Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich forumowiczów potrzebuje numery lakierów orginalnych do Zetora z 89r bo chce go troche podmalowac i niewiem jakie są numery orginalnych lakierów czarnego, czerwonego i kości słoniowej na kołach :)

Opublikowano (edytowane)

zetor niema czarnego lakieru tylko lakier czarno-zielony lakiery można nabyć na allegro.

Edytowane przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie
Opublikowano

Czy ktoś próbował lakierów Wickens Nopolux ? Niby są dedykowane do każdej marki ?

W granice też są dedykowane farby do zetorów ale są to farby ftalowe i boje się, że mogą wyblaknąć ale na felgi chyba mogą być ? Bo są blisko połowę tańsze niż wickens...

Opublikowano

a może ktoś wie jaką inną farbą można by pomalować silnik i podwozie zetora,(czarna zieleń) oprócz Wickens, tej co można na allegro kupić. prosiłbym podać nazwę i nr farby!! i podłączam się jeszcze do pytania @Arek malował już ktoś Wickens Nopolux (czarno-zielony) zetora? jest idealna jak oryginał??

Opublikowano

Autorenolak ma kość słoniową RAL 1015, jutro zapytam czy z autorenolaku są czerwone i czarnozielone.

Nopolux kupowałem do innych maszyn i odcień mają idealny jak oryginał ale to taki sam lakier jak autorenolak czyli emalia ftalowa i niestety nie będzie trzymać połysku tak długo jak akryl :)

Opublikowano

no na pewno tak połysku nie będzie trzymał! ale na jakiś czas będzie ok. ale kolor RALL9005 jest to czarny tak? a jaki wg tej normy to jest czarno-zielony taki jak na zetorze? jeżeli wiesz @Arek to ile kosztuje 1l autorenolak??

Opublikowano

witam dołaczam si do tematu mam zetora 5320w ostatnie żniwa miałem małą wpadke mianowicie zetorek z przyczepą stał na uwraciu a kombajnista cofajac niezauwazył go gdy podjezdzał i udezył letko w niego sieczkarnia do klepania a u zetorka kierunkowskaz nowy i osłone silnika tetko poczaskał i chciał bym to omalowac tylko jaka farba

Opublikowano

witam dołaczam si do tematu mam zetora 5320w ostatnie żniwa miałem małą wpadke mianowicie zetorek z przyczepą stał na uwraciu a kombajnista cofajac niezauwazył go gdy podjezdzał i udezył letko w niego sieczkarnia do klepania a u zetorka kierunkowskaz nowy i osłone silnika tetko poczaskał i chciał bym to omalowac tylko jaka farba

Opublikowano

Witam, chce kupic farbe kość słoniowa RAL 1015 do felg i szukam odrazu jakiejs czarnej.. Ktoś pomoże z dobrym doborem jej? Chce most, felgi i kabine maznać na czarno :)

Opublikowano

Witam, ja mam z kolei zetora z lat 80 i wtedy miały one inny kolor silnika a mianowicie taki złoty, i własnie robie generalke zetora 6711 i chce pomalować jak orginał ale cięzko znalęść taką farbę, hemarite robi dosyć podobny ale drogo wychodzi. Podopowiedzcie jaki dopasować jeśli macie jakies inforamacje. Z góry dzięki :)

Opublikowano
 

jak szukałem lakieru do felg ( chodzi o kość słoniową )  to serwis w Kaliszu polecił mi autorenolak kość  słoniową SENGAL ,że niby sami dobierali w ramach naprawy gwarancyjnej

 
 
 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez operator_
      Witam, mam problem z podnośnikiem w zetorze 7045. Do naprawy podnośnika było już parę podejść, lecz niestety dalej są problemy. Problem polega na tym, że po chwili robienia w polu podnośnik zaczął słabo podnosić(konieczna przygazowka) oraz zawieszać się podczas opuszczania(maszyna zostaje w górze, gdy wajcha podnośnika jest na dole oraz słychać że pompa cały czas chodzi).
       
      W traktorze wymieniona została pompa na nową (hylemt wzmacniana), tuleja podnośnika, zawory, olej hydrauliczny, rozdzielacz po regeneracji(testowe 2 rozdzielacze), rurka od przystawki do plecaka (przechodząca przez most), regenerowane całe sterowanie wajchami. Dolna przystawka przerobiona jest pod tura (olej idzie najpierw na rozdzielacz od tura), gdzie również okazało się że rozdzielacz od tura był uszkodzony i gubił ciśnienie, więc założony został nowy. W naprawę włożone zostało ponad 6000 a mimo to podnośnik nie chodzi jak trzeba
       
      Proszę o pomoc, już całkowicie nie mam pomysłu co może być przyczyną. 
    • Przez operator_
      Witam, mam problem z podnośnikiem w zetorze 7045. Do naprawy podnośnika było już parę podejść, lecz niestety dalej są problemy. Problem polega na tym, że po zrobieniu 1,5ha w 5 kawałkach podnośnik zaczął słabo podnosić(konieczna przygazowka) oraz zawieszać się podczas opuszczania(maszyna zostaje w górze, gdy wajcha podnośnika jest na dole).
      W traktorze wymieniona została pompa na nową (hylemt wzmacniana), tuleja podnośnika, zawory, olej hydrauliczny, rozdzielacz po regeneracji(testowe 2 rozdzielacze), rurka od przystawki do plecaka (przechodząca przez most), regenerowane całe sterowanie wajchami. Dolna przystawka przerobiona jest pod tura (olej idzie najpierw na rozdzielacz od tura), gdzie również okazało się że rozdzielacz od tura był uszkodzony i gubił ciśnienie, więc założony został nowy. W naprawę włożone zostało ponad 6000 a mimo to podnośnik nie chodzi jak trzeba
      Proszę o pomoc, już całkowicie nie mam pomysłu co może być przyczyną. 
    • Przez Thorinos
      Witam wszystkich,
      Proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru opon do mojego Zetora 5340. Użytkuję go już kilka lat i kupiłem go na kołach z oponami w rozmiarze: tył 16,9/14  R28  oraz przód 11.2  R24.
      Muszę zakupić nowe opony na tył ale chciałem założyć węższe niż mam. Jaki najwęższy rozmiar mogę założyć przy aktualnym przodzie który zostaje i aktualnej średnicy tylnej felgi R28? Tak aby oś tylna i przednia dobrze współpracowały. Aktualne opony na tylnych kołach mają spory balon wystający za felgę więc myślę że można założyć coś węższego. Pytanie co ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Sylo123
      Witam, mam problem z Zetorem 5340 z 2006 roku. Otóż wymieniane były gumy od powrotu oleju do skrzyni i po wymianie tych gum, po złożeniu wszystkiego, wlaniu oleju na nowo, stan oleju jest odpowiedni, ale nie działa mi ani podnośnik, ani Tur. Filtr tego oleju został również wymieniony, zalałem go pod korek, zakręciłem i nie działa ani tur, ani podnośnik tylni. Próbowałem też zalewać na pompę bezpośrednio oleju przez korek, ale nic to nie dało. Ktoś pomoże? Z góry dzięki i pozdrawiam.
    • Przez aniaa34
      Zetor 9540 jakie opinie o tym ciągniku, co najczęściej się psuje,na co zwrócić uwagę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v