas :P Mieliśmy go w 2 miejscach i w 1 wyginął sam po ok 8 latach, ale na polu nie może być nic robione. Dlaczego? Bo na 2 kawałku pola PRAWIE zginął (nie było nic uprawiane) ale jakoś 2 lata temu wyrównaliśmy tamten teren bo były tam kopce na ziemniaki już parę lat nie używane. No i po zruszeniu gleby zaczął pięknie rosnąc na nowo :P

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez andrzejb88
      Witam. W maju posadziłem w doniczkach 200szt szmaragda. Pytanie o to jak je przezimować tak by było dobrze? Jeżeli ktoś wie jak to przebiega w szkółkach hodowlanych to niech się podzieli wiedzą. 
    • Przez aezakmi666
      Witam jak w tym roku zamawiacie bratki ? Zwiekszacie zmniejszacie? Jak odbiła się sytuacja z koroną na sprzedaż ? Ja co roku zwiększam po trochu . W tym roku poszło 20tyś z czego 15 poszło do hurtu a reszta z domu . 
    • Przez 5544332211
      Cześć wszystkim ! Otóż posiadam taki problem , chciałbym wyciąć drzewa na nieużytku dokładnie 20 szt które przekraczają obwód 50 cm , w urzędzie powiedzieli że wycinka możliwa tylko od 15 października do 15 marca . Problem w tym taki , że to teren torfowy , o tej porze nie ma mowy nawet tam wjechać . Czy wie ktoś jak rozwiązać taki problem ?  Bo chciałbym to teraz wyciąć i zrekultywować a póki co to zapowiada się że za rok będzie to możliwe . 
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?

Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...

No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Flisek
      Posadziłem drzewka na choinki tj świerk pospolity i srebrny , inni plantatorzy zaczepiają na swoje drzewka jakies etykiety przed spżedarza z numerkami co to jest, skad wziac te etykietyki ile to kosztuke?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj