Skocz do zawartości
grzegorzw1971

talerzówka do zetora 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam,czy Ktoś z Was ma talerzówkę grudziądzką starego typu (na panewkach) i czy zakryje ona choć na styk taki ciągnik? myślałem żeby kupić taką ,mam tylko 7 ha ziemi,z czego połowę podoruję, więc w większą lepszą droższą nie ma sensu pakować kasy dlatego rozważam zakup takiej,proszę o opinie,porady

maromar    13

zmierz, do marketu budowlanego po miarkę i już, to chyba nie takie trudne żeby pisać na forum

tylko że w pobliżu nie ma nikt takiej żeby zmierzyć,no i chyba szerokość robocza na polu może być ciut inna od takiej mierzonej na podwórku np?

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    1998

A jak sądzisz , taką siódemkę to koniem ciągali że ciągnika nie zakryje ?

ciągnik a ciągnik to chyba różnica,np 330 a zetor,myślałem że ktoś doradzi,ktoś kto ma taką ale to był zły pomysł bo odpowiedzi niezbyt fajne

zetorki12    1998

Tu masz orientacyjne szerokości .https://www.roltechagro.pl/brona-talerzowa-zawieszana-v2-14m-16m-18m-20m-22m-24m-akpil  Każda zakryje , tylko kwestia ustawienia . Mała talerzówka to taki trochę chybiony pomysł .Lekka , wąska i słabo zrobi robotę . Co Ty właściwie chcesz tą talerzówką robić . Jest cała masa fajnych agregatów ściągniętych z zachodu , które lepiej się sprawią .

PRIMO    188

Cena może i wyższa ale jakość pracy nie porównywalnie lepsza.

Mari82    10

Cena może i wyższa ale jakość pracy nie porównywalnie lepsza.

Nad tym bym się zastanowił,lepsza w porównaniu do małej zawieszanej,ale nie do ciąganej np lila harie

Z tych wymiarów wychodzi że ta 2x8 famarol słupsk miałaby 180cm,to zetora na styk zajmie bo zetor ma chyba 180,ma Ktoś taką i ciąga ja zetorem?

dziubek    4

Kolego ja zetotem 7745turbo ciagam brone ruska bdt 3m. Twoj zetorek spokojnie taka 2.5m pociagnie

Pewnie by dał rade,chciałem coś taniego (3 ha talerzuje,reszte podoruje),taniego ale żeby choć na styk zajeła szerokość traktora

daron64    107

Na tronie euromaszu zapotrzebowanie na moc dla 2.7m to min. 80km

Bolsick    5
Napisano (edytowany)

to 2,5 m powinien smigac ??  czy polecisz jakis inny pod zetora 8045 

Edytowano przez Bolsick

daron64    107

Niestety nie mam w tym temacie doświadczeń, by doradzać. Ale jakbyś kupił, daj znac-mam 8145 i też mnie ten temat w praktyce interesuje.

maromar    13

Mam 2.7 z wałem rurowym i 912 to zdecydowanie za mało, jakby miał przedni napęd to może jeszcze.. Bez balastu na przednim tuzie można zapomnieć o robocie

Bolsick    5

ja na przodzie mam 500 kg to z 2,7 pojdzie spokojnie ale biore z hydropakiem jak cos siewnik dorzuce jak bedzie dal rade

ursusmarek    0
Napisano (edytowany)

Mam talerzówkę grano system 2,7m z hydropakiem i ursusa 902 oraz 1224.

Uważam że taka talerzówka do 902 to słaby pomysł, owszem da radę jeśli na polu jest w miarę równo do tego musi być sucho oraz porządne opony.

W 902 mam opon radialne prawie jak nowe i ciśnienie 1,5. Mniej do talerzówki nie daje bo uginają się za bardzo jeśli jest dźwignięta do góry, 

Jeśli jest mokro jak u mnie w tamtym roku to 902 na blokadzie ma problemy na równym polu a na górce nie próbowałem nawet. 

Co do biegów  902 jeśli są dobre warunki to jadę 2, jeśli jest mokro lub pod górę to 4 polowa. Półbiegi u mnie nie działają.

Ciągnik potrafi poderwać przód nawet przy ruszaniu a bruzdy to staram się lepiej omijać.

Co do 1224 to jest to bieg 2 zając napęd 4x4 i niema czy mokro czy górka. daje rade nawet na biegu 3 ale to już za szybko dla talerzówki. 

Do ursusa 385, 902, 912 polecam szerokość 2,5m ze względu na przyczepność.

Do ursusa 385A, 904, 914 można się zastanawiać na 2,7m  tylko czy mocy wystarczy żeby ciągnąć na 2 szosowej po ściernisku.

Edytowano przez ursusmarek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?
    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html