Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
look9023

Co wazne?

Polecane posty

look9023    0

Mam mały dylemat. W niedalekiej przyszłości chciałbym kupic zetora forterre.Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego egzemplarza?Co najczęściej się psuje? Jakie są ceny najczęściej psujących się elementów?

mickas092    325

Jaki to ma byc model forterry??

ile chcesz na niego przeznaczyc??

na ilu ha ma pracowac??

mackov    3

mam 11441 od 2005r i rzadko ktoś oprucz mnie nią jeździ jestem z miej zadowolony jest to dobrze dodracowany ciągnik wszystkie elementy sprawiają wrarzenie jakby zostały zrobione "na zapas" z wytrzymałością nie miałem odpukać żadnej awarii a półbiegi które przez pierwsze1500mth raz działały raz nie wyrobiły sie i działają ok polecam

Wiadomość z agroFakt.pl

miszka31    29

wazne by nie był ze Słowacji i Czech,kupuj od rolnika a nie od chandlarza.pozdrawiam

oFsik    30

Nie przestrasz się jak będzie zimna i będzie kopciła bo zetor tak ma.

mackov    3

to sie zgadza dymienie jest i dopuki sie nie nagrzeje to jest troche mułowaty ale potem to śmiga do tego przywykłem i wcale to njie przeszkadza odwrotnie jest w proximie tam dymka nie puści a moc dostępna od zaraz ale wykonanie proxy gorsze

oFsik    30

Ja odniosłem wrażenie że każdy zetor kopci jak jest zimny proxima też.

piszczo123    0

zwróć uwage na olej w skrzyni i tylnym moscie ,ja wyjmiesz miarke i zamiast oleju będzie czarna smoła to sobie odpuść kupno ,to są oznaki dbania o ciągnik pózniej możesz mieć kłopoty zużyte pompy, rozdzielacz ,wzmacniacz ,synchronizatory w skrzyni ,z czech i słowacji nie polecam u mnie w okolicy kilku kupiło sobie zetory miało być ładnie i pięknie a co się okazało to trzeba było gruntowne remonty w nich przeprwadzać

look9023    0

Dzięki za obszerne info w tym temacie! A tak na marginesie, ile pali forterra w typowych pracach, bo chciałbym, aby był to u mnie 3 ciągnik (pierwszym i drugim będą-Lambo r2 86 i John Deere 6530 lub 6630).

Edytowano przez MarcinPykuS
Cytowanie poprzedniego postu.

krystek1992    4

Pali w granicach 10 litrow... I zimny silnik ma prawo kopcić ale na siwo, biało natomiast po zagrzaniu nie powinien kopcic na siwo bo jest to oznaka że bierze olej. Zdrowy silnik przy gwałtownym dodawaniu gazu kopci na czarno, intensywny czarny, bardzo ciemny!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Gorczyk
      Witam, mam taki problem z przednim napędem w Zetorze proxima 90, a dokładnie z jego wyłączeniem. Ostatnio podczas transportu przy przedni napęd włączył się podczas hamowania a później już nie chciał odbić. Na pewno nie jest to wina bezpiecznika, zajrzeliśmy również do zaworu, wyczyściliśmy go ale to też nic nie pomogło, co jeszcze można zrobić? 
    • Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?