adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

dentka17    5

Witam

mam pytanko, jak doprowadzić ugór do stanu żeby można było uprawiać truskawki ? wapno, obornik koński, jakiś nawóz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25
Napisano (edytowany)

wstrzymaj się ze 3 lata, posiej jakieś zborze, wytęp szkodniki glebowe

właśnie zjadłem pierwszą clery pod włókniny, rewelacja, zapomniałem już jak je lubię :)

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Nie mam zbytnio sprzętu żeby to robić, myślałem żeby teraz to zaorać i posiać poplonu rzepaku czy gorczycy i w połowie lub pod koniec lipca rozrzucić obornik i to zaorać i sadzić truskawki i troche malin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Spryskaj to glifosatem, potem orka, wapno (lub na odwrót jeśli granulowane), dalej gorczyca, obornik, znów orka i na jesieni sadzenie truskawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

Małopolska 15-20 zl za koszyk 3 zbior juz dobry byl . Nie wiadomo co bedzie czy jutro truskawki nie beda pływać ;/

 

dentka na ugórze to nie warto bo duzo robactwa pozniej jak drutowce,opuchlaki . Nie polecam sadzic na ugorze . Kto sadzi na ugorze ten je szybko zaorze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

@gracz10, Dobre rymy :D któryś z kolegów na poprzedniej stronie pisął żeby spryskać glifosatem no ale to na chwasty ale może na robaczki też podziała ? w sumie chyba nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dentka glifosat na chwast ale nie zapomnij o dursbanie przed każdym ruszeniem ziemi. Ograniczy ci on opuchlaki, pedraki ect.

Aktualnie u siebie przygotowuje 0,7ha pod truskawki po zbożu.

U mnie to wyglądało zaczynałem od ścierni w zeszłym roku: poczekałem aż puści chwast później glifosat, orka z wapnem magnezowym, poplon, dursban+orka na zime. Na wiosne facelia + lustracja na obecność larw ect . później pójdzie kurzeniec orka , rzepak na zielone dursban + brakujący pk wg analizy. orka i trzymanie czystego pola przez co najmniej 2-3 miechy międzyczasie ziemie ruszając glebogryzarką, i jesienią albo wiosną truskawka z resztą zobaczymy :) jak wyjdzie sprawa sadzonek .

 

Ps u mnie honey na dniach również będzie:)

Stosował ktoś może Nemasol 510sc, besamid, nemazin do odkażania gleby ? pomogło coś ?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Sąsiad odkażał taką specjalnie przystosowaną do tego maszyną to mu maliny nie rosły jak je zasadził :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Witam. Jak opryskam devrinol jak kwitna truskawki to może im zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Witam. Jak opryskam devrinol jak kwitna truskawki to może im zaszkodzić?

 

 

Spalisz kwiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

Witam wszystkich mam kilka pytań :)

Chciałbym zasadzić troszku truskawek tak na początek może z 10 arów .

Gleba to 4 klasa jest to gleba piaszczysta i przewiewna akurat teraz rosną tam ziemniaczki i nie wiem czy tam sadzić czy nie bo po ziemniaczkach są robaczki .

- Jaka jest Najlepsza odmiana truskaweczek na początek uprawy . Ze by były owoce dobre smaczne i spore .

- Przed ziemniaczkami był łubin a potem na ten kawałek było dane 2 .5 tony obornika bydlęcego pod ziemniaczki .

- Jakim wapnem najlepiej zwapnować ?

-Czy dać jeszcze obornika czy lepiej nawozu ?

- czy zastosować nawadnianie truskawek ?

- Jakim Najlepszym w działaniu preparatem spryskać na robaczki ?

- Czy można zasiać jeszcze łubin w sierpniu i jakby wyrośl na 10 cm to go zaorać i dać jeszcze obornik ?

- Cz lepiej po ziemniakach spryskać na chwast i robaczki i potem od razu ( 2 - 3 tyg ) sadzić ?

Proszę o wasze opinie i podpowiedzi :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuknij kilka postów wyżej, aksamitka dobra jest bo niszczy nicienie. Osobiście u mnie rzepak pójdzie

Odnośnie odmiany zależy jaką potrzebujesz określ termin jaką chcesz

-Wapno magnezowe

-zrób próbkę gleby

-nawadnianie w twoim przypadku to obowiązek bo na piachu sucho

-na robaki masz odpowiedź kilka postów wyżej

-przedplon na jesień wskazany .

 

Witam wszystkich mam kilka pytań :)

Chciałbym zasadzić troszku truskawek tak na początek może z 10 arów .

Gleba to 4 klasa jest to gleba piaszczysta i przewiewna akurat teraz rosną tam ziemniaczki i nie wiem czy tam sadzić czy nie bo po ziemniaczkach są robaczki .

- Jaka jest Najlepsza odmiana truskaweczek na początek uprawy . Ze by były owoce dobre smaczne i spore .

- Przed ziemniaczkami był łubin a potem na ten kawałek było dane 2 .5 tony obornika bydlęcego pod ziemniaczki .

- Jakim wapnem najlepiej zwapnować ?

-Czy dać jeszcze obornika czy lepiej nawozu ?

- czy zastosować nawadnianie truskawek ?

- Jakim Najlepszym w działaniu preparatem spryskać na robaczki ?

- Czy można zasiać jeszcze łubin w sierpniu i jakby wyrośl na 10 cm to go zaorać i dać jeszcze obornik ?

- Cz lepiej po ziemniakach spryskać na chwast i robaczki i potem od razu ( 2 - 3 tyg ) sadzić ?

Proszę o wasze opinie i podpowiedzi :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

Dobra dzięki a kiedy jest najlepszy sezon sadzenia jesień czy wiosna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej wychodzi z jesieni. ale trzeba się liczyć że może część wypaść. Na wiosnę frigo trochu droższe sadzonki ale przyjmują się bardzo ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ja bym się wstrzymał z tym sadzeniem zakłady skupowe już ustaliły cenę na ten rok 1 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

raczej z szypułką ... jak taka cena będzie to strach pomyśleć co będzie się działo na rynkach detalicznych ...

Bedziemy wino nastawiać :)

Więc robimy zapasy cukru hehe

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

coś mi się wydaje że drożej będzie. miejscami wymarzło w 90%.

u nas wczoraj był grad, owoce pewnie będą w kropki, niestety pewnie pójdą na przemysł, od tego z nadmiaru wody owoce pękają.

jak co roku coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malkolm ja jeszcze u siebie nie widziałem żeby pękały ale opryskaj wapniem to ograniczysz to do minimum ja licze ze po południu wykonam zabieg na szarą pleśń ... jak pogoda pozwoli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

słyszał ktoś o pozwoleniach od sanepidu na handel truskawkami na giełdach hurtowych a na pola trzeba będzie wozić wode i ubikacje dla zbierających no i warunki mieszkaniowe ma sanepid sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no jasne to chodzi o rejestrację produkcji pierwotnej. Więc nie rozumiem zdziwienia bo w na moim polu ubikacja dla zbierajacych to normalne zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj