Kuba78

rzepak sianie

Polecane posty

Szu15000    173

po co bronowac? pamietaj zeby plytko siac, jak go wcisniesz za gleboko to bedzie po wschodach :)

Wiadomość z agroFakt.pl

macko25    17

nie tylko płytko to wszystko zależy jakie warunki pogodowe będą ja w zeszłym roku zasialem za płytko i lipa byla

Nowak5425    39

Jednego razu zasiałem rzepak poznaniakiem na redlicach talerzowych bez uprzedniego wałowania, były problemy z wschodami, od tamtej pory wałuję glebę przed sianiem i nie ma problemów, w takim razie nie polecam bronować po siewie.

Edytowano przez Nowak5425

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Tomaszek8504    47

Witam Chcę zrobić ścieżki technologiczne, mam siewnik amazone special D7. Kiedyś robiłem i nie wyszły wcale, w zbożu normalnie wychodzą. Czy tam jakoś uszczelnić coś żeby zamykało?

Majcin    7

Panowie jak lepiej posiac rzepak w roztawie 25 czy 36 cm

Zawsze siałem co 25, teraz co 30 i na próbę pół ha co 45 zobaczę co wyjdzie :)

@And2ej1 próbuj najwyżej jedno doświadczenie więcej ;)

Xerkses    24

Panowie wczoraj dopiero zeszło u mnie zboże z pola i chcę posiać rzepak do końca tygodnia o uprawie pożniwnej nie ma już mowy , praktykował ktoś z was odrazu orkę ścierniska i obrazu siew ?

Jasio88    51

Jaka stawka za sianie samym siewnikiem, bo dostalem propozycję ale tylko samym siewnikiem bez zestawu uprawowego i nie wiem ile powiedzieć za ha

dzikiWschód    158
Xerkses napisał:

Panowie wczoraj dopiero zeszło u mnie zboże z pola i chcę posiać rzepak do końca tygodnia o uprawie pożniwnej nie ma już mowy , praktykował ktoś z was odrazu orkę ścierniska i obrazu siew ?

ja tak planuję zrobić w tym roku, jutro kończę zwozic slome, w sobotę gnojowica i orka a w poniedziałek siew

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak chronić rzepak w 2021 roku? Kiedy stosować regulatory? Jak zwalczać chwasty w rzepaku? Jakie fungicydy stosuje się w rzepaku? Kiedy pryskać rzepak na płatka?
      Jakie nawożenie azotowe rzepaku przyjąć w roku 2021? Jaki nawóz pod rzepak? Ile azotu na rzepak? Kiedy siać azot na rzepak? Mocznik na rzepak? Czy warto stosować RSM w rzepaku?
      Na te i na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym temacie - zaktualizowanym na potrzeby sezonu 2021.
      Kontynuacja dyskusji z tematu o ochronie i nawożeniu rzepaku 2020
    • Przez ares656
      Panowie, jak u was wygląda czyszczenie rzepaku? potrzebuję porady. Wystarczy czyszczalnia typu sam wiatr i oddzielnie frakcji czy muszą być sita? 
    • Przez PanPawel
      Jak prowadzić plantacje rzepaku w sezonie 2020? Jakie macie plany nawożenia rzepaku? Jaką strategię przyjąć na ochronę chemiczną?
      Dyskutujemy o uprawie rzepaku.
      Piszecie jakieś kontrakty na rzepak?  Jaka cena proponowana? 
    • Przez oaxis3333
      ten rzepak to jakieś nieporozumienie , na jesień wszedł ładnie po czym spadł deszcz i przestał rosnąć dzwoniłem do przedstawiciela z pomorskiego który przywiózł mi nasiona ale nie odbierał, potem oddzwonił i powiedział że nie ma czasu przyjechać pfff też mi przedstawiciel .......j na wiosne rzepak słabo rósł a teraz po przymrozkach jeszcze gorzej firma ma w nosie po sprzedaży, więcej od was nie kupie i mam nadzieję że inni rolnicy nie będą tacy głupi jak ja ! jestem oburzony waszym zachowaniem że tak traktujecie klienta !   ukoszę może z 0,5 tony na 1 ha. edit Po dodaniu komentarza na youtube został na wszystkich filmach skasowany !!!! 
    • Przez Krakers16
      Witam :mellow: Zbliza sie zima a wiec czy ubezpieczacie swoj rzepak ? Jesli tak to w jakich firmach jakie sa ceny? i jakie pakiety wybieracie? Wgoloe to mam takie pytanie czy mozna teraz ubezpieczyc rzepak jakimis dwoma pakietami a wiosna na lato nastepnymi jesli tak to czy doplata bedzie obowiazywal dwa razy czy tylko raz?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj