Gazpacho

Members
 • Ilość treści

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Gazpacho

 1. Masz 2-talerzowy z kółkiem dogniatającym? Gaspardo ponad 70000, a może i ponad 80000. Czyli polski albo turecki plus talerzówka się zmieści w tej cenie
 2. W jaki sposób "ulepszyli"???
 3. Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.
 4. Trzeba mieć ubezpieczone zeszłoroczne uprawy, czy już tegoroczne? Bo dopłata jest do upraw z ubiegłego roku. ??? Ponawiam pytanie. Wie ktoś?
 5. Masz z przodu dodatkowe obciążenie oprócz fabrycznego? Ja mam c-360-3p i Biardzki 400l. Teraz zamierzam kupić nowy 500l bo 600l trochę się boję.
 6. Gazpacho

  Rzepak Antigua

  Tak wygląda dzisiaj. Trochę do zima sponiewierała:)
 7. Ciągnik taki sam jak ten na zdjęciu: 82 KM, 4000 masa , udźwig TUZ 3100
 8. Unia FM 400/3 waży 1450 kg i podobno ma zapotrzebowanie 80 KM+. Muszę się zorientować jaka cena. Taki sprzęt z Agro-maszu potrzebuje powyżej 100 koni, ale pewnie byłby tańszy. Myślałem o agregacie z dwoma rzędami zębów i jednym wałkiem z tyłu, do tego lekki siewnik stopkowy. Ma może ktoś taki zestaw?
 9. Czy ktoś użytkuje siewnik 3 metrowy z jakimś lekkim agregatem? Czy w ogóle jest fizycznie możliwy taki zestaw do ciągnika 80 KM? Chodzi tylko o polskie maszyny.
 10. Tak jak napisał przedmówca, będzie dobre stanowisko pod zboże np. pszenżyto. Trzeba jeszcze dobrać odmianę. Masz mały bonus, jako że jeszcze nie było na tym polu rzepaku. No i jeszcze trzeba liczyć żeby suszy nie było.
 11. A co sądzicie o tych maszynach?: https://www.olx.pl/d/oferta/brona-talerzowa-2-5-m-zabiel-2023-rok-dostawa-od-reki-CID757-IDSXFkW.html?reason=observed_ad https://www.olx.pl/d/oferta/brona-talerzowa-batyra-lublin-na-sprezynach-hartowanych-CID757-IDtphnj.html https://www.olx.pl/d/oferta/brona-talerzowa-akpil-gepard-2-5-2-7m-3m-mandam-grano-landsta-agregat-CID757-IDY7lZI.html?reason=observed_ad https://www.olx.pl/d/oferta/brona-talerzowa-akpil-leopard-gepard-2-5m-3-0m-2023r-promocja-CID757-IDWpwmR.html?reason=observed_ad
 12. Jeszcze jedno pytanie: Do czego służą te krótkie śruby rzymskie w Twojej talerzówce?
 13. Trzeba przyznać że Grano-System zrobił robotę.
 14. Dzwoniłem do nich, chciałem pojechać zobaczyć na placu. Powiedział że nic nie stoi, wszystko sprzedają, nie nadążają z produkcją. Czyli dobra opinia szybko się roznosi. Zdaje się mieszkasz w okolicach Żuromina. Pod Żurominem robi talerzówki Agro-max, takie niebiesko-srebrne. Wiesz coś może coś o nich, może ktoś ma?
 15. Blisko (40 km). Nie wiedziałem że tam robią maszyny.
 16. A jak wygląda w uprawach pożniwnych: talerzowanie po kukurydzy na ziarno, ściernisko z pociętą słomą?
 17. Mam ciągnik 80 KM, agregat uprawowo-siewny odpada. Sieję siewnikiem i chciałbym glebę przygotować do siewu broną talerzową.
 18. No właśnie. Największy problem z wyborem wału. Jedni mówią że daszkowy inni zarzekają się że tylko sprężynowy, jeszcze inni mówią że wystarczy rurowy-robi dobrą robotę. Wychodzi na to że nie ma uniwersalnego. Jak do uprawy idealny, to do upraw pożniwnych niekoniecznie. No coś trzeba się jednak zdecydować.
 19. Wiem że podobnych tematów było już trochę. Ja chciałbym konkretnie o moim przypadku. Chciałbym kupić bronę talerzową do ciągnika 80 KM. Będzie stosowana do uprawy przedsiewnej i pożniwnej (po rzepaku, po zbożach z pociętą słomą, po kukurydzy na ziarno). Gleby 3, 4, 5 kl. , nie ma gliny, kamieni, piachów prawie wcale. Z dotychczasowej lektury wynikają wnioski: szerokość 2,5 m, waga przynajmniej tona, rozstaw belek ok 100 cm, talerze 560, piasty bezobsługowe, wał daszkowy (sprężynowy), dobrze jak by było zgrzebło wyrównujące przed wałem. Marka budżetowa ok 25000, może troszeczkę więcej. Luksusem w tej cenie byłaby regulacja kąta talerzy Czy ma ktoś jakieś doświadczenia, może coś doradzić, polecić?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj