Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam.
Problem tak jak w tytule. Czy zda to egzamin ?
Nie mam dużego gospodarstwa, prowadzę je samodzielnie bez niczyjej pomocy większej.
Przymierzam się do premii na rozwój małych gospodarstw.
Czy coś takiego zdało by egzamin jako stodoła/wiata ? 

http://allegro.pl/hala-magazyn-wiata-15-x-9-transport-montaz-i5937764579.html#thumb/2
http://allegro.pl/hala-magazyn-wiata-garaz-blaszak-garaze-blaszane-i5618742818.html#thumb/7

Głównie przechowywane by tam było siano dla krów, słoma, zboże ( zapewne w big-bagach lub wysypane na gromadkę ) oraz pewna część sprzętu.
Jak wygląda użytkowanie takiego budynku ? W zimę nie będzie skraplać się woda i siano czy słoma nie będzie pleśnieć ?
Czy w lato podczas żniw będzie można tam pracować ? Nie nagrzeje się ta blacha ? Nie zrobi się piekarnik ? Posiadam prasę kostkującą i właśnie w kostkach będę przechowywał siano i słomę.
Myślałem o zakupie pracy belującej, jednak stodoła ma ok. 80lat i mimo zmienionego dachu na blachę, konstrukcja drewniana po tylu latach ma dość.
Proszę o opinię i ewentualne alternatywy.
Z góry dziękuję.

Opublikowano

Skraplac się będzie na pewno jak dadzą Ci zwykłą blachę na dach. Jak masz swój las to pomysł o konstrukcji drewnianej i obij to blacha, za tą kasę postawisz dużo większy budynek.

Opublikowano

Myślałem o słupach z cegły lub słupy betonowe, wieniec, jakiś dach, a ściany obić drewnem, aby był przewiew, ale nie wiem jakby to wyglądało ze strony udokumentowania kosztów.
A tu to przyjeżdża firma, stawia, daje fakturę, ja udokumentuję premię i finał.

http://prusy29.pl/jak-ugryzc-60-tys-na-restrukturyzacje-malych-gospodarstw/
Nabór ma być w marcu.
Interesuje mnie budynek, bo gdzieś czytałem, ale nie potrafię tego znaleść, że na budowę lub modernizację budynków są przyznawane dodatkowe 2 punkty. Za zakup maszyn ich nie ma. 
Więc dobre i 2 punkty :)

Opublikowano

Przechowywanie siana/słomy w takim blaszanym budynku  chyba wiąże się z ryzykiem spalenia gdyby w budynek trafił piorun czy może instalacja odgromowa coś pomoże. Co sądzicie na ten temat.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witajcie,
      Jestem na etapie podłączania nowej instalacji energetycznej i wodnej na gospodarstwie.
      Chciałbym od razu zaplanowac sobie miejsce do mycia maszyn rolniczych, od razu przy jednej robocie można podciągnąć siłę i wodę do takiego stanowiska.
      Jak to macie u siebie rozwiazane? Na co zwrócić uwagę? Co powinno być na takim stanowisku? Jak odprowadzać błoto z takiego miejsca?
    • Przez Percinowak
      Wynalazek o którym piszę ma już ponad 150 lat ! Co oznacza, że dzisiaj można go zbudować TYLKO w wersji LEPSZEJ, bardziej efektywnej/wydajnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu oraz do wczytania się w temat : "Hot Box" Horace-de-Saussure'a z 1767 r. - pomysł, który ja TYLKO dopracowałem i dostosowałem do współczesnych i łatwo dostępnych materiałów.

    • Przez stokrotka120
      Witam,
      planujemy budowę budynku gospodarczego do 300m2 na zgłoszenie. Czy ktoś budował coś podobnego na zgłoszenie i chciałby się podzielić jak to u niego wyglądało?
      Czy potrzebny jest projekt budynku zrobiony przez architekta czy wystarczy własnoręcznie zrobiony szkic? Czy potrzebna jest mapa do celów projektowych czy wystarczy mapa zasadnicza? Czy potrzebne są warunki zabudowy na tę działkę? Czy szerokość budynku może mieć więcej, niż 7m? Np. 9m podparte słupem w środku. Po wizycie w Starostwie niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi na te pytania, skierowali nas do gminy a gmina nic nie wie w tym temacie..
      Dobrze by było coś nieco wiedzieć przed następną wizytą w Starostwie... 😅
    • Przez Anicia
      Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupem silosu płaskodennego lub lejowego? Proszę Was o informację jak to jest z ich użytkowaniem? Bo widzę, że ten płaski jest dużo tańszy ale jak jest później? Jak się zachowuje zboże w nim?
      Będę wdzieczna za informacje.
    • Przez pawlik794
      Witam, na wiosnę będę zmieniał kocioł,na rynku dużo jest kotłów na drewno i pellet. Mam  oczywiście opór owsa więc proszę o opinię na temat takich kotłów żeby spalać też owies. Palniki do pelletu są też różnego typu, które nadają się do palenia mieszanką pelletu z owsem. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v