Skocz do zawartości
Robin

Rozrzutnik obornika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Robin    0

mam problem z wybraniem rorzutnika. wybieram miedzy tytanem 10 lub 10plus , cynkometem 8t i worfama 6t. i nie wiem którego wybrac . bo słyszałem ze tytany maja wolny posów :lol:

markpp    1

a jaki masz traktor, ile km?? bo nie chodzi o to że by traktor był wielki a rozrzutnik malutki i odwrotnie

ja pomyślałbym nad cynkometem

bartus16    8

tez tak słyszałem ze rozrzutniki z brzegu wolno sie wypróżniają ale o to trzeba sie pytac użytkowników tych sprzętów

Wiadomość z agroFakt.pl

michal18    0

mam tytana 8 plus i prędkość posuwu zależy głównie od wydatku pompy hydraulicznej, przy pompie o wydatku powyżej 60l/min opróznienie całej skrzyni zajmuje naprawdę nie dużo czasu, moim zdaniem jakość wykonania tytana jest najlepsza z tych trzech co podałeś , najgorzej wykonany jest warfama ale i ma najniższą cenę. polecam tytana

Robin    0

no bo bardziej zastanawiam sie nad tytanem 10 puls . wykonanie jest najlepsze i cena tez jest wysoka . ale jak wolno sie opróznia

Jak kuzyn kosił nam kuku to wozili Tytanem i Warfamą.Tytan strasznie sie wolno opróżnia,kuzyn ma go przerabiać. Żeby szybciej wywalał.Sąsiad też ma Tytana i powiem szczerze że wykonanie jest dość niezłe.Inny sąsiad ma Cynkometa i kilka razy w tym roku coś spawali przy nim walili młotem itp. po tym mogę powiedzieć że jest słabo wykonany.Dziwi mnie to że Warfamę 6ton porównujecie do Tytana bo to całkiem inna bajka.Z takim Tytanem "dopakowanym" może mieć MTZcik ciężko.Bo Cynkomet czy Warfamę nawet z nadstawkami 1m to 65km i 4x4 daje radę spokojnie.

wojtek3222    2

Ja posiadam Tytana 10 i nie wiem co chcecie od tego opróżniania . Masz posów hydrauliczny i gdy wezmiesz na max to taśma idzie naprawdę szybko .

michal18    0

u mnie tytan 8 chodzi z zetorem 7245 ale powiem że ten traktor jest trochę za słaby do tego rozrzutnika.

U kuzyna Tytan chodzi z JD 6220(90km)a u sąsiada Farmer 105km.A Warfama jeździła z nadstawkami oryginalnymi 45cm i dorobionymi 1m chyba z NH TD95D (Jego szwagra),A Cynkomet sąsiada chodzi z Zetkiem 6340.

Ferdek07    62

sorki ze nei w tremacie ale może mi ktoś objaśnić na czym polega ten chydrauliczny posów taśmy, czy to cały czas pompa goni olej żeby posówać taśmę, czy to nei przyczynia sie do szybkiego zużywania sie pompy olejowej w ciągniku?

czy warto kupić używany rozrzutnik z posówem chydraulicznym czy tylko na takim rozrzutniku będe sobie dyfił olej?

czy bardzo takie rozwiązanie obciąża chydraulikę ciągnika i co się dzieje jak "złapie lisztwę" lub przy podobnej awarii czy taki system jest bardzoej bezawaryjny?

greg93    4

Hydrauliczny posuw jest lepszy bo nie szarpie jak na tym kole zębatym tylko wszystko płynnie i się przez to nie rozciągają łańcuchy.

sebe1033    62

ferdek oleju nie zasyfisz jak przepluczesz intalację bo olej to przeważnie wycieka .Hydrauliczny posów ma jeszczę tę zaletę że można bezstopniowo regulować prędkość w każdej chwili pracy,a pompa na pewno się zużyje jak się ją użyje ,ale bez przesady nie tak szybko ,zresztą po coś jest

korsarz    7

Panowie a waszym zdaniem który rozrzutnik jest lepszy pronar czy z uni? Zastanawiam sie nad zakupem tekiego około 10ton ładownos, do Valtry T131, a moze macie jakies inne pomysły? Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.

lukas120    4

ja akurat mam stary po remoncie ale wszyscy co urzytkują rozrzutniki z Brzegu od nowości to mówią że to naprawdę dobry sprzęt od czasu do czasu napiąć łańcuch i dbać żeby umyć po pracy i przynajmniej olejem przepalonym łańcuchy przesmarować więc powiem także moi znajomi polecają tę markę

Olik    0

Ja mam Tytana 10 (8t) z hydraulicznym posuwem już 2 lata i jak na razie nic w nim nie robiłem i się też nie zapowiada żaden remont. Chodził z nim rok MTZ 82 i spokojnie dawał radę, teraz ciągam go McCormickiem cx75 (74km) i także śmiga z nim jak głupi :). Rocznie wywożę nim około 100-150 rozrzutników obornika i chodzi jak ta lala. Naprawdę Ci go polecam :)

szczygel18    1

Wiem że nowe to nowe ale strasznie drogę nie lepiej kupić używany rozrzutnik wyremontować go ???

