Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rafalfab    0

Witam, zamierzam rozpocząć hodowlę byków mięsnych i czy ekologiczna hodowla jest opłacalna. Nam do dyspozycji 6ha i trochę zaniedbane gospodarstwo. Czy w ogóle będzie mi się to opłacać?

ursus_c-330    4

Byki będą miały mniejsze przyrosty.
Jaką rasę chcesz hodować, bo nie każda rasa się do takiego chowu nadaję.

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrian_K_90    59

ekologiczna jako gospodarstwo ekologiczne(z certyfikatem) czy po prostu zwykły chów ekstensywny(czyli po najmniejszej linii opory). To nie jest tożsame. 

corrado    217

Poczekajcie aż się kolega wypowie. Jak na razie zamilkł. Obstawiałbym raczej najniższa linię oporu, ale poczekajmy na wypowiedź autora tematu.

rafalfab    0

Myślałem nad limousine lub simental. Myślałem nad gospodarstwem ekologicznym. Jest chyba na to dofinansowanie a pieniądze się przydadzą bo trzeba wybudować płytę obornikową. Duża jest różnica cen sprzedaży bydła chowu tradycyjnego a ekologicznego?  

Czytałem ostatnio o Herefordach. Co o tym myślicie? Na początek chciałem kupić 1-2 byki. Sprzedać je i za te pieniądze kupić następne byki. 

damianzbr    987

6 ha w jednym kawałku lub bezpośrednim sąsiedztwie? Na forum jest jeden kolega który w ten sposób prowadzi bydło. Nie wiem czy jest na ekologi ale jago główny zamysł to mieć łąki, nie dokładać do tych pól nic, hodować na tym bydło i czerpać korzyści z hodowli tego bydła oraz tą hodowlą użyźniać sobie te pola.

rafalfab    0

Postarałbym się przekształcić gospodarstwo w ekologiczne i za dopłaty zbudować płytę bo ona będzie chyba konieczna do hodowli 

Mam 3ha w jednym kawałku a reszta jest po prostu oddzielona drogą. Praktycznie można przyjąć, że to jest w jednym kawałku bo szło by to podzielić na 2 pola po 3ha które oddziela tylko droga 

Adrian_K_90    59

Tych płyt to już nie trzeba(chyba, że z jakiegoś powodu w ekologicznych trzeba), a jak masz zamiar wypasać całym rokiem to tym bardziej zbędny wydatek. 

rafalfab    0

aaa... no chyba, że tak, dzięki. Orientujecie się ile kosztuje drewniane ogrodzenie 3ha? Tak myślę, że w perspektywie całorocznego wypasu, drewniane ogrodzenie byłoby lepsze od pastucha. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp. 
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez agroleon
      Panowie zwracam się z prośbą a natomiast chciałbym kupić bydło mięsne byczki oraz jałówki ras typowo mięsnych . Poradźcie gdzie mogę szukać może macie namiary na rzetelnego sprzedawcę lub sami sprzedajecie odsadzone sztuki. Zajmuję się hodowlą bydła na rzeź kupuje byczki i jałówki trzymam i sprzedaję duże sztuki do rzeźni. zeszło mi parę sztuk i chce dokupić. Znacie może rejony gdzie można kupić cielęta mięsne lub sprzedawców albo sami sprzedajecie to dajcie znać. Prosił bym o kontakt z takimi osobami obliguje to współpracą na dłuższą metę.
    • Przez KarolGo
      Witam. Czy stosuje ktoś Big Bull Sano dla opasów? interesuje mnie opinia tego premiksu jego skład i przyrosty. z góry dziękuje za odp.