Teddy

Jakiego macie linuksa ??

Polecane posty

Teddy    0

Pochwalcie się z jakiego distra korzystacie i jak Wam się na nim pracuje ??

 

Zaczne ja :)

 

Aktualnie Debian 5.0 stable (bądź jak kto woli etch) pracuje się na nim bardzo wygodnie. System chodzi u mnie na środowisku GNOME. Poprzez wine da rade na nim uruchomić wiele programów z windowsa :) ja aktualnie posiadam Total Commandera i Bearshare i działają bez zarzutu. Mam go zainstalowanego na lapku Acer Aspie 3614Wlmi i nie było jakich kolwiek problemów z obsługą sprzetu :) działają wszystkie klawisze funkcyjne. fajną rzecza jaką posiada jest apt-get nakładka dla konsoli instalująca pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

opcuje z kubuntu :) Ale bardzo słaby komp jest i nie daje mozliwosci popisać sie... Komp w spadku ;]


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

i jak Ci sie podoba to Kubuntu ? bo ja wczesniej miałem Ubuntu i powiem szczerze ze nie było złe ale jednak nie przekonało mnie do tego abym zostawił je na dysku dłużej :)

 

 

A skoro piszesz ze uzywasz linuxa na słabej maszynie to zamiast Kubuntu polecam Xubuntu :) jest to to samo to co kubuntu tylko zamiast KDE posiada XFCE które jest zoptymalizowane na słabsze kompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

miałem to też w rekach.. powiem, ze dla mnie tylko kolor theme'sa zmienili :) Ja taki kozak w kompach nie jestem, przestawienie z windowsa było ciezkie... jesli w ogole mowa o takim, bo szczegolnie nie przykładałem sie zeby go tak dobrze pozanc, dla mnie najwazniejsze było miec połączenie WiFi i net... a reszta... wspolpracy z KDE raczej nie próbowałem, kiedys zagłembiłem sie w instalacje jakiegos softu z zewnątrz to troche filozofii jest, ale do opanowania... Wiem ze jest mozliwość instalacji z tak zwanej lisy, tam sa podane programy i mozna je instalowac, cos w rodzaju dodaj/usun, bo szukałem javy zeby mógł na chata wejsc... No a za office robi Open Office i to całekim niezle i idzie życ ;]


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

z instalacją programów z zewnątrz nie ma wielkiej filozofii :) kubuntu tak jak debian korzysta z pakietów deb więc jak chcesz pobrać jakis program z neta to szukasz go w takim rozszerzeniu pozniej tylko w konsoli otwierasz lokalizacje tego programu i wydajesz polecenie dpkg -i nazwa_twojego_programu.deb i po robocie inaczej troche sprawa wyglada jezeli instalujesz program ze zrodel wtedy to

./configure

make

make install

 

a z KDE napewno wspolpracowales gdyz to jest głowne srodowisko graficzne i Twoja wspolpraca z nim zaczyna sie juz po odpaleniu pulpitu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ja korzystam z debiana i gentoo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Ja teraz zasysam ubuntu 8.10 ciekawe jak będzie latał

 

EDIT: lata jak marzenie (edit pisany z ubuntu <_< )


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus78    0

O ludzie...a ja myślałem, że tylko ja takich cudów używam, jednak jest nas więcej. ;)

 

Początek przygody z Linuksem to było Mandrake (jeszcze wtedy tak się nazywało) i Slackware. A potem odkryłem Fedorę i jestem jej wierny od paru lat. W tej chwili u mnie pracuje Fedora 10 i to jest jedyny system na moim kompie, Windows poszedł w zapomnienie (i tak był spiracony).

 

Środowisko graficzne to GNOME (KDE 4 wciąż w fazie "prób i błędów", testowałem, ale zraziło mnie niestabilnością i różnymi cudami, które potrafiło wyczyniać). Piszecie o instalowaniu programów - w Fedorze to bajka, praktycznie wszystkie potrzebne pakiety rpm są w repozytoriach, które obsługuje yum, jak dla mnie mistrzostwo świata dla tego, kto ten program wymyślił - opanowane "piekło zależności", automatyczna aktualizacja pakietów z repo. To jest właśnie rzecz, która w Fedorze podoba mi się najbardziej. Zdarzają się potknięcia, zwiechy, ale podejrzewam mogą wynikać z niedoskonałości sprzętu, kilkuletniego składaka.

 

ja aktualnie posiadam Total Commandera

 

Polecam Krusadera, świetnie zastępuje TC. Wprawdzie przewidziany jest dla KDE, ale w GNOME też da się używać, trzeba będzie tylko trochę bibliotek KDE dociągnąć (z tego co yum podaje, kdelibs powinno wystarczyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shinigami    0

używam Linuxa już 3 lata... aktualnie to jest Ubuntu... i nie ma jakiej większej filozofii, no chyba ze próbuje się odpalać windowsowskie gierki to tak czasem trzeba sie nieźle nagłowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0
Polecam Krusadera, świetnie zastępuje TC. Wprawdzie przewidziany jest dla KDE, ale w GNOME też da się używać, trzeba będzie tylko trochę bibliotek KDE dociągnąć (z tego co yum podaje, kdelibs powinno wystarczyć).

