Skocz do zawartości
Brytan

Dziwny problem podczas koszenia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brytan    1

Witam, panów!
Otóż ostatnio kosiłem na usługach Suprem. I przez przypadek ( za późno zauważyłem) kombajn pożarł kij nie aż tak gruby o długości gdzieś 50 cm kilka razy zastukało prawdopodobnie w bębnie. Po tym kosiłem jeszcze z 30 min. A dziś zauważyłem że na sitach jest dużo kawałków właśnie tego kija i moje pytanie brzmi czy sprawdzić coś czy się tym nie martwić?

Wiadomość z agroFakt.pl

bartekm66    25

dla spokojności wypadałoby obejrzeć  ale nie sądzę by kij dokonał jakichś spustoszeń... natomiast co do resztek są one "ciężkie"  i "duże" więc nie łatwo usuną się samoczynnie z sit 

Brytan    1

Sita i tak będę czyścił ;)
Przepatrze go dzisiaj dokładnie dla sppkojności. Mam nadzieje że nic się nie stało :P
Tak to jest jak się człowiek zamyśli :(

iron    519

szczególnie na kombajnie gdzie czasami od samego hałasu i gorąca nic się nie chce. co do kija to nie martwiblym się tym bo nic on nie mógł uszkodzić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mareczek78
      Bizona z056 mam dwa sezony - czeka trzeci i pora dopracować skrzynię biegów.
      Ogólnie mam do niej kilka zastrzeżeń a mianowicie:
      - czasem zgrzyta przy włączaniu biegu (ale myślę ze to wina sprzęgła i mam zamiar też je skontrolować)
      - ciężko wchodzą biegi szczególnie uciążliwie 1 i wsteczny. Wstecznego czasem nie idzie wcisnąć. Muszę wiec włączyć bieg 1 i mocnym ruchem na wsteczny. Znajomy mechanik twierdzi że to łożyska mają luz i wałki się "opuściły", ale stwierdzi dokładnie przyczynę jak przyjedzie.
      - na trzecim biegu dzwoni coś w przekładni jakbym "szklanki w kartonie wiózł". Myślałem że to tarcze ręcznego hamulca tak dzwonią, bo już nie miały okładzin, ale nie - zmieniłem tarcze, ale efekt dźwiękowy pozostał. Nawet jak przyhamuję ręcznym to i tak nic to nie daje, więc dzwoni coś innego.
      - zdjąłem pokrywę skrzyni, spuściłem olej i niespodzianka - w skrzyni znalazłem kilka nitów stalowych o grubości ok 8mm. Są ścięte ew. zerwane. Co w skrzyni może być nitowane?
    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez artursobczak8
      Witam, jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość, chciałbym dopytać jaką blachę wstawić na klepisko żeby nie zatykało młocarni, i ewentualnie ustawienie kierunku wiatru , Pozdrawiam
    • Przez Jacek3p
      Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim
    • Przez prezes893
      witam

czy ktoś może udzielić wskazówek na temat poprawnej regulacji sprzęgła?? żeby nie było takiego lekkiego szarpnięcia przy wkładaniu biegu. czy może to oznaki zużycia tarcz??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.