Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
garek

odkamienianie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
pola
garek    67

dowiedziałme się dzisiaj że Fundusz Ochrony Gleb i Gruntów (chyba jakoś tak ) dopłaca do odkamieniania i odkrzaczania gruntów. Czy ktoś może korzystał z teog rodzaju pomocy i o jakie sumy do ha można się starać

MECHANIZATOR    156

a czy ten program nie dotyczy przypadkiem tylko gruntów odłogowanych i takich na których ma być wznowiona produkcja ??? (np z ANR)

Wiadomość z agroFakt.pl

zorak    2

U mnie organizuje to gmina. Urząd Gminy występuje o udzielenie dotacji ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na realizację zadania pn. "Odkamienianie gruntów rolnych w gminie (nazwa gminy)". U mnie składanie wniosków o przyznanie dotacji na odkamienianie posiadanych gruntów ornych było do dnia 30 listopada 2007r. na odkamienianie w 2008 roku. Do wniosku należało dołączyć wypis i mapę działek z oznaczeniem gruntów ornych do odkamieniania. Złożony wniosek nie był jednoznaczny z przyznaniem dotacji, gdyż uzależnione jest to od pozyskania środków z funduszu celowego i wysokości dotacji. Zbierało się kamienie i składowało w jednym miejscu. Po zebraniu kamieni ze wszystkich wcześniej wskazanych we wniosku działek przyjeżdżała osoba z gminy i mierzyła (w metrach^3) ile jest tych kamieni. Co do kasy jaką płacili to 40 zł za metr^3 czyli nie za dużo. Kamienie przechodziły na własność gminy. To tak w skrócie jak to przebiega u mnie w gminie.

garek    67

no to nie wąsko gmina przejmowała kamień warty około 40-50zł za tone w cenie 40 zł i to jeszcze się nazywa dotacją super kocham ten kraj

cosmos    1
no to nie wąsko gmina przejmowała kamień warty około 40-50zł za tone w cenie 40 zł i to jeszcze się nazywa dotacją super kocham ten kraj

No nie wiem czy to kiepska cena, ja z tego dofinansowania zbierałem kamienie w 2006/7 i byłem zadowolony. Jakoś nie spotkałem chętnych w mojej okolicy na kupno moich kamieni, nawet za pół tej ceny. A co do przejęcia kamieni, to moja pryzma kamieni została u mnie, jakoś UG ich nie zabiera. Co do ceny to 1tona przerobionogo bazaltu (bo taki jest na moich polach) jest niższa niż te 40 zł, co prawda 1m^3 to więcej niż 1 tona, ale i tak dotacja jest ok.

wel    0

Czy ktoś się orientuje czy składa się jeszcze wnioski o odkamienianie i odkrzaczanie?

WebRep

Ogólna ocena reputacji

Strona nie ma oceny reputacji

(za mało głosów)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni