Skocz do zawartości

ws71

Members
  • Postów

    5051
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ws71

  1. Jakikolwiek zmiany jedynie może spowodować brak możliwości tuczu kontraktowego w Polsce, pozostałe pomysły to jest zwyczajne ,, pier...lenie kotka przy pomocy młotka " tak się u nas mówi na beznadziejne sytuacje
  2. Była taka spółdzielnia mam przypomnieć jak skończyła ( do dziś chyba nie jest zakończone śledztwo)
  3. Panowie, Panie, jak zarejestrować WNI w IRZ,bo poległem
  4. Jak wydają , zlecenia to masz 14 dni na ich realizację, inaczej płatne rekontrole do skutku (przy czym jak to olewasz to blokada świadectwa i taki delikwent robi się potulny jak baranek, do tego na rozluźnienie atmosfery 500 zł mandacik jak mocno pyskujesz), tak jest u nas biała strefa
  5. No nie wiem ,Skiba cały czas chętny na nakładczy ( ok 70% tucznika u niego z nakladczego)
  6. Zadam proste pytanie dlaczego w Polsce cały czas rośnie w siłę tucz kontraktowy??? skoro o opłacalności decyduje głównie cena paszy??
  7. Tylko to rząd wprowadził tucz kontraktowy w Polsce i to rządzący bezpośrednio odpowiadają za to co obecnie się dzieje na rynku wieprzowiny w Polsce,to tucz kontraktowy posiada określone ceny zbytu w chwili wstawienia warchlaka na tucz ( niech się ktoś pochwali czy to jest prawdą że obecnie cena sprzedaży w przypadku kontraktu wynosi ponad 7 zł kg w kl E)
  8. Bywało w przeszłości dużo gorzej jeśli odniesiemy obecną cenę żywca do ceny paszy, tylko podejrzewam że gospodarstwa były mniej zadłużone
  9. Akurat nasze zakłady mają powoli gdzieś tzw ,,wolny rynek " , jeśli faktycznie nasz rynek wchłania w przeliczeniu na sztuki 18 mln sztuk tucznika rocznie to przy krajowej produkcji ok 2 mln sztuk rocznie to już jesteśmy poniżej dna
  10. W okolicy jest gość co od 15 lat robi sobie paszę i twierdzi że lepiej rosną na niej jak na tej co przywożą w ramach kontraktu, w kontaktach od początku była taka możliwość przynajmniej u nas
  11. Tam złapały loszki prośne na szczęście , zeszłym tygodniu szaleństwo na pograniczu kuj-pom, wielkopolski, kilka gospodarstw gdzie przewieziono warchlaki z tej fermy miało pobieraną krew, wszystkie wyniki negatywne, prawdopodobnie przenosi robactwo ssąco kłujące i jeśli w pobliżu są dziki z dodatnim wynikiem, to nic takiej fermy nie uratuje
  12. Hodowcy czy pracownicy obsługi zwierząt w przypadku kontraktów a tych ostatnich w Polsce jest ponoć już ok 70%
  13. Niestety ale nie mam dostępu do cen,a tym bardziej składników, wiem że kiedyś brali zwroty z Jutrzenki ( okolica szamała czekoladę z tych zwrotów a było tego kilkadziesiąt ton w miesiącu), wywar wożony z Niemiec ok 100 tys l tygodniowo, serwatka wożona ciągle ,co roku przetargu na dostawę i tak trwa od ponad 15 lat
  14. Mam 2 fermy po sąsiedzku, jedna 13 tys sztuk, druga zarodowa dla duńskiego ( amerykańskiego) koncernu( ok 300 tys sztuk tucznika w roku),Duńczycy w chwili przyjścia na teren organizowali zebrania z okolicznymi rolnikami( bywałem na nich osobiście ) i stąd moje informacje, pamiętam my wtedy mieliśmy koszty żywienia na zbożu ok 250-270 zł sztuka oni na płynnym 170-180 zł także to były już wtedy dwa bardzo odległe od siebie systemy żywienia nie wspominając już o kosztach żywienia, już na samym początku stwierdzli że nasz system nie ma racji bytu w przyszłości i mieli rację patrząc na to z perspektywy czasu . Powiedz kto obecnie z naszych producentów stosuje wywar gorzelniany w żywieniu tucznika???, do sąsiedniej fermy wożą go z Niemiec, to samo czekolada
  15. Hiszpańskie, duńskie udział w dawce tylko 30% zboża, reszta różnego rodzaju odpadki z przemysłu rolno-spożywczego, jak to stwierdził pewien Duńczyk nasz system żywienia jest za drogi w oparciu o zboża.
  16. Wylądowały u gościa na kontrakcie, pobrali krew i wszyscy czekają, przezornie nie wystawiają świadectw, temat rozwojowy będą szukać wszędzie 2 tyg wstecz gdzie poszły warchlaki
  17. Biała strefa kuj-pom, od rana dzika awantura prawdopodobnie wprowadzona strefa, słynne warchlaki ponoć wylądowały gdzieś w okolicy
  18. W zeszłym sezonie załatwili w ten sposób rejony gdzie nawet dziki były zdrowe ,region od razu lądował w czerwonej strefie właśnie przez warchlaki, paszę ( nikt do dziś nie jest wstanie wytłumaczyć jak do tego doszło)
  19. Sezon Asf wśród trzody chlewnej został otwarty 21 tys szt warchlaków padło ofiarą, miały one trafić do rolników w ramach tzw tuczu kontaktowego
  20. Płacić mogą, tylko czy zapłacą , jakiekolwiek stawki dużo powyżej ceny rynkowej dają dużo do myślenia
  21. Nikt takimi informacjami się nie pochwali tylko są opowieści rodem z mchu i paproci ile to można zrobić typu 100 zł na szt netto , a wystarczyłoby zamieścić fakturę że sprzedaży i byłoby po kłopocie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v