Ja nigdy w życiu nie dał bym 50tys za coś co mogę mieć za 25tys

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez creative1agh
      Witam,
      nabyłem drogą kupna rozrzutnik jak w temacie. Konstrukcja i materiały wydają się być bardzo solidne. Niejasne jest dla mnie rozwiązanie hamulca.  Widzę, że jest hydrauliczny od zaczepu idzie rurka do tylnej osi i tam rozchodzi się na oba koła. Niestety przy zaczepie przechodzi w elastyczny wężyk, który oczywiście jest urwany. Do tego ( tak przynajmniej myślę) patrząc od przodu, po lewej stronie na ramie zaczepu jest uchwyt w który włożona była : pompa hamulcowa zintegrowana ze zbiornikiem na płyn/olej. Nie mam nic więcej, nie spotkałem się nigdy z takim rozwiązaniem. Ma ktoś może zdjęcie, wie jak to ma działać? Co wyzwala hamulec?
    • Przez krystek1992
      Jak w temacie. DO tego rozrzutnika wziąłem dodatkowy rozdzielacz bo w ciągniku mam tylko 2 wyjścia hydrauliczne. Po podłączeniu hydrauliki za pomocą linek z ciągnika obsługuje rozrzutnik. Jedna dźwignia od podnoszenia i opuszczania klapy i druga od posuwu przód tył. Problem w tym że posuw idzie tylko wtedy gdy trzymam ręką wciśnięta dźwignie. Gdy dam na zaskok posuw przestaje iść. Przecież nie bedę na polu jechać i jedną reką trzymać kierownice a drugą dźwignie od posuwu. Ktoś pomoże?
    • Przez popec
      Witam!
      Zwracam sie do was użytkownicy AF z następującym pytaniem: jaki rozrzutnik wybrać??? W grę wchodzą 3 marki Joskin, Miro albo Fliegl. Ładowność to ma byc...i tu jest problem bo najlepiej by było żeby ciągał go traktor o mocy 72KM ale to mało, mam i 100 konny ale on pracuje przy turze więc te podpinanie i odpinanie chyba by sie nie opłacało. Dlatego może niech będzie 9 tonowy nie ładowany na max!? Da rade ten Ursus 5314?? Rozrzutnik raczej jedno osiowy z duzym kołem. Najbardziej to mi sie podoba Joskin Siroko 9T- http://www.agrofoto....skin-siroko-9t/ . Dobrze by było żeby jakis użytkownik takiego przedstawił swą opinie. Z góry dzieki za podjęcie tematu!

Przeniesiony!
    • Przez kamilk19912
      Koledzy mam dylemat który rozrzutnik wybrać, musi być 4 bębnowy pionowy adapter ponieważ mam większość wąskich działek (2 bebnowy potrzebuje więcej koni, ponoć), cenę mają podobna około 75 tys brutto. Rozrzutnik będzie również do wożenia kuku. Konie pociągowe to 90 koni(tytan) lub 155(metalfach)Dodam ze w większych tytanach nie ma adaptera 4. Kolega ma metal facha 8 na tandemie to narzeka(wpuklone burty, przeskakuje taśma,farba słaba) o tytanach słyszałem dobre opinie. Na dzisiaj będą rozwozić około 300 ton ale w przyszłości będzie 3 razy więcej. Słucham porad...
    • Przez dobruchowskiYT
      Witam. Zamierzam kupić rozrzutnik obornika w przedziale 13-14ton i nasuwa się pytanie. Czy lepiej kupić tańszy o 40 tyś junior czy lepiej dopłacić i kupić większy dragon 2001. Wyposażenie w podstawie jest prawie takie same, lecz myślę że ciągnik 140 koni z 13 tonowym mógłby się nudzić, a 14 tonowy jest większy gabarytowo i teoretycznie wchodzi tą tonę więcej, ale jak to obornik wejdzie pewnie jeszcze więcej.  I czy ciągnik 140 koni dałby radę na dołkach uciągnąć 14-stke ? Następne pytanie czy cyklop sięgnie na ten większy ? Ma ktoś może jeden z tych rozrzutników? Jeśli ktoś posiada któryś z wymienionych to bardzo proszę o jakąś opinie Interesują mnie tylko opinie i odpowiedzi na moje pytania, na reszte uwag nie odpowiadam. Pozdrawiam serdecznie.