Skocz do zawartości
domasz

3512 akumulator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
domasz    1

może pytanie wyda wam sie śmieszne ale nie wiem gdzie mam w swoim 3512 akumulator (1994 rocznik)

andrzej2110    529

HEEEEE przed kierownico masz dwie śróbki. odkręć i podnieś klape. Jak nikt nie ukradł to tam będzie.:rolleyes:

krynio    2

A jak juz jesteśmy w tym temacie to czy przy modelu z kabiną komfortowa (o ile można to tak nazwać) tez aku jest w tym samym miejscu ? bo w tego rodzaju kabinach w miejscu gdzie jest ta klapka montowana jest chyba nagrzewnica i po bokach wyloty powietrza ? takie pytanko z ciekawości ale może ktos da odp.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Chyba we wszystkich ciągnikach policencyjnych fm akumulator jest w tym samym mieiscu.

PS: nie jestem pewien

adasiorek    3

w ursusach z konfortowymi kabinami

2812 3512 4512 4514

akumularor znajduje sie z lewej strony pod kabina przy samych schodkach odkreca sie srobkie dostajemy sie do niego

chyba ze pamiec mnie myli

piciacz    0

witajcie, a propo akumulatora w 3512, czesto wymieniacie na nim klamry zaciskowe, bo ja musze je wymieniac co 1.5roku, w przeciwnym razie siada mi akumulator, a w ciapku od nowosci(tj od 90 r) z 2 razy wymienilem. pozdrawiam

andrzej2110    529

Ja w 3512 (93) wymieniłem jedno kleme w tamtym roku.

w ciapku to conaimniei jedna na rok i zawsze ta sama.:( w dodatku co iakiś czas trzeba dokładnie oczyścić bo się zasiarcza.:rolleyes:

domasz    1

ja o klemach w swoim ciapku wole nie mówić nowe kable i akumulatory i zawsze zasiarczona klema i zawsze ta sama

piciacz    0

u nie w ciapku wszystko ok. o klamrach nie moge niczego zlego powiedziec, tylko rozrysznik czasami nie zaskakuje

w ciapku przykrywam klamry ta guma i skrecam pokrywami wiec jest czysto i sucho nie ma sie prawa nic siarczyc .

gorzej w 3512(98 r) tu nigdy nie jestem pewien czy odpali, a zapasowa klamre mam zawsze w zanadrzu

pioter    44

widziałem u mechanika wazeline z miedzią specjalna do akumulatorów ale nigdzie nie mają :rolleyes:

krynio    2

W tym temacie chciałbym zapytać użytkowników tego ciągnika jak i gdzie przenieśli akumulator. Wiadomo że miejsce fabryczne gdzie jest umieszczony jest do d..y leci instalacja, okropnie zły dostęp itd. Widziałem na forum ze dwie fotki lecz słabo opisane było ci i jak, moja kabina to produkcja POM Zamość chyba najbardziej badziewna z wszystkich możliwych. Zachęcam do umieszczania fotek bo wiem że kilka osób na forum już robiło coś takiego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się