Skocz do zawartości
bartus16

bum na kostke

Polecane posty

bartus16    8

nie wiem co jest ale w moje okolicy coraz wiecej jest nowych powtarzam nowych pras kostkujacych glownie sipma i co bardziej dziwnego kupuja ja gospodarze co maja juz prase rolke :lol:

and    0

U mnie natomiast nawet małorolni chcą belować. Latem mam mniej zleceń na kostkę niż mój brat na rolkę, a podczas sianokosów to już bez porównania - widocznie co kraj to obyczaj, co okres to tendencja...

Wiadomość z agroFakt.pl

Arni    1

A u mnie prawie wszyscy robią już sianokiszonkę, a najnowsza prasa kostkująca jest chyba z 99r. :D Ale i tak tak wszyscy robią po trochu siana :lol:

endrju00711    11

A u mnie to nawet miałem zlecenie u gościa co na 70 arów ziemi i miał sześć balotów , a w czoraj owijałem sianokiszonke dla dwóch gości co mają konika i troszke bydła , i wszyscy chcą mieć sianokiszonke , bo w tygodniu to pod 100 bel podejdzie do owijania , a kasa leci HAHA

pawlus224    1475

u nas jeden ma krowy i starej sianokiszonki mu zostało -chcial oddać za darmo a i tak robi nową nadodatek z podstazałej juz trawy która zawiera duzo włokna :lol:

bartus16    8

u mnie tez juz w huk ludzi robi sianokiszonke ale nie wiem po co im te nowe prasy do kostek pewnie mysla ze dorobia na uslugach

Luke16    156

u mnie wszyscy robią okrągłe bele a pół ludu posprzedawało już dawno kostkę sam się nawet nad tym zastanawiam

bartus16    8

ale nie o to chodzi ze u mnie sa tylko kostki tylko o to ze rolnicy maja rolujaca a do tego teraz kupuja nowe kostki...

endrju00711    11

U nas to każdy ma zrobione takie widł na tuz , a C-360 to co drugi we wsi ma , a ci co nie mają to kulają tego balota z zadomu , bo przewarznie pola są za domami, i cała rodzina kula belki pod góre do domu , Śmieszny widok HAHA

zetor5321    1

u mnie też sie cywilizacjia rozwja bo ludzi do roboty niema

ale ja w 07 r i tak kupiłem bo prasa kostka i tak nie zginie

pawlus224    1475

no nie zginie bo do siana jest najlepsza, np. jak masz łąkę pod lasem albo grubo trawy to nie zawsze wysechnie zeby nadawało sie do prasowania rolką bo poprostu zaplesnieje ,a druga sprawa to nie kazdy tak jak ja ma warunki (obora,stodoła,podwórko) do bel ,a kostke to za sznurek i w kazde miejsce zaniose. A^propo ładna pogoda sie szykuje -od jutra znów siano, SZEROKOSCI i wam tez zycze:-)

darek16    3
U nas to każdy ma zrobione takie widł na tuz , a C-360 to co drugi we wsi ma , a ci co nie mają to kulają tego balota z zadomu , bo przewarznie pola są za domami, i cała rodzina kula belki pod góre do domu , Śmieszny widok HAHA

To chyba muszą być jakieś debile, a nie można linki zaczepić pod 60 z tyłu :lol:

Adik_ziel    3

A u nas we wsi tylko my robimy sianokiszonke w bale, ale po trochu widzę, że zaczynają robić. u nas nie ma dużo pras we wsi.

Ci którzy jeżdżą na usługi to my i jeden gościu, a tak to nikt nie ma prasy u nas i są 2 rolujące.

Jedna @lukasz15 i jest jeszcze jedna, ale szrot całą rękę włożysz w bala

Prawie wszyscy robią w kostki

tumek19    5

To w mojej miejscowości nie ma już żadnej prasy kostkującej... Wszyscy robią bele.... A 3 lata temu to jeszcze połowa robiła...

Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Możecie mi powiedzieć ile bierzecie na godzine od presowania prasa kostkująca? ? ? :)

Cichy007    0

U nas wiekszosc robi bele ale i tak nie narzekam na brak klientow na kostke:) a za godzine biore 130zł

Dominik1634    1

W mojej rodzinnej miejscowości jest 8 pras kostek w tym 3 sipmy, na usługi jeżdże tylko ja i taki gość. Ja za godzinę kasuje 150-160 zł.

Adik_ziel    3

To wy dużo bierzecie my chyba z 110zł.

Wujek mówił, że w tym roku chyba z 130zł będzie brał, a jak nie będą chcieli za tyle to bye bye u siebie mamy dużo roboty

1rajdzik    14

jak chcesz to rób dalej za darmo :) to jest usługa i tu się zarabia kolego.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy