Skocz do zawartości
bartekm66

Likwidacja stada

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartekm66    25

Witam

przymierzam się do likwidacji stada krów mlecznych 10 szt

zmusza mnie do tego brak rąk do pracy... zostałem na gospodarce sam (żona poszła do pracy, mama mi trochę pomagała ale "podupadła" na zdrowiu)

mam takie pytanie ... co w zamian.. produkcja roślinna sama nie bardzo wchodzi w grę bo słabe ziemie..

co radzicie?

wojtek0508    11

Ile masz ha? Może po prostu musisz sam też poszukać pracy, a ziemię obsiewać jakimś owsem czy żytem albo w dzierżawę puścić.

Wiadomość z agroFakt.pl

John23    5

Wiadomo samemu to ciężko a jak jeszcze rolnictwo słabo zmechanizowane to się zaj...... można znam takich kilku no ale se radzą jakoś.

marko-kolo    222

to co ktoś ręce poobcinał że ich brak ?   stara matka już wysiadła to klapa po gospodarce  ;)

bartekm66    25

mam 25 ha (15 swojego i 10 dzierżawy) nie doję ręcznie (no bez przesady :P) rozważam właśnie też znaleźć coś poza rolnictwem a ziemię siać żytem czy innym badziewiem... ale właśnie że sprzęty są i szkoda zupełnie hodowli zaniechać... ale z drugiej strony krowy mleczne to bardzo czasochłonna praca jak się je samemu musi obrobić + praca w polu...

mariuszd93    489

To  w  czym jest problem?  10  sztuk - to nie jakies  wielkie  stado i  nie  trzeba  do  tego więcej niż  jednej osoby.

corrado    217

25ha i krowy mleczne oraz sprzęt i Ty nie dajesz rady? To jakaś prowokacja? Chłopie ja miałem 20ha i 20 szt bydła mlecznego i sam dawałem radę bo wtedy rodzice zachorowali. Teraz obrabiam 60 ha mam 50 krów dojnych co prawda rodzice teraz trochę pomagają ale jak trzeba to z żoną wszystko samemu i nie ma problemu do tego ona ma swoją pracę na etacie i ja swoją działalność. 

John23    5

Oddaj w dzierżawę idź do roboty i wyjdziesz na tym lepiej jak nie dajesz rady robić przy tych krowach. Będziesz miał dopłaty plus kasa z pracy żyć nie umierać hehe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez Tomson5120
      Chciałbym się dowiedzieć co dajecie Krowom i ile? . Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.