Skocz do zawartości
Cezary4514

Buraki cukrowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Buraki
benek79    13

Ja mam koniec listopada poczatek grudnia,ale najbardziej mnie cieszy to ze za wszystkie buraki zapłaca jedna cene ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Cezary4514    50

Ja w tamtym roku mialem wczesniej odbiur chyba 10 pazdziarnik... ;) Ja zaczne gdzies na poczatku listopada albo wczesniej i przykryje ich potem włuknina ale na wluknine tzeba dac okolo 600,700 zł. Tez wydatek ogromny... Ja oddaje buraki do Cukrowni Ropczyce. O ten rok mial byc ostatni z sadzeniem burakow ale juz stanowisko jest na buraki... Nawozy poszly w gore Fosforan poszedl w gore ponad 300% to na te 50kg fosforanu musze dac okolo 3 ton burakow i na tych 50 kg urosnie mi 3 tony burakow?? w zyciu!!

Piotruniu25    1059

U mnie jeszcze nic nie wiadomo ale dwie wioski dalej mają na 5 pażdziernika a umnie nic nie wiadom ale przewiduje na grudnia ponieważ w zeszłum roku miałem na pażdziernika a czy ostatni rok to sie okaże na wiosne a buraki oddajie do Cukrowni w Robczycach.

tomu    4

A ja mam w tym roku na poczatek pazdziernika, ale jak beda sie spieszyc tak jak w zeszlym roku to swieta nas zaskocza

NHTC56    5

17 pazdziernika cukrownia Glinojeck :lol: ale i tak pewnie się nie wyrobią na czas...

center    8

10ty listopad cukrownia Krasnystaw:/ ale 1 rok na pryzme:/ nie wiem nawet jak formowac tą pryzme:/ przyczepa musze wozic mam D47 i druga na 2 tłoki wiec do tyłu lipa ktoś ma jakieś rady dla poczatkujacych pryzmowiczów ?

Cezary4514    50
10ty listopad cukrownia Krasnystaw:/ ale 1 rok na pryzme:/ nie wiem nawet jak formowac tą pryzme:/ przyczepa musze wozic mam D47 i druga na 2 tłoki wiec do tyłu lipa ktoś ma jakieś rady dla poczatkujacych pryzmowiczów ?

Ja woze buraki przyczepami i te przyczepy maja po 2 tloki i nie mam problemow bo potem turem podrzucam i jest spox. A ty masz tura??

kris14    259

Ja mam odstawe bodajrze na 15 października. Praktycznie na początku kampani :lol:

Piochu    7

Ja nie sieje, ale moi sąsiedzi mieli do wyboru: 2 października lub 25 grudzień. Na 4 sąsiadów siejących buraki jeden wybiera na 2 października, a pozostali czekają aż do grudnia

klocek    0

u mnie mają zabierac pod koniec grudnia

ale ja jak zwykle wykopie wczesniej i jeszcze przenice posieje

Cukrownia strzyzów

czy moze ktos jeszcze daje tam buraki

Cezary4514    50
u mnie mają zabierac pod koniec grudnia

ale ja jak zwykle wykopie wczesniej i jeszcze przenice posieje

Cukrownia strzyzów

czy moze ktos jeszcze daje tam buraki

ja mam na 10 grudnia i tez chcialbym przenice zasiac na buraczysku ale nie ma sesu tak wczesnie kopac moim zdaniem...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.