marcin974

Przenośnik kubełkowy

Polecane posty

marcin974    27

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat przenośników kubełkowych. Mam okolo 30m pasa z garnuszkami i ciekawi mnie czy warto byłoby zrobić samemu taki system do załadunku zbóz do binów 2X10t i 70t ładowności.

Ile warte te pasy mogą być gdybym chciał sprzedać? Wiadomo ze nie są warte dużych pieniędzy ale ile tak +/-?

czy w ogóle są coś warte?

Proszę o pomoc.

:)

Edytowano przez marcin974

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

nimar1999    0

nie warto robić, ja kupiłem podajnik kubełkowy w cenie złomu użytkowego, jakiś czas temu to było i płaciłem 1zł za kg. Co musiałem wymienić to własnie czerpaki i znalazłem na allegro całe pasy z kubełkami gościu je przywoził z Niemiec i chciał za metr 20zł w zależności jeszcze od stanu kubełków.

Stasiek84    2

podaj jeszcze szerokość pasa to będzie mniej więcej wiadomo jaka wydajność,

Samemu raczej nie opłaca się robić podajnika, trudno bez giętarki jest wykonać rury i jeszcze zrobić to tak żeby po ustawieniu tworzyły prosty kanał, do tego trzeba zrobić stopę i wierze a na wierzę przekładnie do silnika, stelaż trzymający podajnik zawsze wykonuje się samemu ale to już prostsza sprawa.

czasem pojawiają się ciekawe ogłoszenia to można coś trafić, w zeszłym roku szukaliśmy podajnika o wysokiej wydajności ale nie było takiego jak chcieliśmy, w tym roku kupiliśmy nowy a stary pewnie pójdzie na sprzedaż bo ma za małą wydajność jak na potrzeby pracy przy suszarni

Wiadomość z agroFakt.pl

dawidg2    30

ja mam kubełki na sprzedaż jak i żmijki do poziomego transportu zboża np na spichleżu w celu rozprowadzenia zboża. jakby co pisz na pw

marcin974    27

Po ile cenisz za te kubełki?

nie warto robić, ja kupiłem podajnik kubełkowy w cenie złomu użytkowego, jakiś czas temu to było i płaciłem 1zł za kg. Co musiałem wymienić to własnie czerpaki i znalazłem na allegro całe pasy z kubełkami gościu je przywoził z Niemiec i chciał za metr 20zł w zależności jeszcze od stanu kubełków.

Te co ja mam to tez są w dobrym stanie, Jeszcze parę metrów gratis bym dorzucił :)

One są około 10cm szerokie, w takim razie czekają na kolejnego własciciela, po ile krzyczeć za nie?

Wreszcie się temat ruszył :)

Kontakt 661995047

dawidg2    30

to są używki po demontazu i jeden jest krótki a drugi dłuższy

EDIT a co do ceny to musze się dowiedzieć

marcin974    27

Te które ja mam to tez po demontażu, w trzech kawałkach, ~15, 10, 5m, dokładnie nie mierzyłem :)

Kontakt 661995047

marcin974    27

Tylko pas z garnuszkami i nawet w dobrym stanie to jest...

Kontakt 661995047

Stasiek84    2

Jak masz pas dziesiątkę to wydajność takiego podajnika miałaby coś koło 5t/h, wiem bo właśnie taki wymieniam na wydajniejszy, jak już byś stawiał to postaraj się montować okrągłe rozdzielacze a nie kwadratowe, te pierwsze są szczelniejsze

nimar1999    0

to zależy jeszcze co ile są od siebie przymocowane te kubełki, ja mam np. kubełki 15cm szerokie, ale mam założony inny motoreduktor i wydajnośc wynosi 30t/h :)

marcin974    27

Ten pas co ja mam to jest 10cm szeroki a kubełek ma 9cm szerokosci, są w odstępach co 40cm...

Kontakt 661995047

nimar1999    0

kolego @dawidg2 masz podajnik ok 12m wysoki i taki wydajny ok 20-25t/h? Mój wuja chciałby taki kupić, napisz jeszcze gdzie dokładnie mieszkasz i jaka była by cena.

dawidg2    30

@nimar1999 niestety takiego wysokiego nie posiadam, jeden ma teraz 6m +dół i góra. a szerokość to za jakąś godzinke podam bo jadę do firmy a on tam leży więc zmierzę

EDIT: więc tak ten kubełek co wyżej podałem wymiary to jest tak szeroki 16cm na 13 i wys 11 odległość miedzy to 30 cm a drugi mam 4m wys +góra i dół i kubełki są 24 na 17cm i wys 14 i też mniej więcej co 30.

@nimar1999 namiary masz na pw

dyczkowski    3

Panowie co radzicie: kupić używke kubełek za 300zł?metr czy zainwestować w nowy ?? Dodam ze ma być wysoki na jakieś 15-17 metrów i wydajny ok 30 t/h.

deer    180

Ważne żeby był dobry pas, a tak nie ma różnicy między nowym a używką. Dużo zależy od prawidłowego montażu.

