Pajej

Fortschritt MDW 525 vs dominator 96

Polecane posty

Pajej    231

Jak w temacie Fortschritt MDW 525 vs dominator 96 ceny podobne


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja mam 96, co do claasa to w mojej okolicy czesci idzie dostac bez problemu jak nie nowe to ze spalonego, kolega ma fortschrita to jest problem, nie ma nic praktycznie, wszystko na zamowienie z sieci, a wiadomo jak z tym jest, ja bym w Twoim wypadku zwrocil uwage wlasnie na dostep czesci, co do awaryjnosci to claas przed zniwami ogarniety potrafi je zrobic bezawaryjnie, ewentualnie jakas pier**la, ktora mozna szybko usunac, co do silnika to w 96 jest albo merc albo perkins, polecam gwiazde, nie do zajechania, o silniku w zniwa mozna zapomniec, okropnie mocy, to co ludzie pisza ze sie grzeja to mozna wlozyc miedzy bajki chyba ze chlodnica zawalona albo termostat ziaciety. Kombajn wbrew pozorom dosyc prosty. Co do MDW to sie nie wypowiem, nie miałem, nie znam nie komentuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ceny podobne a stan? Mam akurat MDW 525 więc mogę o nim coś powiedzieć. Na pewno nie ustępuje 96 i na pewno jest o 10 lat młodszy. W pewnych sprawach pewnie go przewyższa bo wszystkie mają kopiowanie terenu (wzdłużne i poprzeczne) większość ma klimę i napęd hydro. Silnik VOLVO niczym nie ustępuje tym w Claas-ie, nie grzeje się i nie bierze oleju, przez dwa sezony nie musiałem nic dolewać (jest na płynie).

Z danych technicznych wynika że mają zbliżone parametry: powierzchnia sit, zbiornik i moc są prawie identyczne. W 525 jest też komputer w którym są czujniki strat i awaryjności a nie wiem czy we wszystkich 96 to było. Ma też aktywny separator, tak na prawdę to są trzy bębny i dwa klepiska.

Z częściami nie ma problemu, wszystkie pasy i łożyska są standardowe a inne części dostępne w Pankowie i nie tylko. Przejrzany przed sezonem chodzi bezawaryjnie (70ha bez żadnej awarii). Tak naprawdę to decydować powinno zużycie konkretnej maszyny ale Claasa znaleść nie wymęczonego na pewno dużo trudniej.

Najbardziej to mi się podoba kopiowanie terenu, przyciskasz guzik, heder opada na ziemię i sam się dopasowuje,raz wyżej raz niżej, po prostu bajer. Do tego kosa na schumacherze i przekładni planetarnej która powoduje że nożyk przelatuje przez dwa bagnety, pięknie kosi i brak jednego nożyka nie powoduje niedocinania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
    • Przez dawid34435
      witam mam zamiar kupić claas dominator 96 hydro i nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie i jakie są wady i zalety tego kombajnu.
    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj