Skocz do zawartości
marcin974

Przenośnik kubełkowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kubełkowy

marcin974    25

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat przenośników kubełkowych. Mam okolo 30m pasa z garnuszkami i ciekawi mnie czy warto byłoby zrobić samemu taki system do załadunku zbóz do binów 2X10t i 70t ładowności.

Ile warte te pasy mogą być gdybym chciał sprzedać? Wiadomo ze nie są warte dużych pieniędzy ale ile tak +/-?

czy w ogóle są coś warte?

Proszę o pomoc.

:)

Edytowano przez marcin974

nimar1999    0

nie warto robić, ja kupiłem podajnik kubełkowy w cenie złomu użytkowego, jakiś czas temu to było i płaciłem 1zł za kg. Co musiałem wymienić to własnie czerpaki i znalazłem na allegro całe pasy z kubełkami gościu je przywoził z Niemiec i chciał za metr 20zł w zależności jeszcze od stanu kubełków.

Stasiek84    2

podaj jeszcze szerokość pasa to będzie mniej więcej wiadomo jaka wydajność,

Samemu raczej nie opłaca się robić podajnika, trudno bez giętarki jest wykonać rury i jeszcze zrobić to tak żeby po ustawieniu tworzyły prosty kanał, do tego trzeba zrobić stopę i wierze a na wierzę przekładnie do silnika, stelaż trzymający podajnik zawsze wykonuje się samemu ale to już prostsza sprawa.

czasem pojawiają się ciekawe ogłoszenia to można coś trafić, w zeszłym roku szukaliśmy podajnika o wysokiej wydajności ale nie było takiego jak chcieliśmy, w tym roku kupiliśmy nowy a stary pewnie pójdzie na sprzedaż bo ma za małą wydajność jak na potrzeby pracy przy suszarni

Wiadomość z agroFakt.pl

dawidg2    30

ja mam kubełki na sprzedaż jak i żmijki do poziomego transportu zboża np na spichleżu w celu rozprowadzenia zboża. jakby co pisz na pw

marcin974    25

Po ile cenisz za te kubełki?

nie warto robić, ja kupiłem podajnik kubełkowy w cenie złomu użytkowego, jakiś czas temu to było i płaciłem 1zł za kg. Co musiałem wymienić to własnie czerpaki i znalazłem na allegro całe pasy z kubełkami gościu je przywoził z Niemiec i chciał za metr 20zł w zależności jeszcze od stanu kubełków.

Te co ja mam to tez są w dobrym stanie, Jeszcze parę metrów gratis bym dorzucił :)

One są około 10cm szerokie, w takim razie czekają na kolejnego własciciela, po ile krzyczeć za nie?

Wreszcie się temat ruszył :)

dawidg2    30

to są używki po demontazu i jeden jest krótki a drugi dłuższy

EDIT a co do ceny to musze się dowiedzieć

Stasiek84    2

Jak masz pas dziesiątkę to wydajność takiego podajnika miałaby coś koło 5t/h, wiem bo właśnie taki wymieniam na wydajniejszy, jak już byś stawiał to postaraj się montować okrągłe rozdzielacze a nie kwadratowe, te pierwsze są szczelniejsze

nimar1999    0

to zależy jeszcze co ile są od siebie przymocowane te kubełki, ja mam np. kubełki 15cm szerokie, ale mam założony inny motoreduktor i wydajnośc wynosi 30t/h :)

nimar1999    0

kolego @dawidg2 masz podajnik ok 12m wysoki i taki wydajny ok 20-25t/h? Mój wuja chciałby taki kupić, napisz jeszcze gdzie dokładnie mieszkasz i jaka była by cena.

dawidg2    30

@nimar1999 niestety takiego wysokiego nie posiadam, jeden ma teraz 6m +dół i góra. a szerokość to za jakąś godzinke podam bo jadę do firmy a on tam leży więc zmierzę

EDIT: więc tak ten kubełek co wyżej podałem wymiary to jest tak szeroki 16cm na 13 i wys 11 odległość miedzy to 30 cm a drugi mam 4m wys +góra i dół i kubełki są 24 na 17cm i wys 14 i też mniej więcej co 30.

@nimar1999 namiary masz na pw

dyczkowski    3

Panowie co radzicie: kupić używke kubełek za 300zł?metr czy zainwestować w nowy ?? Dodam ze ma być wysoki na jakieś 15-17 metrów i wydajny ok 30 t/h.

deer    176

Ważne żeby był dobry pas, a tak nie ma różnicy między nowym a używką. Dużo zależy od prawidłowego montażu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051