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Mam zamiar zrobić z mieszalnika do paszy, zaprawiarkę do zboża.
      Mam mieszalnik 750 kg, zamontował bym do niego na wierzchu 3 dysze od opryskiwacza, którymi podawałbym zaprawę. Dysze pryskałby od góry na zboże. Kompresor robiłby ciśnienie, potem podłączył bym zbiorniczek z zaprawą (na mokro) i dalej wężykiem do dysz.

Moje pytania:
      1.Czy zaprawa będzie dobrze wymieszana?
      2.Mieszalnik nie będzie mielił zboża, albo robił połówki itp. ?
      3.Czy zboże uderzające o plastikowe dysze nie zniszczy ich?
      4.Zaprawia może ktoś tak zboże? jakie są efekty?

Pozdrawiam.
    • Przez Sadek
      Na allegro pojawiły się palniki (piecyki) na olej przepracowany.
      Czy ktoś taki użytkuje z tego co czytałem można wykonać samemu (zdjęcia, rozwiązania techniczne).
      Ale jak ktoś posiada niech się wypowie odnośnie plusów jak i minusów tego rozwiązania.

http://allegro.pl/palnik-na-przepracowany-olej-piec-na-olej-zuzyty-i1261885067.html
      http://allegro.pl/piec-na-olej-przepracowany-wirojacy-ogien-hit-i1265093313.html
      http://allegro.pl/piec-nadmuchowy-nagrzewnica-na-olej-przepracowany-i1265538827.html
    • Przez pancer527
      witam moze dla niektorych troche dziwny temat ale nigdzie tego nie znalazlem na forum czy ogulnie na necie. A mianowicie jak w tytule jak skrecic gruby sznur, postronek czy powroz roznie to sie nazywa. Jak ktos potrafi to niech mi powie krok po kroku jak takie cos sie robi i co do tego jest potrzebne oprucz zwyklego sznurka od snopowiazalki  raz z bratem probowalismy i nam cos wyszlo ale nie do konca to co mialo byc. Wiem z opowisci ze jest potrzebna jakas deseczka z haczykami i 2 stojaki ale nie wiem do konca jak to ma wygladac z gory dziek za odpowiedzi 

A z gury mowie ze mnie nie interesuje pojscie do sklepu i kupienie nowej bo chce sie dowiedziec jak to sie robi 
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez jasina
      Witam wszystkich, buduje pojazd typu sam ale zdalnie sterowany i cały czas mam dylemat czy napęd mechaniczny czy hydrauliczny doradzicie mi coś ?
       moje założenia.

Masa pojazdu 300-400KG
      Masa całkowita 800KG
      Napęd 8x8
      Wymiary długość 320cm szerokość 145cm
      Układ skrętu przegubowy skręt hydrauliczny
      Układ napędowy silnik hydrauliczny, przeniesienie napędu koła łańcuchowe plus reduktor dwu biegowy
      Sterowanie RC proporcjonalne
      Zapotrzebowanie na moc 10-15KM max
      Maksymalna prędkość 15KM/h

Więc tak silnik jazdy będzie połączony przekładnią łańcuchową z reduktorem (suzuki Jimmy) 2 biegi o przełożeniu  1.5:1  oraz drugi bieg  2.2:1 z reduktora wałami pójdzie na przekładnie jedna przekładnia z przodu na 4 przednie koła a druga z tyłu i też napęd na 4 koła. Przekładnie dokładnie takie http://allegro.pl/przekladnia-katowa-piaskarka-rozsiewacz-solarka-i6159899524.html   Z przekładni na wahacze i już łańcuchami na koła.

Przełożenie z silnika na reduktor to już mogę eksperymentować czyli jeśli lepiej by się sprawdzał silnik wysokoobrotowy a obroty zredukować mechanicznie to nie ma w tym żadnych przeszkód tu proszę o doradztwo.
      Myślałem rozdzielaczu (tylko czy można płynnie sterować silnikiem?)

1 sekcja odpowiedzialna za jazdę silnik prawe lewe obroty
      2 sekcja układ skrętu (pojazd przegubowy) dwa siłowniki hydrauliczne
      3 sekcja wyciągarka silnik hydrauliczny prawe lewe obroty
      4 sekcja na zimę zakładany pług do śniegu obrotowy prawo lewo dwa siłowniki hydrauliczne

Co do silnika spalinowego czy jeśli silnik hydrauliczny będzie miał moc np. 10KM a jego sprawność to 70% to wystarczy mi np. silnik spalinowy o mocy 13KM tak by podczas dużego obciążenia pompy silnik po prostu nie zgasł? Ostatecznie chce dać silnik dwucylindrowy o mocy 24KM
      Ten pojazd będzie zdalnie sterowany z napędem 8x8 on nie ma być szybki, moc dodatkową chce uzyskać jeszcze dzięki przełożeniom i reduktorowi.
      Od was tak naprawdę chce porady co do 
      Pompa
      Silnik jazdy
      Zbiornik filtry chłodnica
      Silnik wyciągarki (silnik będzie spięty z przekładnią ślimakową)
      Rozdzielacz
      i co jeszcze potrzeba ?

I kilka linków na czym się trochę wzoruje.
      https://www.youtube.com/watch?v=QpIQ_nu_9Yw
      https://www.youtube.com/watch?v=1ZI7wOPRUhc

Bardzo proszę o odp ewentualnie proszę pytać
      Dziękuję Ryszard
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj