Misiek666

Walec DF 3.20 oc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Walec
Misiek666    0

Urwało mi oś we walku/walcu - z niego łańcuchem przekazywane są obroty na pozostałe walce.
Nie orientuje się ktoś gdzie mogę znaleźć taki walec?

Wiadomość z agroFakt.pl

Misiek666    0

To nie jest problem, zrobię sam tylko ten urwany wał jest wspawany podwójnie w walec (ten z blachą który obraca belę) a w dodatku ma frezy na zebatki z zewnątrz.
Urwał się w taki sposób, że nawet spawanie (pomijając że spawanie 50mm wału to nie prosta sprawa) jest niemożliwe.

mariuszd93    489

Trzeba dorobić  tzw  talerze  z blachy, nowy wałek i wspawać  na  nowo  w  walec.

Z  frezami  trochę  zabawa  , ale  innego wyjścia  raczej nie ma .

Mi  tak  dorabiali  w  warsztacie  2  razy  , jak miałem  clasa  44 .

Pytałem o nowy - to miał kosztować  około  4  tys zł . było to  z 7  lat temu 

;)

Ten walec pasuje od polskiej prasy ale niestety modelu nie pamiętam.
A wiem bo u kolegi wymienialiśmy i tokarz za zrobienie wałka z frezami plus wspawanie tego w walec chciał 1k pln gdzie nowy kosztował 1500-1700 pln nie pamiętam dokładnie bo robiliśmy to 2 lata temu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jendrula
      Witam wszystkich AgroFotoficzów , chce kupić prasę pasową za ok. 30 tyś. Proszę o sugestie , konkretne modele i oczywiście czy jesteście zadowoleni z pasówki ?
    • Przez deyu
      Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.
    • Przez 343
      Witam.Szukam prasy używanej do 60 tys , belowała by głównie słomę ,jaką byście polecili.
    • Przez Mateusz2111
      Witam planuje kupić prasę belującą do 80 tys na młodego rolnika. Proszę o doradzenie jaką kupić. Prasa nowa  lub używana max do 5 lat. Będzie pracować w c385 rocznie około 500 balotów. Proszę o opinie oraz rady 
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.