Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Simargl

7245 Problem z hydrauliką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Simargl    0

Nie działa hydraulika zewnętrzna, a podnośnik działa dziwnie od jakiegoś roku. Jeszcze wcześniej, podnośnik działał z 10 sekundowym opóźnieniem, ale rok temu coś się stało i aby podnieść muszę całkowicie inaczej sterować wajchami. Olej jest dolany, podnośnik jest mocny, tylko sterowanie nim jest trudne - operuję dwoma wajchami naraz, podnoszenie następuje gdy mniejszą pociągnę w tył maksymalnie a większą powoli przesuwam w tył. Kiedy podniesie się całkowicie i puszczę małą wajchę, podnośnik opada jakieś 20 cm i tak się utrzymuje. Bardzo utrudnia to pracę. Największy problem mam teraz z hydrauliką zewnętrzną bo kupiłem tura i jest mi niezbędny. Wajchy były poluzowane i je dokręciłem, chodzi tu o jedną śrubę, którą przykręca się (reguluje) wajchy. Nie mam instrukcji obsługi, proszę o porady

marex    0

jedyna sensowna odpowiedź w tym temacie to coś musiało ci sie stać z rozdzielaczem. musisz wyciągnać z kabiny siedzenie podłoge nie zapominając o odłączeniu sprzegła wom i hamulca ręcznego następnie odkręcić dekiel i dobrać sie do rozdzielacza

mszkup    0

Ja mam podobny problem a mianowićie : w zetorze 7745 przyćina mi się rozdzielacz nałoże kilka łyżek gnoju i się przytnie poruszam tą małą dzwignią i się odetnie za chwile znowu się zatnie co może być ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Simargl    0

Rozkręciłem i wyciągnąłem górny dekiel tylnego mostu, rozdzielacza nie wykręcałem z dekla (wygląda to dość skomplikowanie), wszystko wygląda ok, nie mam pojęcia co może być nie tak. Po wyciągnięciu rozdzielacza włączyliśmy silnik i pompę - podaje olej. Dodam, że olej jest dość mocno zanieczyszczony. Nie wiem gdzie to zawieźć żeby sprawdzili i naprawili, mieszkam koło Stalowej Woli. Dzwoniłem do POM Tyczyn i Agromy Rzeszów, mówią, że nie robią tego. Podobno w Radymnie robią, ale to już jest kawał drogi. Nie wiem też czy wystarczy jeśli zawiozę sam rozdzielacz z siłownikiem, pewnie najlepiej byłoby cały ciągnik zawieźć.

stasio1    2

Skoro olej jest zanieczyszczony to on może być główną przyczyną. Jeśli pomieszałeś oleje to też mogło zaszkodzić. Kup nowy rozdzielacz i najważniejsze zalej nowy odpowiedni olej!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować