Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mamki
DYWI    8

Witam . 

Mam 7 ha ziemi ornej w jednym kawałku 7,5 ha całość siedliska . 

Myślę o hodowli bydła mięsnego LM , 

Czysto rasowe mamki odchowywały by 8 miesięczne odsadki i ich sprzedaż była by moim przychodem. 

Czy ktoś z was prowadzi taką działalność jaki jest koszt (Czas i Pieniądze ) i jaki zysk z 1 mamki ??? 

O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Palmiszon
      Cześć wam aktualnie badam temat o paszy dla bydła , wiem że trzeba liczyć 25/30 kg pożywienia dla sztuki / na 1 mamkę , zdecydowałem  się na takie "hobby" ale ciężko cokolwiek racjonalnego wyczytać i tutaj chciałbym was się poradzić , od początku maja będę miał 3 sztuki jałówek LM które z czasem zostaną inseminowane i wszystko brzmi pięknie do puki nie przejdzie się do kwestii żywienia , od wiosny do jesieni mam pastwisko 1 ha które przedziale na kwatery ( są tutaj również 2 stawy także nie będzie problemu z pojeniem (mogę również wodę nalewać (budynek obok ) ale chodzi teraz o zapas paszy na okres zimowy Ile balotów muszę przyszykować aby się później nie martwić i latać przerażonym ( 18 sztuk bali siana po pasówce vicona starczy ?) bo aktualnie mam dylemat ile ha łąk zabrać od dzierżawcy a po drugiej stronie mam łąkę 2 kośną (ptaszki) z której niezależnie średnia roczna wychodzi z 2 pokosów 16/18 bali ze względu na wysoki poziom wód gruntowych jest to niecały ha . Wystarczy mi tyle paszy na 3 sztuki na zimę ? Karmił je będę dodatkowo burakami pastewnymi i ziemniaczkami . Liczę na konstruktywne odpowiedzi osób które mają pojęcie w temacie a dla wszystkich szydzących z takiego zabierania się do tematu TO NIC ZŁEGO UCZYĆ SIĘ OD LEPSZYCH , a sądzę że na forum jest baardzo duże grono osób które nie raz zęby zjadło w tym temacie . Z góry dzięki . 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym poznać waszą opinie na temat opasu byków i jałówek, jakie jest zużycie paszy, jakie różnice cenowe, zużycie paszy na kg przyrostu. Po prostu co się bardziej opłaca  Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karol012011
      Witam mam pytanie czy taki interes by wypalił. A mianowicie kupowanie małych cieląt i sprzedaż takich ponad 100kg do dalszej hodowli. Cielęta mam gdzie kupić po cenie 300zł/szt. Bym je odpajał mlekiem zastępczym, dostawały siano, śrutę, sianokiszonkę a w lato na trawę. Jak myślicie jaką cenę bym uzyskał za takiego ponad 100kg chodzi mi głównie o HF i mieszańce???
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez kacperok200
      Witam mam taki problem z cielakiem. ( około 2 tygodniowe )
      Po zakupie zauważyłem że ciele ma strasznie szeroką dolną żuchwę,
      na początku myślałem że pewnie miał jakiś uraz ( złamanie )
      ale z ciekawości postanowiłem zobaczyć i okazało się że miał w policzkach napchane paszy (siano, słoma )
      po wyciągnięciu tego wszystkiego myślałem że będzie już wszystko OK
      Ale po 2 dniach miał to samo 
      I teraz Pytanie do tych którzy mieli taki problem lub wiedza coś na taki temat ,
      Co zrobić ? Czy ciele z tego wyrośnie ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.