bandit1945

Renault 106.54 hamulce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bandit1945    5

Mam problem z hamulcami noznymi a mianowicie pedały łapią pod sama podłoga i słychać jakoś chrobot podczas hamowania...
Dodam że hamują za każdym razem i koła blokują ze ciagnik staje w miejscu....
Ciagnik z 1994 roku....
Hamulce suche czy mokre?

izydor6280    723

mokre

jeśli ładnie łapią sprawdź długość widełek przy pedale

przy hamowaniu dołącza się przedni napęd, tu może być jakiś problem, skoro słychać niepokojące odgłosy

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5006

Musisz zlokallizować odgłosy sam. Nikt z nas nie dokona tego na odległość.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wojtek987    63

A co tam w lokalizowaniu... Sprawdź tarczki. Odkręcasz koło (nie jest konieczne ale dostęp bez koła jest idealny) spuszczasz olej z hamulców (zleci około 0,5-1l) odkręcasz dekiel hamulców i masz dostęp do pierwszych tarczek (wszystkich jest chyba 5) Aby dojść do dalszych tarcz rozkręcasz ręczny i wychodzi zacisk i reszta tarczek. Przy okazji sprawdź stan mieszka  gumowego od ręcznego czy nie jest spękany (od renówki ponad 100zł a od fergusona 12zł- ja założyłem za 12 zł i trzyma już 2 rok). Aby pedał brał wyżej podciągnij ręczny - tym się reguluje hamulce. Dekiel złóż na dobrej masie uszczelniającej. Jeśli nie ma już tarczek to szybko zajedziesz pompę hydr i rozdzielacz przez powstające opiłki z hamulców. Roboty w 1-2 godz na stronę w zależności od zapału do pracy.

bandit1945    5

Czyli tam jest kilka tarcz hamujacych a nie jedna tak jak np w mf typu 30xx....
Orientujesz się może ile kosztuje taka tarcza?
Olej tam idzie ze skrzyni czy trzeba uzupełnić jakims innym?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez wolof25
      witam mam problem ze swoja renault 110-14  z   spomaganie  bo jak mam 1500 obrotów na silniku to działa a gdy zejdzie ponierzej 1500 obrotuw to jusz nie działa  spomaganie  a było wymieniane orbitrol i pompa na nowe 

• Przez dawid464
      witam
      jakiej firmy są skrzynie biegów w ciągnikach renault a w szczególności 120.54 nectra?
      czy są bardzo awaryjne i czy są z nimi problemy? jak z częściami do nich ?
    • Przez Kolo12
      Witam, mam taki problem moja Renaulta dymi na biało taki gesty biały dym pojawia się on zaraz po za kręcenia rozrusznikiem, uprzedzam pytanie płyny chłodniczy w normie. Ten dym pojawia się na wolnych obrotach i podczas schodzenia z obrotów)(odpuszczenie gazu). Moje podejrzenia padły na lejace wtryski idąc tym tokiem myślenia wtryski są zrobione i dym jest dalej może mniejszy ale jest. Paliwo dobrej jakości. Tu moje pytanie gdzie szukać przyczyn może zawory są zle wyregulowane i się nie domykaja. Bo już nic nie przychodzi mi do głowy moc silnika jest w normie. 
    • Przez master21
      Proszę o opinie najlepiej posiadaczy tego modelu ciągnika jak wychodzi w spalaniu jak z awaryjnością?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.