 

w takim razie wypróbuje tego Krusadera <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja siedze aktualnie na Debianie 5.0 z XFCE

wcześniej miałem xubuntu, ubuntu, mandrive i dawno dawno temu mandrake kupiony z allegro jak nie miałem internetu

i wiem że do Windowsa nie wróce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Coś dla maniaków linuksa... (Dlaczego linuks jest lepszy od kobiety)

 

1. Z Linuxem możesz pracować przez całą dobę.

2. Linux zawsze powita cię radośnie promptem "login:".

3. Linux nie doda sobie sam nowych kont dopuszczając osoby niepowołane do systemu.

4. Z łatwością możesz sprawdzić co twój Linux robił w ostatnich minutach.

5. Linux nie zniknie nagle z dysku zabierając ze sobą pół twojej duszy.

6. Na swojego Linuxa możesz zalogować się wielokrotnie w tym samym czasie.

7. Linux jest stabilny.

8. Linux nie zadaje pytań.

9. Linux nie wymaga od ciebie, żebyś tańczył zanim będziesz mógł się zalogować.

10. Linux nie zwraca uwagi na umięśnienie ramion.

11. Linux nie pali.

12. Linux nie pije i nie bije.

13. Linux nie potrafi rozbić twojego samochodu.

14. Linux nie sprawdza twojego znaku zodiaku.

15. Linux jest za darmo!

16. Jeśli uważasz, że twój Linux nie wygląda dostatecznie dobrze wystarczy, że zmienisz window manager.

17. Linux nie ma przyjaciółek.

18. Żeby zainstalować Linuxa nie musisz wkładać garnituru.

19. Instalacja Linuxa da się wykonać w pół godziny.

20. Do instalacji Linuxa nie potrzebujesz pomocy księdza.

21. Linux działa nawet, jeśli nie dajesz mu kwiatów.

22. Linux funkcjonuje bez przerw przez cały miesiąc.

23. W Linuxie istnieje polecenie shutdown -h now.

24. Z czasem Linux staje się coraz lepszy.

25. Doswiadczeniami z Linuxem mozesz dzielić się bez skrępowania.

26. Linux nie narzeka, jeśli używasz przez jakiś czas innego systemu.

27. Wyjeżdżając możesz Linuxa pozostawić w domu bez obaw.

28. Linux nigdy nie powie "Ja nie mam co na siebie włożyć".

29. Linux może wygrać z tobą w szachy.

30. Linux nie domaga się, abyś miał porządek w szafach.

31. Linux nie piszczy na widok zdjęcia Bogusława Lindy.

32. Do Linuxa dostajesz pełny kod źrodłowy, a jego twórcy odpowiadają na e-maile (przynajmniej czasami).

33. Jeśli inni też chcą mieć Linuxa, możesz dać im kopie.

 

 

PS. Mam nadzieje że nie uraziłem żadnej urzytkowniczki AF :)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

ja uzywam ubuntu 8.04(8.10 okazala sie niestabilna) i PLD na studia potrzebuje


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
ja siedze aktualnie na Debianie 5.0 z XFCE

wcześniej miałem xubuntu, ubuntu, mandrive i dawno dawno temu mandrake kupiony z allegro jak nie miałem internetu

i wiem że do Windowsa nie wróce ;)

zmieniłem konto bo login mi przestał się podobać

zmieniłem też system na Debiana Sid, jak na razie to rękoma i nogami się broni przed sterownikami do grafiki NVidia ( mam starą Rive TNT2) i używam linuksowego "nv"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

stacjonarny i laptop PLD :D. Niestety praca zmusza do Win2k3 R2 i całej masy Xp :) więc całymi dniami tęsknię za bocianami :)


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0
zmieniłem też system na Debiana Sid, jak na razie to rękoma i nogami się broni przed sterownikami do grafiki NVidia ( mam starą Rive TNT2) i używam linuksowego "nv"

 

 

moje Lenny z KDE 3.5 też broniło sie uparcie przed zamkniętymi sterami do Radka 9600 PRO ale po dniu roboty i załadowaniu repo ze Squeeze, KDE 4.0 i Compiz Fusion śmigają aż miło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja zaczynam co prawda dopiero przygode z Linuxem ;)

i jak narazie mam Mandriva 2010 (Ubuntu 8.10 na lapku nie dzialal) i powiem jedno.. instalacja Neostrady to troche jest uciazliwe.. na Xp wystarczy plytke wsadzic i jedziemy a na Mandriva troszku jest prolbem ale troche cierpliwoscie i wszystko działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

największy problem stanowią producenci sprzętu, którzy niezbyt chętnie piszą sterowniki do swoich urządzeń pod linuxa i dlateo instalowanie niektórych rzeczy jest troche utrudnione :-( ale wystarczy troche cierpliwości i można sobie z większością przypadków poradzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

ja podejśc miałem dużo

zasadniczo to z górki jest jak już masz połączenie z internetem

dlatego pierwsze co miałem to Mandriva albo nawet Mandrake wtedy jeszcze bo tam neostrada była od razu na st330

potem Ubuntu ale do czasu UBUDSL była męka bo konsoli nie umiałem opanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obecnie FEDORA, poprzednio Solaris ale wtedy miałem SPARC'a(!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Mam pytanie odnośnie instalacji Neostrady na Linuxie

Czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak zainstalować modem Sagem Fast800 na Ubuntu??

będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj