Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szczepek2

Pompa hydrauliczna w Dominatorze 80

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa
szczepek2    2

W swoim DO 80 mam rzadko spotykaną pompę, którą trzeba wymienić ( padła) i będzie ją trudno dostać. Myślałem o założeniu pompy od Bizona (dużo tańsza i dostępna wszędzie). Pompa bizonowska ma oznaczenie PZ25 i nie wiem czy wystarczy? Jest jeszcze jeden problem - u mnie rozdzielacz i orbitrol są zasilane "równolegle" z wylotu pompy, ale powrót mają oddzielnie - rozdzielacz do zbiornika, a orbitrol do małego wlotu pompy. Pompa ma jeszcze duży wlot w obudowie, bo jest "wpuszczona" do zbiornika. Po założeniu pompy od Bizona zamierzam połączyć oba powroty (orbitrola i rozdzielacza) i wpuścić je do zbiornika a z niego podłączyć zasilanie do pompy. Może ktoś już robił takie eksperymenty, albo zna się na hydraulice siłowej i zechce mnie trochę oświecić ? Troche przykro byłoby się napracować, żeby w czasie pierwszego koszenia dowiedzieć się, że nic z tego nie wyszło.

mtracz    71

Dowiedz sie także jaką wydajność ma ta pompa czy zbliżoną do oryginalnej. Bo jak zauważyłem to w bizonach hydraulika działa wolniej niż w dominatorze. A szukałeś jakiejś innej pompy od claasa??

rolnik-k    0

z doswiadczenia wiem ale nie wkładaj polskiego szmelcu do niemiecjiej maszyny bo to jest najgorsze bo pozniej beda cały czas padac tez zeczy ktore sa polskie badz nie orginalne najlepiej jak sprowadzisz sobie nowa badz uzywana

Wiadomość z agroFakt.pl

Turbina    9
W swoim DO 80 mam rzadko spotykaną pompę, którą trzeba wymienić ( padła) i będzie ją trudno dostać. Myślałem o założeniu pompy od Bizona (dużo tańsza i dostępna wszędzie). Pompa bizonowska ma oznaczenie PZ25 i nie wiem czy wystarczy? Jest jeszcze jeden problem - u mnie rozdzielacz i orbitrol są zasilane "równolegle" z wylotu pompy, ale powrót mają oddzielnie - rozdzielacz do zbiornika, a orbitrol do małego wlotu pompy. Pompa ma jeszcze duży wlot w obudowie, bo jest "wpuszczona" do zbiornika. Po założeniu pompy od Bizona zamierzam połączyć oba powroty (orbitrola i rozdzielacza) i wpuścić je do zbiornika a z niego podłączyć zasilanie do pompy. Może ktoś już robił takie eksperymenty, albo zna się na hydraulice siłowej i zechce mnie trochę oświecić ? Troche przykro byłoby się napracować, żeby w czasie pierwszego koszenia dowiedzieć się, że nic z tego nie wyszło.

Nie wiem dokładnie jak jest w Do80 ale Do85 ma jedną pompę dwu sekcyjną, jedna sekcja daje 130 a druga 180bar, nie wiem dokładnie jaka jest wydajność w litrach. Jeśli chodzi o cenę nowej to ok 5000zł u korbanków. Nie sądzę żeby pompa od bizona dała rade pociągnąć hydraulikę w claasie, ale to tylko moje zdanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować