Skocz do zawartości
Razzor

jałówka pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Razzor    1

jałówka leży na brzuchu nogi tylne sztywne: rozłożone szeroko w dwie strony. Jałówka pobiera pokarm. Kiedy pomogę wstać to stoi i chodzi co to może być?

AlaCapone    4997

Napisz więcej danych....

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Razzor    1

nienaturalnie rozłożone, nogi tylne na dwie strony prawa i lewa, wiek pół roku. Nogi jakby sztywne
ma rozłożone nogi jak na zdjęciu ten kociołek tylko ze u jałówki tylne. leży na brzuchu. przednie normalnie
https://goo.gl/images/0mdbxf

Wiadomość z agroFakt.pl

ukaszProcho    25

Zwiaz jej nogi sznurkiem grubym na szerokość jaka stoi i wtedy niech spróbuję wstać a i daj jej dużo ściółki
To ze się rozjechala nie oznacza ze musi już iść na straty. Miałem tak z krowa i juz stoi pół roku z takim sznurkiem. Także spróbować można

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stajniaadmiral
      Witam. Pozwoliłam sobie założyć nowy temat bo niestety nie znalazłam nic na ten temat. Mianowicie w styczniu dokupiłam do stada(byki opasowe) 4 byczki jeden z nich de facto najlepszy pokrojowo niedawno się mi rozchorował-dostał biegunki domowe sposoby zawodziły więc wybrałam się do weta-wet dał antybiotyk(coś na H) w zastrzykach i dostał serię trzech dawek przez trzy doby domięśniowo. Niestety byczek nie wstaje ma wyraźne przykurcze przednich nóg które po rozmasowaniu ustępują na jakiś czas,biegunka po antybiotyku ustała ale cielę jest tak słabe że ma momenty że nie trzyma łba w górze...
      Byczek je z apetytem,pije mieszankę mleczną i dostaje preparat witaminowy ale nie mam pomysłu co dalej zrobić z tym że nie wstaje? Może bardziej doświadczeni Koledzy i Koleżanki mieli podobną sytuację i mogliby mi pomóc swoim doświadczeniem? Szkoda mi tego cielaka .
      Wet twierdzi że doszło do zakwasicy mięśniowej . Da się coś jeszcze z tym zrobić? Może go podwiesić?
    • Przez DamianKruszyna
      Jalowka dwa tygodnie po wycieleniu wcześniej słaby apetyt dziś kał luźny i robi na czarno jak smola co może jej być? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez Maluch
      Witam
      Jakie znacie preparaty w płynie (nazwy) do odrobaczania bydła. Chciałbym teraz na jesieni odrobaczyć bydło zanim wejdzie na zimę do obory
      Odrobaczanie poprzez zastrzyk. Wasze uwagi i spostrzeżenia dotyczące odrobaczania mile widziane.