Skocz do zawartości
nowakm6

cebula schnie pilne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
nowakm6    0

Witam powiedzcie mi co sie znowu z ta cebula dzieje pryskalem stompem 5litrow na 1,5ha i ze 3tyg temu roundupem przedwschodowo i schną mi liście czy to może od stompu za bardzo go wplukalo do ziemi przez te deszcze ? Poradźcie czym to pryskać alboco. Pozdrawiam wszystkich

post-166944-0-11930100-1495136190_thumb.jpg

90daniel    14

na całym polu tak jest? Jaka klasa ziemi? Na robaka pryskałeś? bo to mi wyglada na robaka

nowakm6    0

Nie no co ty sprawdzałem pod mikro nie ma robaków. Tak na całym polu tak jest

Wiadomość z agroFakt.pl

piratqwert    5

efekt deszczu, przymrozku i możliwe że stomp.

u mnie po ostatnich przymrozkach niektóry por dostał identycznego liścia. ale to mineło i rośnie dalej.

Farmer19900    0

U mnie na polu, w miejscach bardziej wilgotnych mam zgorzel ( podobnie jak ty ). Wiosna idealna dla rozwoju chorób glebowych -mokro , nie za zimno, nie za gorąco.
W mojej okolicy bardzo dużo plantacji z tego powodu zostało zniszczone i posadzono dymkę.

dysydent    187
Dnia 18.05.2017 o 21:36, nowakm6 napisał:

Witam powiedzcie mi co sie znowu z ta cebula dzieje pryskalem stompem 5litrow na 1,5ha i ze 3tyg temu roundupem przedwschodowo i schną mi liście czy to może od stompu za bardzo go wplukalo do ziemi przez te deszcze ? Poradźcie czym to pryskać alboco. Pozdrawiam wszystkich

post-166944-0-11930100-1495136190_thumb.jpg

Mamy już taki czas, że mogę zapytać - no i jak z tą cebulą wyszło, urosła czy uschła? Bo to że liścień żółknie to jest fizjologiczna prawidłowość, tylko nie zawsze dzieje się to już w fazie pierwszego liścia. Po prostu roślina wycofuje substancje odżywcze do budowy liści i korzeni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krysti
      Czy mozna stosować mezatanex 500 SC w pomniejszonych dawkach na pekina ? próbował ktoś ?
    • Przez janekboldyga
      Czy ktoś ma doświadczenia z siewnikami do warzyw firmy wizard?
      Widziałem je na targach takie małe i lekkie, chwalili się, że sieją wszystko :-)
    • Przez bolid20
      Uprawia ktoś z was czosnek?? Ciekawe ile jest go z 1h. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. I jeszcze ciekawi mnie ile trzeba wysadzić go na 1h. A tak patrzyłem po sklepach to 1 główka kosztuje ponad 1zł więc myśle że opłacałoby się....
    • Przez Tiru
      Witam miałbym parę pytań związane z uprawa kopru:) 
      1. Czy możne siać koper po koprze.??
      2. Czym nawozic koper jeżeli jest jasny i w jakieś fazie wzrostu?? 
      3. Jaka dawka stompu na chwasty?? Mimo pryskania zielsko i tak wychodzi. 
      4. Czy ktoś dawał potas np kalprim na koper i w jakiej dawce?? 
      Byłbym bardzo wdzięczny w pomocy. Ponieważ sieje koper pierwszy sezon i gdzie pierwszy koper wschodzil bardzo ładnie i efektownie to teraz od kilku rzutów siewu coraz słabsze są wschody a także jest jasny i słabo rośnie. Czy może to być od tego że jest pole przejechane glebogryzarka po koprze i w to jest siany następny koper. Jestem bezradny.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.