Polecane posty

1rajdzik    15

Kupiłem niedawno prasę rolującą NH 544, i powiem wam tyle, że wszystko ładnie pięknie gdyby nie ten komputer... Ma jakąś dziwną wtyczkę do prądu, ale już rozciąłem i podłączyłem pod 40A prostownik i wiecie że nie działa ??! To ile ta zabawka potrzebuje amperów żeby działało, zna sie ktoś na tym ?

 

a tak na marginesie...czy można usunąć stare wątki, np nieaktualne ? no bo już kupiłem prasę, więc wątek mojego autorstwa wydaje mi sie już nie na miejscu. Jak myślicie admini ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja proponował bym tylko zamykac tekie wątki a nie odrazu kasowac. Wtedy zawsze mozna było by przeczytac taki wątek. Jak ktos chce to niech pisze na pw to dany temat zamknę.

 

P.S Oczywiscie jak sie admini zgodzą na takie rozwiązanie.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli jednak NH??? :huh: napisz o niej coś wiecej-jaki podbieracz, siatka czy sznurek, stałokomorowa czy zmienno no i najwazniejsze cena :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hmm co by tu napisać... stałokomorowa 125/120, podbierak 2 m podnoszony hyudraulicznie, siatka, sznurek (może owinąć w szpagat), elektroniczne sterowanie z kabiny, centralne smarowanie, 2 węże do hydrauliki, masa kabelków i czujników, czyli cały NH :huh: zdjęć jeszcze nie umieszczam dopóki nie zrobię pierwszej "beczki" :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a który rok???jak NH to pewnie na łańcuchy??no i najważnejsze...CENA :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

na naszych maszynach biją rok produkcji a na zachodnich kurde jakby im to przeszkadzało czy co, nie rozumiem tego, szacuje że koło 2000 roku, nie ma oryginalnych opon, ale na ten szczegół nie zwracałem uwagi. Tak to łańcuchowa prasa, tylko takiego typu szukałem. a cena...hmm zgadnij :huh: Tylko ten komputer nie daje mi spać bo wiem jak go podlączyć żeby wszystko grało, myślisz że mogę bezpośrednio od akumulatora ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

takie prasy od 15 ale to raczej szroty do 25 mało wyjeżdżone...około 20 tys???a jaką masz wtyczkę od prądu??może jakieś redukcji potrzebuje???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czy widziałeś jakąkolwiek prasę zwijającą z 2000 roku za 20 tysięcy PLN ? bo mi się raczej nie udało znależć, a szukałem od prawie dwóch miesięcy...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no moze trochę przesadziłem :huh: chodziło mi głównie o wyposażenie prasy ale jest na AF Roland z 2000r kupiony za 20 tyś :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

z Anglii :huh:

a tak poważnie to ogłoszenie znalazłem na necie.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New    0

Ja mam tę prese i moge ci podpowiedzieć że też miałem kłopot z komputerkiem ale jest spox.Spróbuj skrócić kabel bo im dłuższy to tracisz na prądzie. Belka spoko wyleci tylko trzeba jechać tak żeby słupki na monitorku były równe inaczej będzie bela troche krzywa.

 

Hej (1rajdzik) 544 owija też w plastik jak robisz sianokiszonke to mniej idzie folii w owijarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
:D :blink: doczekałem się wreszczie, myślałem że tylko ja byłem takim kamikadze, który kupuje takie "skomplikowane" prasy.... :D

all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New    0

Skąplikowane !!!! Zależy jak dla kogo jest to ułatwienie pracy .Ale przed nią oglądałem Krone Vario Pack Multi Cut ale nie wiem czy w sianie poszedł by z moim 912!!!!!Zdychałby, a ta tańsza i na pełnym wypasie siatka sznurek rotor :D żyć nie umierać

 

Sianokiszonke robie normalnie w siatce bo ciężko dostać plastik ale jest taka możliwość trzeba mieć nóż ząbkowany

 

A jeszcze ja mam podłączony kompóterek do zapalniczki w ciągniku!!!!! Może być inne wejście ?????

 

OK :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

taką maszyną aż chce się pracować... nie trzeba wyłaczać wałka na uwrociach ponieważ z przodu posiada podwójny krzyżak na wałku, pomimo że łańcuchowa nie uważąm żeby głośno chodziła... sterowanie z kabiny za pomocą komputerka...bajka jak dla mnie. Juz mam zamówienie na sianokiszonke :blink:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Odświeżam mój stary temat ponieważ chciałem się dowiedzieć na temat ostrzenia noży w prasach. Oczywiście pierwsze pytanie czy taką czynność wolno wykonywać ? Jeśli tak to to czym (wystarczy zwykłą kątową z tarczą do szlifowania) i w jaki sposób ? Czekam na opinie doświadczonych :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja prasy nie mam ale mam przyczepę samozbierającą z nożami.do ostrzenia noże wyciągam, mam dorobiony specjalny stół do kamienia, który ma już odpowiedni kąt i tylko przesuwam nóż po kamieniu.szlifierką kątową też można, najważniejsze aby go nie przegrać!


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Powiem Ci że nawet mi to nieźle poszło ale te 15 noży ostrzyłem 6 godzin. Nie dość że szybko zaczęly mi ręce dygotać (nie jestemn wprawiony) więc musiałem przerywać pracę, to studziłem je powoli tzn delikatnie kropiąc wodą. Na szczęscie wszystko poszło gładko i teraz to chyba będzie prawdziwa sieczka w tej prasie :P

 

Jak myślisz, teraz ostrzone nie wytrzymają tak długo ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w samozbierającej ostrze codziennie, czyli tak po 3h pracy-sam załadunek.tylko że to polska przyczepa i jakość żadna, w ojej prasie powinno być lepiej.

 

czy długo wytrzymają to zależy od trawy, rodzaju gleby, ilości zanieczyszczeń w zbieranym materiale głównie ziemi.im lepszy sprzęt do przewracania, grabienia tym dłużej noże pochodzą :P

 

chyba w którymś RPT było napisane jak ostrzyć noże w przyczepie FARO Potiinger'a


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Nie tylko zielonkę planuję ciąć ale też słomę bo daje na kurniki i trochę tych balotów będzie... no ale wiadomo jakby co to stół szlifiera i ogień ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klakson56    0

Witam ja mam NH 544 tylko nie mogę skonfigórować sterownika (komputerka) jak to zrobić proszę o pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Czy ma ktoś instrukcję do NH 544 (5930)? Kupiłem właśnie taką prasę ale bez instrukcji i nie mogę nigdzie takowej znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32098    0

Witam ,

 

Czy jest tu ktoś kto posiada prasę NH 544? Potrzebuję do niej jakis katalog części lub instrukcję obsługi. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj