Skocz do zawartości
szaleniec

pług śnieżny do c 330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
szaleniec    0

Witam jak zrobić jakiś prosty pług śnieżny "made in stodoła" ? Żeby go zapiąć do c330 i żeby był w miarę funkcjonalny ;]

Ferdek07    62

he do ciapka, ale chcesz to z przodu zrobić czy jakies ciągane? bo u nas standard to 2 długie na 3-4m dechy grube przynajmniej calowe zbite w trójkąt lub w literę A dociążyć to jakimiś kłodami i się ciąga na lince za ciągnikiem, jak ciapek nie radzi to sie odpina żeby zrobić ślad a potem się czepia, lub niektórzy mają po 2 takie trójkąty jeden wąski żeby przetrzeć tyle co szerokość ciągnika a 2gi duży, inwencja twórcza jest duża, a żeby ciaper miał jakotaką siłę pchania to trzeba by coś ciężkiego na podnośnik dodatkowo zapinać ;)

szaleniec    0

wolał bym na przód ale musi być podnoszony a to w tej sytuacji problem więc coś na tył musi być zapinane do podnośnika ;)

na jakiejś metalowej ramie i nie wiem czy te deski nie trzeba by na dole jakąś gumą obłożyć czy coś w tym stylu

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

coś ty bez przesady przecież nie będziesz odsnieżał setek kilometrów zwykłe dechy ani nei zedrą sie ani nic nie uszkodzą, ja to robie tak że kolec do bel na kolec bela a nisko ten trójkąt jak jade na wprost to opuszczam na trójkąt bele i idzie jak sie kopie to w górę, no ale to prowizorka, na allegro były takie pługi coś około 4 tyś zł ale czy jest sens do c 330 sam sie zastanów bo musiał byś z 600kg na podnośniku wozić żeby to jakos szło

mlody12    2

Nie wiem czy jest sens unas jak odsnierzaja to jak sie kopia to biora rozped i jada jakos ale sie slizgaja strasznie

Wujek ma plug na podnosnik z tylu do 60 jest to zespawane 2 kawalki metalu do trujkata jak nie daje rady to do gury i i jak wyjedzie to tylem z tarana na bok i gitara :o bylo to zrobine pare lat do tylu teraz zim niema i stoi bez urzytecznie

;)

prorok    775

U mnie do ursusa c-360 (wiem że to nie c-330 ale wykonać to można dość podobnie) pług do odśnieżania prawie skończony. Zostało jeszcze zrobić wieżyczkę na ciągniku, kupić siłownik, węże i wszystko ładnie pomalować. Szufla jest zrobiona ze starego bojlera przeciętego w pół. Zawieszenie przy ciągniku jest zrobione z grubych kątowników, dodatkowo jest umieszczona belka do tylniego dolnego zaczepu żeby to wszystko usztywnić. Będzie możliwość mechanicznego przestawiania kąta pługa przód-bok(wystarczy wymienić tylko jedno ramię-było to łatwiejsze i tańsze w wykonaniu niż siłownik hydrauliczny).Jak będę miał możliwość zrobienia zdjęcia to dodam je na AF i będzie można zobaczyć jak to na dzień dzisiejszy wygląda. Na zimę będzie wszystko gotowe o ile będzie co odśnieżać ;):o

brzozak2    236
Witam mam pewien dylemat. Tworzymy z Tatą pług do śniegu(fotki w moim profilu)i zastanawiamy się jaki zastosować siłownik jednostronnego czy dwustronnego działania? Który będzie w tym przypadku lepszy? Dodam że pług jest dość ciężki.

Jako ze zima tuz tuz zaprezentuje pług który wykonałem rok temu, nie jest to nic specjalnego ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Bardzo dużą zaleta jest szybki montaż na przednim zaczepie i tylnej belce:)

http://img221.imageshack.us/my.php?image=11439037qk7.jpg

http://img74.imageshack.us/my.php?image=39289316ob4.jpg

http://img221.imageshack.us/my.php?image=13ku9.jpg

http://img92.imageshack.us/my.php?image=img3663hl5.jpg

W tym roku postanowiłem wykonać pług który będzie miał podnoszony lemiesz za pomocą tuza który już jest wykonany. Zostało mi tylko skończyć sam lemiesz i zamieścić zdjęcia:)

prorok    775

do PacyficVista

Jaki masz tam siłownik jedno czy dwustronnego działania ,jaka jest jego średnica?

do PacyficVista

Jaki masz tam siłownik jedno czy dwustronnego działania ,jaka jest jego średnica?

Siłownik jest dwustronnego działania ale podłączony jest tylko pod jedno wejście czyli wlot---->wysuwanie. Wg mnie nie ma sensu montować dwustronnego działania ponieważ mogłoby dźwigać przód w ciągniku oraz szybciej zdzierała by się guma. Do odśnieżania starczy tylko docisk wywołany przez masę samej konstrukcji. Serednica tłoka to 80mm a części wysuwnej 25mm

prorok    775

Wielkie dzięki za odpowiedz.

Szybko podnosi pług?

Jak Myślicie jaki zastosować siłownik jedno czy dwustronnego działania?

Chcę mieć pewien zakres ustawiania wysokości ponieważ nie mam u dołu gumowego lemiesza. Czy podłączając go pod wywrot będę miał taką możliwość?

Mesershmit    0

Po co się głowić o pług do 30 jak mozna sobie zafundować takie cudo co ma kolega @zenit może coś odśnieży

Wielkie dzięki za odpowiedz.

Szybko podnosi pług?

Jak Myślicie jaki zastosować siłownik jedno czy dwustronnego działania?

Chcę mieć pewien zakres ustawiania wysokości ponieważ nie mam u dołu gumowego lemiesza. Czy podłączając go pod wywrot będę miał taką możliwość?

Ja mam podłączony pod wywrót i nie mam problemu masa konstrukcji będzie go dociskać do ziemi a jak będziesz potrzebował ciut wyżej to zawsze można podnieść. Niestety nie mierzyłem czasu podnoszenia ponieważ zależy to od obrotów silnika ale nie trwa to długo na pełnym gazie to tylko troszkę dłużej niż czas zmiany biegu z 4 na R

prorok    775

Dzięki PacyficVista. Widziałem zdjęcia przedniego Tuza kawał dobrej roboty. :)

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie:

Czy gdy zastosuje siłownik o większej średnicy to szybciej mi będzie podnosił czy ma to tylko wpływ na udźwig siłownika/podnośnika?

Sorry ,że tyle pytań ale widzę, że znasz się na rzeczy więc pytam :);)

Dzięki PacyficVista. Widziałem zdjęcia przedniego Tuza kawał dobrej roboty. ;)

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie:

Czy gdy zastosuje siłownik o większej średnicy to szybciej mi będzie podnosił czy ma to tylko wpływ na udźwig siłownika/podnośnika?

Sorry ,że tyle pytań ale widzę, że znasz się na rzeczy więc pytam :):)

Bedzie wolniej podnosił, ponieważ większa średnica= większa pojemność, czyli pompa bedzie musiała wtłoczyć więcej oleju, ale jest jeszcze kwestia przełożenia.

prorok    775

Czyli tak sprawa wygląda .Szukam kompromisu pomiędzy szybkim podnoszeniem a dużym udźwigiem(Niewykluczone, że podnośnik do pługa będzie miał inne zastosowanie dlatego chodzi mi o w miarę dobry udźwig)

zenit    0
Po co się głowić o pług do 30 jak mozna sobie zafundować takie cudo co ma kolega @zenit może coś odśnieży

Nie musi mnie kolega reklamować, odśnieży i to całkiem dobrze te cudo jak to nazywasz ma wydajność 60 ton/h to całkiem sporo i wole tym koło domu odśnieżyć niż 30 kręcić

A jakiej dlugości jest ten siłownik, a tak poza tym to nie nie możesz zrobic dużego udzwigu bo:

1- pod obciążeniem nie będziesz dał rady skręcać(chyba że masz orbitro).

2-zbyt mała wytrzymałość przedniego zawieszenia.

3- bedzie mały nacisk na tylną oś, czyli mała siła uciągu.

prorok    775

No z tym udźwigiem to może przesadziłem. Siłownika jeszcze nie mam stąd moje wszystkie pytania bo jak już kupić ten siłownik to raz a dobry a nie potem kombinować ;) . W końcu jak już to robić to żeby to miało ręce i nogi. :):)

Legat997    25

Też planowałem zrobic do C 330 (aktualnie zakładam i kompletuje weże hydrauliczne do wspomagania) ale wybór padł na 4512 - kabina, orzewanie, no i no problem na mrozie, chodzi na płynie, i poprostu lepszy uciąg..

Rozwiązanie moje jest w galerii wynalazków.. ;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?