Skocz do zawartości
warchest

kiedy robic proby ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Próby
warchest    61

mam pytanie kiedy najlepiej robic proby ziemi czy moge teraz zrobic ? a na kukurydzy nie robic bo teraz szly nawozy fosforowe i niedawno siana byla czy mozna na wszystkim teraz robic ?

Edin    25

Możesz w każdej chwili, musisz tylko wziąć pod uwagę i wsypane nawozy i bieżące zużycie nawozów przez rośliny. W każdym bądź razie da Ci jakiś pogląd na to co jest na polu i na dalsze planowanie. Nie kosztuje to majątku a coś tam nam zawsze powie o naszym polu.

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Wiadomość z agroFakt.pl

Teoretycznie najlepiej po żniwach, problem w tym, że na wyniki czeka się ok miesiąca, przynajmniej w Bydgoszczy w tym okresie tyle czekałem. Dlatego ja pobieram już w lipcu na pole które pod rzepak jest przeznaczone, a po żniwach na polach pod późniejsze zasiewy. Z świeżo nawożenych pól nie pobieraj, bo wynik nie będzie miarodajny.

warchest    61

nom z kukurydzy teraz nie pobiore . ale i ze zboz co teraz sa zasiane nie pobiore bo tegie zboza to nie wezme prob musze czekac do skoszenia zboz .

a1fe26c2    36

Zależy, co chcesz badać. Z odczynem nie powinno być dużego kłopotu chyba, że sypałeś wapno granulowane przedsiewnie albo pogłównie. Niemiarodajne mogą być wyniki zasobności gleby w makroskładniki, ale do zmiany zasobności pola o jeden poziom trzeba użyć tak dużych ilości nawozów, że dawki stosowane w rolnictwie nie powinny mieć wpływu na wyniki badań. Kto chce, niechaj liczy ile trzeba nawozu by zmienić zasobność gleby o jeden poziom?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

warchest    61

czyli z kukurydzy juz moge robic proby ? pod kukurydze bylo tak poplon byl gorczyca przyorana na jesieni .i na wisone polifoska 6 ok 350 kg na ha i saletrzak 350 kg ha i odzywki szly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Churuscik
      Witam wszystkich, mam problem z chryzantemami ciętymi, od pewnego czasu zaczęły wyskakiwać żółte naloty i się powiększać z czasem, występują one na górnych liściach, dolne liście są piękne zielone. Również zauważyłem że jak by w pączkach ktoś wosku albo żywicy na kropił i tę zaczątki płatków kwiatowych zlały się , nie w całości ale w znacznym stopniu. Czy jest na to jakiś sposób, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

• Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
    • Przez master20002
      Chciałbym poruszyć temat bilansu materii organicznej.

Skąd się wziął pomysł aby rozpocząć taką dyskusję?
      W internecie spotkałem wiele publikacji które same sobie po części przeczą. Np były dwa artukuły o kukurydzy na ziarno, w jednym pisali że przy pozostawieniu słomy z kukurydzy na polu bilans jest dodatni bo ilość resztek jest równa dawce obornika 25-30 ton.
      W drugiej napisali, że kukurydza czy to na ziarno czy na kiszonkę daje ujemny bilans ze względu na siew w szerokich rzędach, późne zakrywanie międzyrzędzi itd przez co postępuje szybka mineralizacja gleby właśnie w tych rzędach.
      Podobna historia na temat zbóż. Jedno czego nie mogę połapać to jak strączkowe mogą dać więcej materii niż taka kukurydza???

Może wywiąże się ciekawa dyskusja na ten temat.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.