Skocz do zawartości
Emlo

Rozsada rabarbaru

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rozsada
Emlo    0

Witajcie, mam rozsadę rabarbaru, którą za ok 3 tygodni chcę posadzić na pole. Rabarbar w tej chwili rośnie w multiplatach 96 i ma słaby system korzeniowy, który uniemożliwi mi swobodne wyjmowanie sadzonek z doniczek w trakcie sadzenia żeby się nie urywały. W tej chwili wyciągając sadzonkę czy jest świeżo podlana czy przesuszona w niej ziemia, urywają się te mniejsze korzenie a reszta zostaje z ziemią w doniczce. Boję się że przy takim sadzeniu dużo sadzonek może nie przetrwać. Ostatnio przy podlewaniu nawozowym 3x podawałem zwiększoną ilość azotu i 3x potasu. Podpowiedzcie co mogę zastosować na lepszy rozwój koszeni. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Emlo    0

Podlewanie tu nie miało większego znaczenia. Przed sadzeniem, przesuszyłem go i to też nie pomogło. W ostateczności trzeba było go obgnieść od dołu każdą doniczkę i dopiero wychodziły. Korzeń rabarbaru bardzo silnie przerósł przez dziurki w dnie każdą doniczkę i uniemożliwiał oderwanie korzeni z ziemią, taka to już roślina. Możliwe że miałem za małe doniczki, bo pikowałem w multiplaty 96.

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    991

W multi 96 to musi być straszna bida. Do tego jeszcze pewnie ostry stożek i korzeń bezpośrednio poszedł przez otwór na zewnątrz. Jak przerosły korzenie to pozostaje Ci tylko ręczna zabawa z każdym oczkiem. Najlepiej rozcinać , ale to długotrwały i uciążliwy proces. Za 3 tygodnie to już będzie całkowita katastrofa po cała masa korzeni rozwinie się po za multiplatem.

Na tą chwilę to możesz jeszcze próbować zrobić/kupić jeża na te 96 oczek i może jakoś wypchniesz bez uszkodzeń. No ale musiałbyś powtórnie pikować w większe doniczki lub w grunt.

Na przyszłość  pomyśl o doniczkach torfowych -droższe ale możesz je wysadzać bezpośrednio w grunt bez wyjmowania sadzonki.

Ps - masz już rabarbar czy skusiła Cię cena zeszło i tego roczna? ;)

Emlo    0

Agrest musiałem zasadzić ponieważ taki miałem biznesplan, a co do ceny to zobaczymy jak to będzie, tego nie da się przewidzieć. Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez TadzikC360
      Witam mam pytanie do bardziej wtajemniczonych otóż mam starą słomę którą wywiozę po żniwach a ściernisko i opryskać Humusem lecz czy to nie kolidowało by z tym że chcę na to pole rozsiać kredę granulowaną ?
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez WiktorMorawiak
      Witajcie. Czy mogę do salerty wapniowej dodać siarczanu magnezu? Chodzi mi o nawozy dolistne.
    • Przez TTjarek
      Czy sól drogową można stosować na pole jak nawóz? Pytam się bo jest możliwość kupienia 1tony za 200zł.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.