Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Zawsze kupuje mokre, dobrze sie kisi. 95zl/t

witam czy mógłbys podac mi telefon swojego dostawcy bo mi ostatnio młóto po140 zł za tone przywiózł to chyba troche za drogo jest?

Opublikowano (edytowane)

Panowie macie jakieś dobre namiary na browar który przywozi transport gratis a cena za 1t żeby nie była za duża tak do 100zł może być mniej bo ja brałem ostatnio z turska i mieli mi przywieść w poniedziałek a przywieźli w środę i akurat trafiło na to że strasznie padał śnieg i nie chciał mi wiechać gościu na podwórek chociaż mam prosty i odśnieżyłem go prawie do piachu miał na wannie 26.5t pół mokrego młóta i wywalił mi przed domem ja płaciłem za 1t 150zł chociaż 2 miesiące temu było po 120zł za 1t ale zboże poszło do góry to oni też podnieśli cenę chce jakieś dobre namiary gdzie będzie taniej za 1t + transport.

Edytowane przez Mateusz3
Opublikowano

kończy mi się zboże ceny kosmiczne a do żniw daleko i zastanawiam się czy nie zamówić transportu młóta i nie zrezygnować całkiem ze śruty zbożowej. Czy ma to sens chodzi mi głównie o opasy bo krowom będę dawał pełnoporcjowke. Moje opasy dostają głównie kiszonkę w kukurydzy i trochę sianokiszonki.

Opublikowano

kończy mi się zboże ceny kosmiczne a do żniw daleko i zastanawiam się czy nie zamówić transportu młóta i nie zrezygnować całkiem ze śruty zbożowej. Czy ma to sens chodzi mi głównie o opasy bo krowom będę dawał pełnoporcjowke. Moje opasy dostają głównie kiszonkę w kukurydzy i trochę sianokiszonki.

 

 

damian40000 będzie ci się opłacać bo ja opasom daje tylko młóto i trochę posypuje paszą bo nie chcą mi tkną młóta jak nie jest chociaż trochę posypane paszą a reszta to kiszonka i siano i tyle wiedzę na ten temat prawie nic paszy nie musisz dawać.

Opublikowano

Jeśli nie ma zboża to niech nie uczy że będzie posypywał bo jak sie na uczą to nie będą chciały samego wcinać j, ja wziołem młóto też z braku zboża raz daje samo młóto rano a śrutę na wieczór. Nauczyły sie i teraz jedzą .

Opublikowano

No tak masz racje ale moje opasy chce nauczyć żeby jadły samo młóto lecz one jak widzą same młóto to nawet tknąć tego nie chcą a jak trochę posypie i zobaczą że jest chociaż trochę białej paszy to od razu wcinają wiec zależy jak były uczone przed dawaniem młóta

Opublikowano

dostanę jakieś namiary od was, do kogoś kto wozi młóto do wielkopolski okolice Koła Konina no i jakie są ostatnio ceny, bo słyszałem że po 150 zł

Opublikowano

dostanę jakieś namiary od was, do kogoś kto wozi młóto do wielkopolski okolice Koła Konina no i jakie są ostatnio ceny, bo słyszałem że po 150 zł

 

 

Ja ostatnio brałem z wielkopolski obok miasta tursko po 150zł nie wiem po ile teraz jest jak chcesz to zadzwoń do nich masz namiary 62-7615250

Opublikowano

Witam. Nigdy nie dawałem młóta krowom ale mój żywieniowiec mnie namawia żeby spróbować. Znacie dostawców w lubelskim którzy wożą młóto? A może jakąś firmę która od razu napycha je w rękaw foliowy? Jak wybieracie później to młóto? Da radę na łychę turem albo wycinakiem szczękowym, czy trzeba łopatą ręcznie?

Opublikowano

Już znalazłem dostawcę. Ponoć ma stały dostęp do młóta. Cena 150zł brutto/tona ale mówi że jak sie jest stałym odbiorcą to może zejść z ceny. Koszt pakowania w rękaw to 20zł netto/tona wiec troche za droga zabawa chyba, lepiej samemu nakryć folią. Jak to jest z tym wybieraniem? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Z góry dzięki

Opublikowano

Już znalazłem dostawcę. Ponoć ma stały dostęp do młóta. Cena 150zł brutto/tona ale mówi że jak sie jest stałym odbiorcą to może zejść z ceny. Koszt pakowania w rękaw to 20zł netto/tona wiec troche za droga zabawa chyba, lepiej samemu nakryć folią. Jak to jest z tym wybieraniem? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Z góry dzięki

 

 

Ja mogę ci powiedzieć że ja mam w pryzmie bo nie chciałem w rękawie bo mi lepiej tak a nie innaczej ale ktoś ci powie że lepiej w rękawie na pewno bo niby się nie zepsuje lecz ja mam na betonie a mi się wydaje że nie ma dużej różnicy ale jak kto chce ja na przykład nie mam nikogo na okolicy żeby mi owinoł mi to w rękaw i do tego trzeba zapłacić za rękaw i owinięcie a jak za 1t 20zł a walna ma np. 26t to gdzie tu kalkulować każdy ci powie swoją tezę.

Opublikowano (edytowane)

a możecie mi poweidzieć ile daję się tego na sztukę i trzeba czekać aż to się zakisi

głownie chciałbym dawać to opasom w wieku miesiąc - 1.5 roku

Edytowane przez lawa3p
Opublikowano

Ja tam od razu dawałem jak mi przywieźli nawet małym cielakom ale oczywiście je przyzwyczaiłem ja daje po ok. 5kg na sztukę czasami więcej tylko jak dam im za dużo to też nie chcą mi później zjeść.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Fugeo
      Cześć 
      Co polecicie jako bufor dla opasów? Kwaśny węglan sodu czy tlenek magnezu? 
    • Przez krystek44
      Witam, przychodzę z zapytaniem odnośnie zawartości białka ogólnego w paszy treściwej która przygotowuje z komponentów takich jak 
      1000 kg śruty zbożowej składającej się pół na pół z pszenżyta oraz owsa 
      175 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej 
      175 kg suchej kukurydzy mielonej 
    • Przez Buba1995
      Witam serdecznie. Z jakich zbóż i w jakich proporcjach przygotowujecie w swoich gospodarstwach pasze treściwe dla opasów? Wzrost hodowli i kosztów produkcji skłania mnie do zaprzestania kupna gotowej paszy i rozpoczęcia produkcji własnej. Potrzebuję porady jakie zboża i dodatki stosujecie przy swoich paszach i w jakich proporcjach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v