rolnikbbr

John Deere 6430

Polecane posty

Duzy1    13

Cena to 3-4 tyś zależy od silnika

Jak zrobisz na gwarancji to stracisz gwarancję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

aha dzięki za odpowiedz a czy wy macie w swoich traktorach takie urządzenia i jakie jest spalanie z tym urządzeniem a jakie bez i co ogólnie myślicie o tym sposobie dodania mocy ciągnikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@michal1111 a ty masz zwykłego JD czy premiuma ? Też słyszałem o takich gadzetach ale czy to nie wpływa na żywotność maszyny? Ma ktoś na forum takiego "czipa" bo chyba u kogoś widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

mój jd był składany na zamówienie jest to mieszanina comfortu z zwykłym wyposażeniem mam siedzonko pneumatyczne halogeny i takie tam bajery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

20-30% można zwiększyć bez obawy o żywotność maszyny więcej bym nie ryzykował

uważam że Chip jest lepszy od boxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

To zależy ;)

Premium ma tam jakiś Power Boost z 5 KM czyli będzie ze 125 a comfort i classic chyba po 120


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Zauważyliście że jest bardzo dużo w sprzedaży 1,2,3-letnich JD 6430?

Wszystkie ściągnięte z zachodu w większości z Niemiec i to atrakcyjnych cenach w porównaniu z nowymi, nawet bardzo atrakcyjnych

 

Może ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje, co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

A ja bym Ci odradzał JD to prawda że są komfortowe i rzadko się psuja ale jednocześnie to smoki na paliwo ( poczytaj sobie i popytaj właścicieli ) i mają drogie części i serwis a tylko serwis może je naprawiać tak więc na dłuższą metę JD wychodzi drogi w eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Propaganda to by była gdybym wychwalał pod niebiosa i orgazmu dostawał na dźwięk nazwy JD :D

Napisałem tak bo chce sprawdzić czy moje informacje są prawdziwe bo przymierzam się do nowego zakupu, zbieram info ale im więcej wiem tym bardziej nie wiem co wybrać

A więc chodzi mi o to jak ludzie na to zareagują czy się za mną zgodzą czy wytłumaczą mi że się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

A ja bym Ci odradzał JD to prawda że są komfortowe i rzadko się psuja ale jednocześnie to smoki na paliwo ( poczytaj sobie i popytaj właścicieli ) i mają drogie części i serwis a tylko serwis może je naprawiać tak więc na dłuższą metę JD wychodzi drogi w eksploatacji

 

ALe masz jakies wsparcie? czy tak sobie gdybasz... Z tym spalaniem z jakim ciągnikiem porównywałeś, że Ci wyszło, że JD pali więcej i ile więcej? Ostatnio rozmawiałem z właścicielem DF chyba M600 i straszne narzekał na spalanie.... i co teraz mam mówić, że DF dużo pali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

@ kedziorek jest tak często też i z samochodami z zagranicy. Po 2 latach okazuje się że jest on nie potrzebny więc można go opchnąć dla nas ;) Drugą możliwością są też i firmy usługowe. Kupują, firma może upaść a traktor trzeba przecież sprzedać. Tak więc tą drogą też mogą iść do polski ;)


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Jedno narzekanie nie powinno być argumentem do wyrabiania sobie opinii

 

Ja twierdze tak po doświadczeniach znajomego, właściwie sąsiad tylko troszkę dalszy, jego brata jednocześnie brali JD, i mojego brata który pracuje JD ale nie jest jego ( jest pracownikiem w gospodarstwie) i np braciakowi w orce po rzepaku w pługu 4x40 czy coś w tych granicach 6530 spala 15 litrów na hektar i to minimum więc wydaje mi się że to dość sporo

Poza tym też ludzie piszą podobnie na forach

 

Takie pytanie bo nie wiem czy wierzyć koleś miał Ursusa 1224 przesiadł się na JD 6430 i mówi że ma bardzo podobne spalanie w ciężkich robotach typu pług czy agregat Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Słuszna uwaga

A co myślisz o takiej hipotezie

Kupują traktor przez te 2 lata prawie go nie gaszą ciągle pracuje a potem jak się gwarancja kończy sprzedają i biorą następny żeby do tego nie dokładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Latasz po kilku tematach z tymi wątpliwościami.

Aż w końcu sam sobie odpowiedziałeś, choć myślę że nie o taką odpowiedź Ci chodziło.

Jeśli Johna Deere biorą firmy usługowe (co może być prawdą), to znaczy że są niezawodne, tanie w eksploatacji i w miarę niedrogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Całkiem możliwe. Z tego co wiem to te ciągniki są podobnej mocy więc dlaczego spalanie miałoby się diametralnie różnić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To że są niezawodne to chyba każdy potwierdzi co do kosztów eksploatacji ludzie różnie mówią A nowy uważam że jest raczej drogi ( oczywiście na nasze polskie kieszenie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Moim zdaniem powinno przecież w Ursusie siedzi silnik opracowany 30 lat temu bez common rail i tej całej elektroniki a to wszystko w JD ma przecież na celu obniżenie spalania

 

Jeśli to prawda to myślę że to źle świadczy o JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Nowy silnik ma przede wszystkim spełniac normy emisji spalin a spalanie to sprawa drugorzędna niestety <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Fakt emisja

 

Czy ja wiem z tym porównaniem... do 1224 czego byś nie podczepił to idzie jak burza :D i nie ma że boli buta i pójdzie :)

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj