Skocz do zawartości
V12

Wałek , przegub szeroko kątny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wałek
V12    16

Witam

W JD 550 mam wałek z takim przegubem , problem polega na tym że dostał luzów tych centrujących przegubach kulistych .

Na krzyżakach zero luzu , objaw jest taki że stuka , poza tym jest wszystko ok . Boje się żeby nie urwało mi końcówki WOM od wibracji , on juz sobie postukiwał od wczesniejszych sezonów ale nasila sie luz  . Cena takiego czegoś jest zaporowa ponad 1200 PLN , ta maszyna jest u mnie ostatni sezon nie wiem czy na ryzyko jechać na tym stukającym czy kupić zwykły krzyżak za 150 zł 

Pozdrawiam

Motocykliści to jedna rodzina :)

JurekS    4

ja mam 550 tkę bez szerokokątnego (niestety) tylko ze sprżegłem przeciążeniowym i żyję. Pewnie zestaw wtedy jest mniej skrętny ale da się przeżyc. Moim zdaniem zakładaj krzyżak za 150 zł. i do końca sezonu jakoś przebolejesz jeśli planujesz wymianę machiny:)

ptaszyna    139

Można też to naprawić.Są dostępne środki i podkładki. https://www.e-skladnica.pl/pl/c/Czesci-walow-PTO/682 . Trzeba tylko znać markę wałka i rozmiar. Czasami przegub jest skręcany (łatwiej) ale częściej jest spawany, wtedy trzeba rozciąć na spawie i po włożeniu nowych części pospawać i przegub będzie jak nowy bez druciarstwa. Zrobiłem tak u siebie więc piszę doświadczenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.