Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam..post troche stary jednak warto go chyba odświeżyc. U nas gryka aktualnie jest w cenie około 1500-1800 zł za tone. A jak u was? Dodam ,że jestem z okolic Sokółki ( podlaskie). Jakie wydajności macie w tym roku? jak uprawiacie? pozdrawiam

Opublikowano

no u mnie 2zł plus vat, zależy u kogo, bo parę osób w okolicy kupuje, Jestem z Godziszowa powiat janowski(janów Lubelski). Prawdopodobnie jutro bedziemy ładować do big bagów, nie wiem ile ton bo przewiana i nie ważona, maiłem 6,5ha, mozna było jeszcze czekać bo było dużo zielonej(białe kwiaty) no ale jest spokój, teraz były te deszcz a miałem 2,5ha w nawet dużych górkach, właśnie tam była strasznie zielona, no ale gnoju nawalone było, nawozu sypniete, jak deszcza padały w maju to ciągnikiem z przednim napędem pryskane(koła szły ile orane było) i później jeszcze raz pryskane :) no ale kto nie opryskał to nic nie ma, sam chwast :)

Na 4ha w drugim miejscu tez było nawet nawet zielonej ale juz mniej niz na tym 2,5ha, to była przyczepa $ton z nakładkami, rozrzutnik 4ton z nakładkami i na drugi dzień dokoszone bo jak z przyczepo się przyjechało to deszcz to jeszcze rozrzutnik z nakładkami, była piekna reczka ale zielona(nie dostał by się za dużo nawozu, mokry rok) a z tamtego 2,5ha przyczepa 4t znakładkami i 3/4 tej samej przyczepy na drugi dzień, razem myslę że te 12ton powinno być, no ale na tym 2,5ha to strasznie zielona była :huh:

Opublikowano

W tej chwili cena brutto dochodzi do 3 zł za kg. U nas było zasiane 5ha i zebraliśmy średnio 1,6 t z ha ale w tym roku była słaba i się nie udała. U nas jak ładna to nawet dobrze przeciągała 2t z ha. U ludzi jak bardzo ładna to wydaje nawet do 2,5t z ha.

Opublikowano (edytowane)

Witam. Chciałbym się zapytać po ile można kupić Grykę nadającą się do siewu? Gdzie jest dostępna w województwie Lubelskim ?

Edytowane przez Sumik
Opublikowano (edytowane)

nakłady są niższe nic w pszenicy ale także plony są niższe.

Gryka bije rekordy cenowe widać że jej brakuje na rynku, u mnie było już kilku handlarzy którzy pytali czy nie sprzedaję.

Sumik kup lepiej od jakiegoś handlarza czasami mają ładne nasiona i będzie na pewno taniej niż w centrali ;)

u mnie w okolicy cena to 3,50zł/kg

Edytowane przez krzysiekfarmer5
Opublikowano

właśnie tak myślę ,że u handlarza będzie taniej . A z tymi plonami to wiem że wysokie nie są . @ krzysiek z jakiej części lubelskiego jesteś ??

Opublikowano (edytowane)

ja z tych samych okolic co @rafalkom555 i @tiger3952 czyli powiat Janowski. U nas jest zagłębie gryczane. Prawie w każdym gospodarstwie jest uprawiana gryka, tak już od kilkudziesięciu lat.:P

Edytowane przez krzysiekfarmer5
Opublikowano

kó... a ja musze kupić 1200 kg. bo moja już sie wyrodziła i sprzedałem wszystko.a ciekawe po ile bedzie po żniwach czy z litwy i chin nawiozą. podejrzewam że w moich stronach dużo więcej nasieją.

Opublikowano

A może wie ktoś jak w domowych warunkach zrobić kaszę gryczaną?

Próbowałem robić to na maszynie do robienia kaszy jaglanej ale to na pewno inaczej się robi bo w łuska słabo schodziła a przy tym robiła się drobna kaszka i mąka z gryki.

Słyszałem że robi się to przy pomocy pary ale nic poza tym nie wiem.

Proszę o odpowiedź.

Opublikowano

Witam. Mam do sprzedania 2 tony gryki. Oferują mi po 355 zł za 100kg gryki na reke. Jak myślicie?? Gryka zdrożeje czy już nie?? Jak będzie wyglądała sytuacja na wiosne?? Może ktoś ma jakieś namiary czy gryka bedzie droższa??

Opublikowano (edytowane)

ja pryskam roundupem i sieje własnym nasieniem i wschodzi normalnie. Gorzej jak jest za wcześnie spryskana. Cena wysoka widziałem oferty po 400zł nawet.

Edytowane przez kryssr
Opublikowano

jak nie musisz sprzedawać to trzymaj i obserwuj cene nawet jak troche potanieje to na 2 tonach dużo nie stracisz.kó... a ja sprzedałem po 2000

 

Tylko ze ten ostatni rok był cięzki. Miałem lekko ponad 3 hektary gryki a zebrałem jakies w sumie około 2600 kg ponad 2,5 tony, gdzie w normalnych warunkach powinienem z tych 3 hektarów zebrać z 5 ton. jak bym po 200 sprzedał to bym miał malutki zysk a tak to czekam do wysokiej ceny. Dzis oferują już 370-380 zł dobija juz nawet do 400 ale musi byc naprawde ładna i przerafowana.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v