Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam forumowiczów chciałbym się dowiedziec czy można jakoś obniżyć zetora 5245 ? I jaki jest wysoki na kołach 14.9 do końcówki dachu chciałbym zamienić 7211 na ten ciągnik jakby był niższy. dziekuje za odpowiedzi :-)

sebe1033    113

mała różnica felgi te same 

opony 14,9-28  to tak szerokość opony to 14,9 a wysokość jej jak nie podana to 85 % czyli 12,66

a opon 16,9-28 wysokość 14,36   i to minus  12,66=1,7 cal czyli 4, 3 cm niższy będzie 5211/45 od 7211 jeśli jeden ma koła 14,9-28 a drugi 16,9-28

a co do obory się nie mieści to po zmieniać na inny, kabiny nie chcesz wywalać ale dach możesz i dać kawał płaskiej blachy (jak nie jesteś za wysoki) inny sposób to całkiem dac mniejsze koła np 16,9-24 albo jeszcze pokombinować z obróceniem zwolnic o jeden otwór tylko czy nie wszystkie się zgadzają trzeba by parę dowiercić tylko przy tych dwóch sposobach się tył obniży ale i tak wyżej pewnie będzie niż w 330

A ile za wysoki jest

Wiadomość z agroFakt.pl

Max by musiał mieć 2.38 mam C 330 do obory ale padł tryb od skrzyni i nie mam zastępczego do obory A taki mały z napędem bardzo by mi się podobał tylko chyba jedynie te zwolnice mnie ratują ?dach mogę ściągnąć ale nie chce bez kabiny

sebe1033    113

no to może na 14,9 i bez dachu wejdzie , a ty w końcu masz czy szukasz ? Bo jak kupujesz to możesz niższy wziąźć ale starszy z biegami przy kierownicy jak w 360 ;) , A 330 idzie w odstawkę nie daje rady

C 330 daje radę i zostaje ale chce mieć drugi ciągnik C wyrazie czego będzie wchodził. ja mam 7211 i na wyższych kołach ale chciałbym bo zamienić na 5245 z napędem; )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cradle
      Zastanawiam się nad zakupem Zetora 5211. Obecnie pracuje w gospodarstwie ursusem C-330, nie jest to szczyt techniki na obecne czasy i zero komfortu. Zależy mi na waszych ocenach tego modelu ciągnika podczas pracy, jak się spisuje????? Jakie są najczęstsze usterki podczas pracy, jeżeli takowe się pojawiają???
    • Przez kruczek14
      Witam 
      Mam problem z moim zetorkiem,  zaczal mi się sączyc olej spod uszczelniacza koła pasowego które napędza wentylator chłodnicy, jak wymienić ten uszczelniacz? Wystarczy zdjąć koło pasowe i go się wyjmie? Czy jakoś inaczej wygląda wymiana?  I jeszcze inne pytanko jak wyskalowany jest zegar od temperatury? 
      Z góry dziękuję za pomoc 

• Przez kruczek14
      Witam 
      Mam problem z moim zetorkiem,  mianowicie ostatnio jak wymieniłem termostat to zaczęło mi wyrzucać płyn przy wężach pod obejmą i ogólnie temperatura zawsze była pomiędzy czarnym polem a zielonym, po zmianie temp jak coś robię jest na pierwszej zielonej kresce a jak ciągnik pracuje na wolnych obrotach to spada właśnie pomiędzy czarnym a zielonym polem. Moje pytanie jaka powinna być temp pracy? Czemu mi wyrzuca ten płyn? I jak wyskalowany jest ten zegar? Dodaje zdjęcie
      Z góry dziękuję za pomoc 

• Przez zetorowy
      Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Zetora 7340 i mam kilka pytań co do tego ciągnika-ewentualnie pochodnych. Po pierwsze mam zamontowane stabilizatory boczne z profila kwadratowego a nie śruby rzymskie. Po zabezpieczeniu sworzniem stabilizatory i tak mają luz- maszyna delikatnie pracuje na boki, i tu moje pytanie czy tak ma być czy maszyna powinna być zawieszona na sztywno? A Wy drodzy koledzy jak zawieszacie swoje maszyny do transportu i pracy w polu? Zawsze mają luz czy są skręcone na sztywno ( pomijam oczywiście pług ),
      Drugie pytanie dotyczy podnośnika, a mianowicie o czas podnoszenia ( 2 siłowniki wspomagające). Jak długo wasze zetory podnoszą? U mnie wydaje mi się, że zbyt długo podnosi. Czy może być coś nie tak, czy po prostu ten typ tak ma?

Sory, że tyle pytań, może i głupich, ale zaczynam dopiero przygodę z rolnictwem, zetorami i wszystkim co z tym związane. 
      Pozdrawiam!
    • Przez mds212
      Jak w temacie jak mogłbym wyciszyc jescze bardziej kabine w swoim 7245?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.