sokolam

Borówka pomoc...

Polecane posty

sokolam    5

Witam.

Z racji nowego posiadania nie duzej działki 0.7 ha mam kilka pytań...

Z analizy gleby wynika:

gleba - Lekka

ph w KCI - 4,04

Zawartosc skladnikow w mg na 100g gleby

Fosfor - 24,8 (Bardzo Wysoki)

Potas - 20,5 (Bardzo wysoki)

Magnez - 8,2 (Bardzo Wysoki)

Czy taka gleba nadaję się żeby borówkę sadzic bezposrednio do gruntu ? Bez stosowania zakwaszania trocin itp ? Myslalem wyorac rowy do 50 cm wsypac troche torfu i wymieszac ...

Ansja    740

Możesz sadzić,lecz raz na jakiś czas i tak trzeba pod borowke sypać zakwaszacz lub chociaż nawóz specjalny do borówki amerykańskiej wystarczy.Nawoz działa nawet dłużej i lepiej niż kora,trociny lub płynny zakwaszacz.Z tym,ze najlepiej wczesna wiosna takie zabiegi jest najlepiej przeprowadzac.

sokolam    5

Chcialem kupic krzewy 2 letnie w doniczkach 2l. Czy lepiej beda mialy od razu w gruncie czy przez rok lub 2 w donicach 10 litrowych? nawadnianie nie bedzie problemem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ansja    740

Jeśli takie młode od razu wsadzisz do gruntu to szybciej się zakorzenia i zaczną owocowac.Nawadnianie w pierwszej fazie jest bardzo istotne,pozniej już mniej wody im potrzeba i wystarcza zwykle opady deszczu.Chyba ,że jest bardzo suchy rok wówczas trzeba je zasilać dodatkowo woda.

filus1805    0

witam  jaki jest koszt założenia od podstaw 1 ha plantacji wliczając  zakup krzewów, ogrodzenie i zabezpieczenie przed szkodnikami oraz odpowiednie nawożenie i nawodnienie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez adasiorek
      powiedzciemi jakie teraz najlepeij sadzi odmiany
      czy sie oplaca nakrywac
      ja posaidam hanoy i elkant i dukat na przemysl
      mozecie ejszcze cos powiedziec o naworzeniu
      i zasadzie saszienie jaki rozstaw
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez jarooo16
      witam
      w tym roku kończę szkołę i chciałbym w następnym roku zasadzić leszczynę. myślę o 3 hektarach na razie. Pytania kieruję do tych co mają swoje plantację i doświadczenie w tym temacie.
      1.Jakie sadzonki, odmian najlepiej zasadzić? i o co chodzi z tymi zapylaczami?
      2.jaki rozstaw?
      3.jakie nawożenie i zabiegi przeprowadzać w pierwszych latach?
      4.jakie są potrzebne sprzęty do tego?
      5.jaki jest mniej więcej tego koszt?
      6. gdzie najlepiej sprzedawać? 
      Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi  
    • Przez kkrzysztof1963
      Witam wszystkich,posiadam 20 rodzin pszczelich które mogę postawić na plantacji malin.Jestem z Krakowa im bliżej tym lepiej.    😉    Czekam na propozycje
      Pozdrawiam
      Krzysztof Kowal
      606587164
    • Przez CzarekStankiewicz
      Witam. Mam ochote założyć plantacje truskawek na początku na działce 50arów.Jakie kaszty założenia takiej plantacji. Dodam że chciałbym aby to była plantacja na agrotkaninie z nawadnianiem. Jaka ilość sadzonek na taki areał? Jakiej szerokości rządki i jak z opłacalnościo takiej plantacji? Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.