Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1991

wybór odmiany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus1991    8

Siema chcem kupić nową odmiane ziemniaka, sadzę nie wielką powierzchnie bo ok 12-15 arów na własne potrzeby. No i chciałem kupic Bryze ale w mojej centrali mają tylko Denar, Koronę i Owację. Postanowiłem że kupie trochę denara żeby mieć wcześniej młode ziemniaki. Ale jaką z tych dwóch pozostałych odmian polecacie, Zeby były dobre w smaku, Które lepiej plonóją na glebach słabszych no i które lepiej się przechowóje. Wiem że to są odmiany wczesne no ale co zrobić?

pasio    1

Z tych trzech odmian znam tylko Denara. Muszę powiedzieć, ze to świetna odmiana. Oprócz wczesności, jest bardzo smaczna i plenna. Bulwy są duże i żółte w środku. Jednym słowem odmiana godna polecenia.

Jeśli chodzi o plonowanie na glebach słabszych, to mnie plonował dobrze na III klasie ziemii ( IIIb), więc Ci nie powiem jak na piaskach. Na piaskach najlepiej sprawdza się Vineta, mimo suszy plonuje bardzo dobrze i zawsze wiernie, co się liczy.

Edytowano przez MarcinPykuS
Nie cytujemy poprzedniego postu.

Wiadomość z agroFakt.pl

GSX    0

Podobno ziemniaki nie nadają się na IV klase ziemi jest ona (rzekomo) lekko zubożała w jakieś tam pierwiastki i zbyt zasadowa.

Wyczytałem to kiedyś w jakieś prasie rolniczej. :)

pasio    1
Podobno ziemniaki nie nadają się na IV klase ziemi jest ona (rzekomo) lekko zubożała w jakieś tam pierwiastki i zbyt zasadowa.

Wyczytałem to kiedyś w jakieś prasie rolniczej. :)

Nie wierze w to, ponieważ na IV klasie u mnie rosną bardzo dorodne:)

Na V możesz zasadzić, ale musisz lepiej o nie zadbać, najlepiej jak obornik dasz na jesień i wiosną odpowiednie nawozy zastosujesz i w odpowiednich dawkach.

ursus1991    8

Ja dawałem obornik jesienią i to bardzo gęsto go dałem. A wypowiedzcie się na tema owacji i korony. I czy moge te wczesne ziemniaki kopać dopiero we wrześniu

GSX    0
Nie wierze w to, ponieważ na IV klasie u mnie rosną bardzo dorodne:)

Na V możesz zasadzić, ale musisz lepiej o nie zadbać, najlepiej jak obornik dasz na jesień i wiosną odpowiednie nawozy zastosujesz i w odpowiednich dawkach.

Przecież nie napisałem że jest to zabronione tylko napisałem to co wyczytałem z pewnej prasy rolniczej... :)

A skro rosną to widocznie dobrze o nie dbasz jeszcze napisz mi plon :) z ha.

pasio    1

Plon ok 30ton, a jak są sprzyjające warunki to mam nawet 35t z ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować